Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
27. marts, 2014
Drukāt

Latvijas Nacionālā bibliotēka sāk pārcelties (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien sākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas lasītavas krājuma Jēkaba ielā 6/8 pārvietošana uz jauno LNB ēku Mūkusalas ielā 3, vēsta LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Vakar lasītava ar Zviedrijas Karaliskās bibliotēkas pētnieka Jāņa Krēsliņa un grāmatzinātnieka Viestura Zandera īpašu priekšlasījumu par LNB krājumu saikni ar Zviedriju un vēsturisko Kurzemes hercogu bibliotēku atvadījās no lasītājiem.

Bibliotēkas krājumi (kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas un rokraksti, kā arī periodiskie izdevumi) un lasītavas, kas izvietotas Jēkaba ielā 6/8, pārvākšanās periodā lasītājiem nebūs pieejamas. LNB nodaļas K. Barona ielā 14, K. Barona ielā 3, Tērbatas ielā 75 un Anglikāņu ielā 5 pagaidām turpinās darbu ierastajā režīmā.

Letonikas profila literatūrai daļēji varēs piekļūt Baltijas Centrālās bibliotēkas lasītavā Tērbatas ielā 75, kā arī izmantojot LNB Galvenās grāmatu krātuves eksemplārus.

Pēc bibliotēkas pārcelšanās uz Mūkusalas ielu, ēka Jēkaba ielā tiks nodota tās īpašnieka un iznomātāja Latvijas Republikas Saeimas rīcībā.

Vispirms daļa grāmatu no Jēkaba ielas tiks pārvestas uz LNB repozitāriju Silakrogā. Jāpiebilst, ka izdevumiem tiks veiktas arī dezinfekcijas procedūras, un tikai pēc tam tos, saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu atļauju, pārvietos uz bibliotēkas jauno ēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jēkaba ielas lasītava laikam varēja sacensties tikai ar Misiņu vecajām telpām. Tumšie paneļi, zaļās logu gaismas un mazās lampiņas – nu laikam vairs nebūs sasniedzamas. Kā tas laiks, kurā tā bija ikdiena.

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+