×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālais balets Seviljā demonstrēs baletu “Žizele”

Latvijas Nacionālais balets no šodienas līdz 12. janvārim viesojas Spānijas pilsētā Seviljā, kur trešajā lielākajā Spānijas opernamā “Teatro de la Maestranza” izrādīs četras baleta “Žizele” izrādes.

Latvijas Nacionālais balets, kas aizvadītā gada izskaņā nosvinēja 90. jubileju un savas pastāvēšanas laikā koncertturnejās apceļojis visu pasauli, uz Spāniju devies otro reizi,  informē Latvijas Nacionālās operas sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

Pirmo reizi ar Spānijas publiku Latvijas baleta mākslinieki tikās 2006. gadā, viesojoties vērienīgajā Valjadolidas teātrī “Teatro Calderon”. Toreiz tika izrādīts gan “Riekstkodis”, gan “Korsārs”.

Šoreiz kārta pienākusi Ādolfa Šarla Adāna “Žizelei”, ar kuru tiks papildināta Seviljas teātra “Teatro de la Maestranza” prestižo viesu afiša. “Iekļaušanās tādu teātru kā Milānas “La Scala”, Maskavas Lielā teātra un citu pasaulslavenu operas un baleta trupu kompānijā tikai lieku reizi apstiprina, ka mūsu balets ir viens no spēcīgākajiem pasaulē,” atzina Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Četru izrāžu laikā Seviljas publika novērtēs teju visu mūsu baleta vadošo solistu talantu. “Žizeles” poētiski saviļņojošo stāstu Seviljas Karaliskā simfoniskā orķestra pavadījumā izdejos Elza Leimane-Martinova un Raimonds Martinovs, Margarita Demjanoka un Sergejs Neikšins, Jūlija Gurviča un Aleksejs Avečkins. Pie diriģenta pults būs Farhads Stade.

Spānijas publika baleta mākslā ir visai kompetenta un prot novērtēt dažādus stilus. “Iepriekšējās turnejas laikā izrāžu noslēgumā baudījām ovācijas, publikai kājās stāvot. Tajā pašā laikā šķiet, ka stāsti par šīs valsts iedzīvotāju īpaši kaismīgo reakciju nereti ir pārspīlēti. Biju pārsteigts, ka pat futbola mačos kaislības nav nemaz tik vētrainas,” piebilda Leimanis.

Leimanis 2006. gadā veidojis trešo jeb jaunāko “Žizeles” iestudējumu Latvijas Nacionālā baleta vēsturē. Šī ir viena no tām izrādēm, kas ir jebkuras lielas klasiskā baleta trupas tests un parāda, vai kompānija ir profesionāla. “Žizelē” jābūt lielam, klasiski tīram kordebaletam un ļoti augsta līmeņa vadošajiem solistiem. Nepietiek, ja solisti tikai tīri dejo, smuki izskatās, saldi smaida, stāstīja horeogrāfs.

Savukārt jau aprīlī Latvijas Nacionālā baleta trupa dosies uz Maskavu, lai uzstātos ar jauniestudējumu “5 tango”, kura pirmizrāde Latvijas Nacionālajā operā notiks februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+