Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
26. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālais balets Somijā izrādīs Pētera Čaikovska “Apburto princesi”

Andra Tones fotoAndra Tones foto

No 29. novembra līdz 1. decembrim Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Somiju, lai šīs valsts lielākajā zālē – Tamperes hallē izrādītu četras Pētera Čaikovska baleta „Apburtā princese” izrādes.

Horeogrāfa Aivara Leimaņa un scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Ināras Gaujas veidotajā iestudējumā princeses Auroras lomu dejos Sabīne Guravska, Jūlija Gurviča vai Baiba Kokina, bet princi Dezirē atveidos Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins vai Viktors Seiko. Izrāžu muzikālais pavadījums uzticēts Tamperes filharmoniskajam orķestrim LNO diriģenta Farhada Stades vadībā.

Tamperes hallē ir vairāk nekā 2000 skatītāju vietu un paredzams, ka Latvijas Nacionālā baleta iestudēto „Apburto princesi” noskatīsies vairāk nekā 8000 skatītāju.

„Latvijas Nacionālajam baletam ar Tamperes halli izveidojusies veiksmīga sadarbība jau kopš 1992. gada. Reizi gadā Tamperes halles pārstāvji aicina viesizrādēs kādu baleta kompāniju, un man ir patiess prieks, ka Latvijas Nacionālais balets Somijas lielākajā koncertzālē viesojies daudz biežāk nekā citas trupas. Somu skatītāji iemīļojuši un ar lielu atzinību uzņēmuši mūsu izrādes – „Gulbju ezeru”, „Romeo un Džuljetu”, Žizeli”, „Donu Kihotu” „Gaišo strautu” un citus iestudējumus,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Aivars Leimanis.

2012. gada nogalē Latvijas Nacionālais balets Tamperē viesojās ar Pētera Čaikovska baletu „Riekstkodis”, kuru Somijas publika uztvēra ar lielu atsaucību un ovācijām.

Viesizrādēm Somijā jau decembra vidū sekos Latvijas Nacionālā baleta tūre uz Bergamo festivālu Itālijā ar Ādolfa Adāna „Korsāru” un Pētera Čaikovska „Apburto princesi”, savukārt no 23. decembra līdz 6. janvārim mūsu baleta mākslinieki sniegs septiņpadsmit Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis” izrādes Atēnās.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (3)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+