×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālais balets šosezon dodas plašās viesizrādēs ar Uļjanu Lopatkinu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālais balets arī šosezon turpina sadarbību ar pasaulslaveno primabalerīnu Uļjanu Lopatkinu, dodoties plašās viesizrādēs ar programmu „Grand Tango Gala”.

27. un 29. oktobrī „Tango Grand Gala” ar lieliem panākumiem izpārdotās zālēs tika izrādīts Kijevas un Odesas opernamos. Savukārt plašā tūrē pa Krieviju mūsu mākslinieki dosies 2014. gada februārī un martā, kad iestudējums priecēs skatītājus no Pēterburgas līdz pat Krasnojarskai. Visos koncertos Uļjanas Lopatkinas partneris ir Latvijas Nacionālā baleta vadošais solists Raimonds Martinovs.

„Grand Tango Gala” programmā iekļauti trīs Latvijas Nacionālā baleta viencēlieni: „5 tango”, ko veidojis viens no izcilākajiem mūsdienu horeogrāfiem Hanss van Mānens, „Tango Plus” argentīniešu horeogrāfa Maurisio Vainrota iestudējumā, kā arī poļu horeogrāfa Kšištofa Pastora iestudētais Artura Maskata „Tango”. Hanss van Mānens un Maurisio Vainrots dejas valodā ietērpuši Astora Pjacollas tango mūziku.
Uļjana Lopatkina ir Sanktpēterburgas Marijas teātra primabalerīna, Krievijas tautas māksliniece, daudzu prēmiju ieguvēja, tai skaitā – “Zelta Maska”, “Vaganova-Prix”, “Benois de la Danse”, “Golden Sofit”, “Evening Standart” u.c. Māksliniece vairākkārt uzstājusies arī Latvijas publikai – pagājušajā sezonā viņa dejoja Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējuma „Karmena. 5 tango” pirmizrādēs. Uļjana Lopatkina piedalījusies starptautiskajā festivāla “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, gan arī 2010. gadā uzstājusies „Grand Ballet Gala” LNO. Laikraksts „The New York Sun” cildenā, minimālistiskā stila dēļ Uļjanu Lopatkinu nodēvējis par klasiskā baleta Katrīnu Denēvu.
„5 tango” ir viens no Hansa van Mānena skaistākajiem baletiem, kas pirmizrādi piedzīvoja 1977. gadā, un kopš tā laika pasaulē izrādīts neskaitāmas reizes. Uļjana Lopatkina „5 tango” van Mānena vadībā pirmo reizi iestudējusi pirms vairākiem gadiem Nīderlandē, kopā ar Portugāles Nacionālo baletu, bet pēcāk to dejojusi arī Maskavā. Šajā iestudējumā viņu valdzina gan estētika, gan izrādes apslēptais temperaments, kas visai bieži raksturīgs tango interpretācijai un ir ideāli piemērots Pjacollas mūzikas garam. Iestudējuma pirmizrāde LNO notika 2013. gada februārī.
Hansa van Mānena balets „5 tango” izrādes „Karmena. 5 tango” ietvaros šosezon LNO skatāms 13. novembrī, 22. janvārī, 12. februārī un 19. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+