Kultūra
Teātris un kino

Latvijas Nacionālais teātris ar izrādēm “Antigone” un “Kaija” dodas uz Ķīnu0


Skats no izrādes “Kaija”.
Skats no izrādes “Kaija”.
Foto – Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālais teātris dodas uz Ķīnu, lai ar izrādēm “Antigone” un “Kaija” piedalītos Šanhajas starptautiskajā teātra festivālā “Modern Drama Valley”, kas notiks šī gada maijā. Latvijas Nacionālais teātris ir pirmais profesionālais teātris Latvijā, kas dodas uz teātra festivālu Ķīnā.

Latvijas Nacionālais teātris ir saņēmis Šanhajas starptautiskā teātra festivāla “Modern Drama Valley” ielūgumu piedalīties tajā ar režisora Elmāra Seņkova izrādēm “Kaija” un “Antigone”, kas katra tiks spēlētas divas reizes attiecīgi 700 un 300 skatītāju zālēs. Interese par teātri no Latvijas ir liela un biļetes uz izrādēm jau ir izpārdotas.

“Protams, man ir milzīgs prieks un lepnums, ka tieši Latvijas Nacionālais teātris, neskatoties uz dažādo kultūru atšķirībām, ir spējis atrast kopīgu valodu ar Šanhajas teātra festivāla veidotājiem. Pirmo reizi kāds no Latvijas profesionālajiem teātriem viesosies Ķīnā un Latvijas Nacionālais teātris to darīs uzreiz ar divām izrādēm. Ceru, ka šī viesošanās pavērs jaunas sadarbības iespējas un bagātinās gan Ķīnas, gan Latvijas kultūras notikumus” – atzīst teātra direktors Jānis Vimba.

“Modern Drama Valley” ir viens no vadošajiem teātra festivāliem Ķīnā. Tā ir Ķīnas valdības, Šanhajas mediju grupas un Šanhajas teātra akadēmijas atbalstīta mākslas un teātra platforma. Šanhaja ir nozīmīgs Ķīnas mākslas un literatūras centrs, kas ar starptautiskā festivāla palīdzību cenšas piesaistīt pasaules teātra profesionāļu uzmanību.

LA.lv