×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklāšanas dienā ieeja būs bez maksas

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas atklāšanas dienā – 4.maijā – ieeja muzejā būs bez maksas, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

LNMM pārstāve Nataļja Sujunšalijeva skaidroja, ka plkst.10 pie restaurētās muzeja ēkas ieejas Esplanādes pusē notiks svinīgā muzeja atklāšana, kurā piedalīsies arī valsts amatpersonas. Pēc tam līdz plkst.18 ieeja muzejā būs bez maksas. “Bez lielām ceremonijām sāksim savu pirmo darba dienu, kurā ikviens varēs apskatīt gan izstādes, gan pastāvīgo ekspozīciju,” stāstīja Sujunšalijeva.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka 4.maijā tiks atklāta atjaunotā LNMM ēka. Muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts” būs skatāmi katra perioda nozīmīgākie autori un mākslas darbi, kas vēstī par laiku, personībām, raksturo mākslas vēstures pagrieziena punktus un sociālās kultūrainas kontekstu. Ekspozīcijā būs iekļauti arī tādu pagājušā gadsimta otrās puses mākslinieku kā Edgars Iltners, Boriss Bērziņš, Džemma Skulme un Biruta Baumane darbi, kas līdz šim nebija izstādīti. Pastāvīgajā ekspozīcijā tiks izvietoti ap 500 mākslas darbu.

Jau vēstīts, ka pastāvīgās ekspozīcijas apskate pieaugušajiem maksās trīs eiro, skolēniem – 50 centus, bet studentiem un pensionāriem – 1,50 eiro. Lai apskatītu izstādes lielajā izstāžu zālē pieaugušajiem būs jāmaksā trīs eiro un 50 centi, bet izglītojamajiem, studentiem un pensionāriem – divi eiro. Savukārt speciālās izstādes apskate lielajā izstāžu zālē pieaugušajiem izmaksās piecus eiro, bet izglītojamiem, studentiem un pensionāriem – trīs eiro.

Pirms trims gadiem – 2013.gada 12.februārī – tika pārtraukta LNMM galvenās ēkas publiskā darbība, lai realizētu tās rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projektu. Projekta arhitekti ir Lietuvas arhitektu birojs “Processoffice”, Vītauts Biekša (Vytautas Biekša) un “Andrius Skiezgelas Architecture”. Galvenais būvuzņēmējs ir būvkompānija “RE&RE”, bet pasūtītājs – Rīgas domes Īpašuma departaments. Rekonstrukcija izmaksājusi 29,8 miljonus eiro, no kuriem Eiropas Savienības fondu finansējums ir 13,051 miljons eiro, bet Rīgas domes finansējums – 16,751 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+