×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas Nacionālajā operā pulcējas Eiropas kino ļaudis

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Nacionālā opera (LNO) 13.decembra vakarā kļuvusi par Eiropas kino centrālo vietu.

Kā novēroja aģentūra LETA, jau plkst.18 Eiropas Kinoakadēmijas nominanti un citi kino cilvēki pulcējās uz sarkanā paklāja pie LNO, lai fotografētos un atbildētu uz žurnālistu jautājumiem. Pēc tam Eiropas Kinoakadēmijas biedri, viesi, nominanti un uzvarētāji pulcējās LNO Lielajā zālē, kur pirms ceremonijas sākuma uzrunas teica gan Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), gan Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Lai godinātu labākos Eiropas kinodarbus, Rīgā ieradies arī Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss un Eiropas Kinoakadēmijas priekšsēdētāja Agneška Holanda.

Eiropas Kinoakadēmijas balvas 21 kategorijā uzvarētājiem pasniedz aktrises Ada Kondesku no Rumānijas, Silvija Huksa no Nīderlandes, Karla Juri no Šveices, latviete Rēzija Kalniņa, Ariane Labeda no Francijas un Tanja Ribiča no Slovēnijas, viņu kolēģi Berijs Atsma no Nīderlandes, Andžejs Hira no Polijas, Nikolajs Kosters-Valdau no Dānijas, Branko Djuričs no Bosnijas un Hercegovinas, Tobiass Moreti no Austrijas un Luka Zingareti no Itālijas. Balvas pasniegs arī Gustavs Terzens un Marta Selecka, kā arī aktrise un režisore Līva Ulmane no Norvēģijas.

Ceremonijā piedalās arī nominēto filmu pārstāvji, tostarp aktieris Johaness Kunke no Zviedrijas, aktrise Melisa Suzena no Turcijas un kinooperatori Mihails Kričmans no Krievijas un Lukašs Žals no Polijas. Klāt ir arī īpašo balvu žūrijas locekļi – komponists Helfdans E no Dānijas, režisors un producents Luišs Galvao Telešs no Portugāles, kostīmu mākslinieks Maikls O’Konors no Lielbritānijas, mākslinieciskais noformētājs Alans Starskis no Polija, kinooperators Asafs Sudrijs no Izraēlas un skaņu montāžists Pīters Varniers no Nīderlandes.

Režisors Stīvs Makvīns tika godināts ar balvu “Eiropiešu sasniegumi pasaules kinomākslā”, Anjēze Varda saņēmusi balvu par mūža ieguldījumu, savukārt Eds Gvinejs – Eiropas kopprodukcijas balvu “Prix EURIMAGES”.

Latvijas Nacionālajā operā, tika pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas (EFA) balvas.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma franču kinorežisore Anjeze Varda (Agnes Varda), balvu par Eiropas kino ieguldījumu pasaules kino – britu kinorežisors Stīvs Makvīns (Steve McQueen).

Arī skatītāju balvu ieguva Polijas filma “Ida”.

Nominācijā “Eiropas komēdija” balvu ieguva Itālijas filma “Mafija nogalina tikai vasarā” (“The Mafia Only Kills in Summer”), režisors Pjērfrančesko Diliberto (Pierfrancesco Diliberto).

“Eiropas režisora 2014” balvu saņēma jaunais poļu režisors Pāvels Pavļikovskis (Paweł Pawlikowski) par filmu “Ida”.

Nominācijā “Eiropas aktrise” balvu ieguva Mariona Kotijāra (Marion Cotillard) par lomu filmā “Divas dienas, viena nakts”, bet “Eiropas aktiera 2014” balvu ieguva Timotijs Spols (Timothy Spall) par darbu filmā “Misters Tērners” .

Savukārt nominācijā “Eiropas scenārijs” balvu saņēma Pāvels Pavļikovskis un Rebeka Lenkeviča (Paweł Pawlikowski & Rebecca Lenkiewicz) par scenāriju filmai “Ida”.

“Eiropas atklājums” ir ukraiņu režisora Miroslava Slabošpitska filma “Cilts” (“The Tribe”). Par “Eiropas dokumentālo filmu” atzīta Marka Baudera (Marc Bauder) filma “Visuma saimnieks” (Master of the Universe”). Par labāko īsfilmu atzīta Unas Gunjakas (Una Gunjak) īsfilma “Cālis” (“The Chicken”). Par “Eiropas animācijas filmu” atzīta “Laimes māksla” (“The Art of Happiness”).

Par “Eiropas kopražojumu” (“European Coproduction”) balvu saņēma Eds Gainejs (Ed Guiney).

“Eiropas operators – Prix Carlo di Palma2014” ir Lukšs Žals un Rišards Lenčevskis (Łukasz Żal & Ryszard Lenczewski) – “Ida”, “Eiropas montāžas režisors 2014” – Žistīne Raita (Justine Wright) – “Loke”, “Eiropas filmu mākslinieks 2014” – Klauss Rūdolfs Amlers (Claus-Rudolf Amler) – “Tumšā ieleja” (“The Dark Valley”), “Eiropas kostīmu mākslinieks 2014” – Nataša Kērtisa-Nosa (Natascha Curtius-Noss) – “Tumšā ieleja” (“The Dark Valley”), “Eiropas komponists 2014” – Mika Levi (Mica Levi) – “Manā ādā”, “Eiropas filmu skaņu režisors 2014” – Joahims Sandstrēms (Joakim Sundström) – “Pieaugušo cietums” (“Starred up”).

Ceremonijas viesu vidū ir arī citu valstu kultūras ministri – austrietis Jozefs Ostermaijers, igauniete Urve Tīdusa, latviete Melbārde, lietuvietis Šarūns Birutis, poliete Malgožata Omilanovska un kosovietis Memli Krasnķi.

Operu piepildījuši aptuveni 1000 augstu viesu, vēl aptuveni 500 kinomīļu ceremoniju tiešraidē vēro kinoteātrī “Splendid Palace”. Latvisku noskaņu ceremonijā rada čellu trio “Melo-M”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+