×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālās operas ēkas jubilejas koncerts

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālā opera (LNO) septembra sākumā divus vakarus pēc kārtas, 5.septembrī un 6.septembrī, piedāvās skaistus koncertus, svinot operas ēkas 150.jubileju.

Godinot savas dzimtenes operteātri, kas savulaik kļuvis par tramplīnu ceļā uz pasaules slavu, uz skatuves uzstāsies pasaules slavu ieguvušie solisti Kristīne Opolais, Inga Kalna, Inese Galante, Egils Siliņš un Aleksandrs Antoņenko.
Koncertā piedalīsies arī visi Latvijas Nacionālās operas solisti – Sonora Vaice, Kristīne Zadovska, Rihards Mačanovskis, Dana Bramane, Andris Ludvigs, Samsons Izjumovs, Krišjānis Norvelis, Dainis Skutelis, Jānis Apeinis, Inga Šļubovska, Ilona Bagele, Viesturs Jansons un Romāns Poļisadovs.
Tāpat uz skatuves būs redzama visa Latvijas Nacionālā baleta trupa un lieliskie solisti – Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Elza Leimane-Martinova, Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Sabīne Guravska, Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins, Arturs Sokolovs, kā arī visi jaunie solisti.
Baltā nama jubilejas koncertus kuplinās arī viessolisti – pasaules opernamos labi zināmais un arī Latvijas skatītāju iemīļotais ukraiņu tenors Dmitro Popovs, kā arī zviedru soprāns Elizabete Strida, starptautiski atzīta kā izcila Riharda Vāgnera mūzikas interprete. Viņas sniegumu novērtējuši arī skatītāji Latvijā – Vāgnera operu “Valkīra” un “Dievu mijkrēslis” iestudējumos.
Ar operas un baleta solistiem koncertā kopā būs LNO koris un orķestris, kam arī atvēlēti brīnišķīgas mūzikas fragmenti. Pie diriģenta pults būs latviešu maestro zieds – Aleksandrs Viļumanis, LNO galvenais diriģents Modests Pitrens, Farhads Stade, Mārtiņš Ozoliņš un Andris Veismanis.
Koncerta programma būs simboliska – zīmīga gan Baltā nama, gan Latvijas mūzikas vēsturei. Apliecinot, ka Rīga ir Vāgnera pilsēta, nozīmīga vieta būs atvēlēta viņa operu lappusēm. No latviešu mūzikas pūra skanēs gan darbi no zelta fonda, piemēram, Jānis Mediņš, Alfrēds Kalniņš un citi, gan mūsdienu klasika – Romualds Kalsons, Imants Kalniņš. Savukārt to, ka LNO allaž skanējuši arī pasaules opermūzikas šedevri, apliecinās skaistākās lappuses no itāļu, austriešu un krievu komponistu operām, kuru autori – Džuzepe Verdi, Džakomo Pučīni, Gaetāno Doniceti, Džoakīno Rosīni, Volfgangs Amadejs Mocarts un Aleksandrs Borodins.
Latvijas Nacionālā baleta priekšnesumos tiks izdejoti fragmenti no labākajiem iestudējumiem, kas patlaban iekļauti baleta trupas pastāvīgajā repertuārā, – “Gulbju ezera”, “Mesijas”, “Bajadēras”, “5 tango”, “Karmenas” un citiem, kā arī Jāzepa Vītola svītas “Dārgakmeņi” jaunā versija.
Par Baltā nama vēsturi aizraujoši vēstīs arī Katrīnas Neiburgas videostāsti.
Jubilejas koncerta režisore ir Elita Bukovska, baletmeistars – Aivars Leimanis, scenogrāfe – Katrīna Neiburga, tērpu māksliniece – Kristīne Pasternaka, gaismu māksliniece – Sandra Bermaka.
Biļetes uz 6.septembra koncertu jau ir pilnībā izpārdotas, un pavisam nedaudz biļešu vēl pieejamas uz 5.septembra koncertu. Biļetes uz to nopērkamas LNO kasēs un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+