×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijai varētu piešķirt 70 000 latu

Foto - LetaFoto - Leta

Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijai (LNKBA) varētu piešķirt 70 000 latu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas sēdē sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Melbārde informēja, ka summā iekļautas gan ēkā veicamo remontdarbu izmaksas, gan parāda segšana par apkuri. Ministre teica, ka arī pati plāno doties uz ēku, lai redzētu tās stāvokli, jo citādi nākas raksturot situāciju, par kuru pati nav pārliecinājusies.

Kultūras ministrijā esot sagatavots informatīvais ziņojums, kuru Ministru kabineta sēdē skatīs 17. decembrī. Melbārde pauda cerību, ka Ministru kabinetā atbalstīs līdzekļu piešķiršanu (LNKBA). Ministre lūdza Saeimas Sabiedrības saliedētības komisiju paust atbalstu finansējuma piešķiršanai, komisijas locekļi vienbalsīgi to atbalstīja.

Jau ziņots, ka Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas ēkai nepieciešami 100 000 latu remonta veikšanai. LNKBA pārstāvis Rafi Haradžjans stāstīja, ka ēkai Slokas ielā 37 esot atslēgts siltums 2000 latu parāda dēļ, tāpēc organizācijas pārstāvjiem ir jādzīvo aukstās telpās. Šo jautājumu Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas sēdē pārrunāja 23. oktobrī.

Komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) norādīja, ka vērsīsies Kultūras ministrijā, lai pārrunātu gan siltuma nodrošināšanas jautājumus ēkai Slokas ielā 37, gan to, lai valsts atbalsta principi mazākumtautību kultūras biedrību un organizāciju finansēšanai būtu pietiekami skaidri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+