×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Latvijas Nacionālo operu un baletu simbolizēs opernama lustra (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) jaunajā logotipā būs attēlota operas nama lustra.

Kā stāstīja LNOB direktors Zigmars Liepiņš, lustra, kas atrodas operas Lielajā zālē, ir iespiedusies atmiņā daudziem, izraisot asociācijas ar operu. Lustra simbolizē arī gaismu.

Liepiņš norādīja, ka viss, kas līdz šim brīdim noticis operas attīstībā, saistīts ar gaismu, paužot viedokli, ka LNOB tēls ir spožs.

Jauno logotipu radījis mākslinieks Gunārs Lūsis. Lustra ir arhitekta Reinholda Šmēlinga interjera objekts, kas operas Lielās zāles griestus rotā jau kopš 1887. gada.

Mākslinieks par logotipa koncepciju stāstījis, ka kroņlukturis kā logotips ir piemērots gan operas, gan baleta simbolam. “Kroņlukturis kā logotips nedisonē ne operā, ne baletā. Zīmei ir pozitīvas asociācijas ar starojumu, zvaigznāju un ziedu. Gaismas dzimšana zālē akcentē svētsvinīgo izrādes sākumu, savukārt gaismas mirdzums izrādes beigās liek atcerēties pārdzīvoto,” norādījis Lūsis.

Pilnībā mainīts ir arī mājaslapas “Opera.lv” vizuālais veidols. Mājaslapai ir ne tikai jauns dizains, bet arī funkcionāli uzlabojumi, tostarp ir atvieglota biļešu iegāde internetā – turpmāk virtuāli varēs novērtēt skatuves redzamību no izvēlētās vietas. Šim mērķim kopumā tikušas nofotografētas visas 979 zāles vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

    Mūsdienu prāta aprobežotību simbolizēs atgriešanās pie Operas Staļina laika nosaukuma, un tam vēl naudu tērēs, kuras tik ļoti, ļoti trūkstot.
    Kā gan slavenās pasaules operas iztiek bez baleta vārda piekabināšanas un tas nemaz netraucē rādīt arī baletus?

Draugiem Facebook Twitter Google+