×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri vadīs Lūkina

LETALETA

Par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekli un orķestra direktori kā piemērotākā pretendente konkursa kārtībā izraudzīta Indra Lūkina, informēja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.

 

Viņa šajā amatā nomainīs Ilzi Paideri-Staķi, kura orķestri vadīja kopš 2009.gada, bet šovasar iesniegusi Kultūras ministrijai atlūgumu.

Lūkina iepriekš strādājusi vadošos amatos LNO un kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga”’, bijusi Cēsu mākslas festivāla mūzikas programmas un citu nozīmīgu kultūras projektu vadītāja. Viens no pirmajiem un svarīgākajiem Lūkinas darba uzdevumiem būšot orķestra mākslinieciskā vadītāja izvēle.

KM izveidota īpaša komisija pretendentus vērtēja vairākās kārtās.

LNSO valdes locekļa pretendentu vērtēšanas komisijā darbojās mākslas doktore, VSIA “Kremerata Baltica” valdes locekle Ingrīda Zemzare, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskā un radošā darba prorektore profesore Anda Beitāne, muzikoloģe, Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāja un Latvijas Radošo savienību valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe, VSIA Valsts akadēmiskais koris “Latvija” valdes loceklis Māris Ošlejs, KM Personāla un dokumentu pārvaldības nodaļas vadītāja Kristīne Lesiņa-Rāviņa, KM Nozaru politikas nodaļas vecākais referents Juris Ļipuncovs. Komisiju vadīja kultūras ministres padomnieks Nauris Puntulis.

Kā ziņots, šodien izraudzīta arī jauna Latvijas Nacionālās opera (LNO) valde – Andreja Žagara vietā turpmāk to vadīs līdzšinējais LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos, komponists Arturs Maskats, LNO valdē darbosies līdzšinējā arī vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja, Rīgas biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte, kā arī Latvijas Televīzijas (LTV) kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.

Žagaram ir piedāvāts LNO padomnieka amats, lai, kā norāda KM pārstāve, nodrošinātu sekmīgu iesākto projektu pabeigšanu, operai gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem 2014.gadā, Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES) 2015.gadā un citiem nozīmīgiem pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+