×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Latvijas Neredzīgo biedrība uzvar projektu konkursā un ierīko vingrošanas laukumu vājredzīgajiem

bumba8

Latvijas Neredzīgo biedrība ierīkojusi vingrošanas laukumu Strazdumuižas ciemata teritorijā, lai veicinātu jauniešu ar redzes invaliditāti iesaisti sportiskās aktivitātēs un veselīga dzīvesveida popularizēšanā. Finansējumu laukuma izveidei biedrība ieguva, uzvarot Narvesen rīkotajā projektu konkursā Diena kā piedzīvojums, kurā visā Latvijā tika noteiktas labākās iniciatīvas jauniešu aktīva dzīvesveida atbalstam.

Jaunatklātajā ielu vingrošanas laukumā uzstādītas horizontālās trepes, kā arī pievilkšanās un atspiešanās stieņi, kas noderēs vājredzīgo jauniešu fiziskās sagatavotības uzlabošanai, un atbilst ielu vingrošanas nodarbību specifikai. “Jaunizveidotais laukums ir tikai sākums ciemata labiekārtošanai. Šie trenažieri ne vien attīsta jauniešu fiziskās spējas, bet arī atbildības sajūtu. Par laukuma atbildīgajiem esam iecēluši trīs puišus – viņu uzdevums ir sekot līdzi tam, lai laukums netiek apzīmēts, demolēts un lietots pareizi. Un ziniet – tas strādā,” stāsta Sandra Smona, Latvijas Neredzīgo biedrības projektu vadītāja.

Latvijas Neredzīgo biedrība ir divkārtējais šā gada konkursa Diena kā piedzīvojums laureāts, jo saņēma arī speciālbalvu, ko piešķīra konkursa partneris banka Citadele. Specbalva, TRX treniņu sistēma, pasniegta, novērtējot projekta īpašās rūpes par jauniešiem ar invaliditāti, un tā tiks izmantota biedrības rehabilitācijas centra rīkotajās nodarbībās.

„Mūsu mērķis sociālās atbildības jomā ir paplašināt iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un veicināt viņu iesaisti sabiedrībā. Tāpēc atbalstām šo Narvesen konkursu. Savukārt Citadeles speciālbalvu piešķiram tiem projektiem, kuros visvairāk padomāts par aktīva dzīvesveida iespējām jauniešiem vai bērniem ar invaliditāti. Latvijas Neredzīgo biedrības projekts par vingrošanas laukuma izveidi Strazdumuižas ciematā ir viens no Citadeles speciālbalvas saņēmējiem, jo ietver iespēju sportot kopā gan cilvēkiem ar, gan bez invaliditātes, tādējādi veicinot savstarpēju integrāciju,” saka bankas Citadele Korporatīvo komunikāciju daļas vadītāja Ieva Prauliņa.

Diena kā piedzīvojums konkursam darba netrūkst, jo interese labiekārtot savu tuvējo apkārtni un dažādot tajā pieejamās brīvā laika pavadīšanas iespējas tikai pieaug. Kā norāda Narvesen Baltija valdes priekšsēdētāja un konkursa žūrijas locekle Katrīne Judovica: “Katrā apdzīvotā vietā ir sastopami īsteni savas apkārtnes patrioti, kuri pirmām kārtām domā par to, kā attīstīt vidi ap sevi un iekustināt vietējo sabiedrību. Mūsu rīkotā konkursa mērķis ir uzrunāt šādus cilvēkus un dot tiem iespēju pulcēt ap sevi citus līdzīgi domājošos, parādot, ka labas idejas ar aizrautīgu darbu, vienmēr atradīs iespēju tapt īstenotas. Arī Strazdumuižas ciematā šādu aktīvistu netrūkst, tāpēc ceru, ka paveiktais projekts ir tikai sākums ciemata attīstībai.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+