×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

Viltus ziņa: Uz Rīgu atbraukušais Krievijas iedzīvotājs – apkārt te ir posts, netīrība un nabadzība (42)

EkrānšāviņšEkrānšāviņš

Krievijas interneta portāls “topnewsrussia.ru” publicējis rakstu par kāda Krievijas iedzīvotāja piedzīvojumiem Latvijā. To, cik slikti viņš te juties, norāda jau virsraksts – “Es nokļuvu bedrē” (attēlā).

Romāns (uzvārds netiek minēts) neesot plānojis pārcelties uz Rīgu, bet “tā dzīvē sagadījās”. Kad viņš te atbraucis, sajuties tā, it kā ar laika mašīnu būtu pārcēlies atpakaļ uz pagājušo gadsimtu un nokļuvis kaut kādā “noplukušā pilsētiņā”.

“Latvijā 99% runā krieviski. Romānam tas izlikās dīvaini, jo Latvijas politiķi pazīstami ar savu rusofobiju. Taču viņš saprata, ka naids pret Krieviju ir tikai politiķiem, bet vienkāršie cilvēki ar nostalģiju atceras PSRS laiku un ar gandarījumu runā krieviski,” rak­sta portāls. Tālāk stāstījums kļūst vēl dīvaināks: “Latvijā neatzīmē ne 8. martu, ne 23. februāri. Taču Romānu visvairāk šokēja cits. Krievijā viņš bija pieradis pie Jaungada brīvdienām, bet Latvijā tādu nav. Tauta turpina strādāt, it kā nekas tāds nebūtu. Ne par kādu atpūtu nevar būt ne runas. Cilvēki ir priecīgi, ja viņiem vispār ir darbs.”

Dažādi apvainojumi Latvijai un latviešiem turpinās bagātīgā slānī – benzīns esot dārgāks nekā Krievijā, arī dzīvokļi ļoti dārgi, taču tos nevienam nevajagot – ne latviešiem, ne krieviem, ne eiropiešiem, tāpēc viss stāvot tukšs. “Latvijā ir panīkums. Darba nav, uzņēmumi nedarbojas. Valsts pārtiek vienīgi no tūrisma. (..) Dzīve eiropeiskajā Latvijā atgādina kadrus no vecām filmām. Šķiet, ka laiks apstājies kaut kur pagājušā gadsimta deviņdesmitajos – apkārt netīrība, nabadzība, bezcerība un izmisums. Cilvēki saprot, ka politiķi viņus apmānījuši, bet neko nevar izdarīt, vilciens aizgājis!” tā interneta portāls apraksta ekonomisko situāciju Latvijā.

Izcelsme un izplatība

Dažādi anonīmi “aculiecinieku” stāstiņi par Baltijas valstīm pēdējā laikā Krievijas interneta vietnēs parādās arvien vairāk. Galvenais mērķis – parādīt, cik slikti te klājas pēc neatkarības atgūšanas un iestāšanās Eiropas Savienībā. Piemēram, viens paņēmiens – nekur nebraucot, vienkārši atrast ar “Google street view” interneta programmas palīdzību kāda nomaļāka lauku ceļa vai pamestas mājas ainavu, nofilmēt to un pievienot komentāru, ka tā izskatoties visur Latvijā, lūk, pie kā valsti esot novedusi Eiropa.

Arī “Romāna stāstu” pārpublicējuši vēl vairāki Krievijas portāli, un tas vairākas dienas aktīvi tika izplatīts sociālajos tīklos. Taču šis gadījums nekaunībā pārspējis citus, jo autori tam pievienojuši arī saiti uz oriģinālo materiālu, kas publicēts populārā Krievijas interneta portālā “Lenta.ru”. Un tas, izrādās, ir pavisam cits stāsts.

Atmaskojums

Jau no pirmajām rindiņām kļūst skaidrs, ka “Lenta.ru” publikācija krietni atšķiras, emocionālā noskaņa mainīta teju vai katram teikumam. Pārsvarā atziņas ir neitrālas vai pozitīvas, un kopumā Romāna salīdzinājumi par dzīves kvalitāti drīzāk ir par labu Latvijai nekā Krievijai.

“Dzīvot Rīgā ir ievērojami lētāk nekā Maskavā. Es salīdzinātu ar Krievijas reģionu centriem. Vispirms pievērs uzmanību produktu cenām: tie ir daudz lētāki, jo tiek audzēti un gatavoti tepat, Latvijā. Kas attiecas uz benzīnu, tad tas ir cits stāsts: litrs maksā 1,15 eiro. Tas ir dārgāk, taču izdevumi vienalga ir mazāki, jo attālumi Rīgā nav tādi kā Maskavā. Neskatoties uz degvielas cenu, auto latviešiem nav nekāds luksusa priekšmets. Cilvēki nav tā ieciklējušies uz auto markām. (..) Sociālās atšķirības nav tik izteiktas. Krievijā skaidri izdalās miljonāri un nabadzīgie. Te visi ir līdzīgi. Nav tādas nabadzīgo skolotāju un ārstu problēmas, jo šajās sfērās darbinieki saņem normālus ienākumus.”

Vēl Romāns priecājas par dzīvi Pierīgā, kur esot ļoti mierīgi un patīkami, un latvieši pat neliekot žogus apkārt savai teritorijai. Savā stāstā viņš uzslavē pat Latvijas veselības aprūpes sistēmu, jo katram iedzīvotājam esot savs ģimenes ārsts.

Runājot par “topnewsrussia.ru” apcerēto “ceļošanu laikā”, viņš salīdzina nevis dzīves apstākļus, bet arhitektūru – Vecrīgā ēkas esot no senāka laikmeta, bet citos Rīgas rajonos vairāk redzamas PSRS laikā celtas mājas.

Runājot par svētkiem, Romāns norāda, ka te svin “katoļu Ziemassvētkus”, bet pēc Jaunā gada brīvdienu neesot. Viņš gan vairākkārt uzsver, ka Latvija ir ļoti krieviska, piemēram, te gandrīz visi labi runājot krieviski, tāpēc viņš īpašu atšķirību starp Krieviju un Latviju nejūtot un prom braukt pagaidām nedomājot.

Tiesa, arī par šo rakstu varētu rasties jautājumi, vai tāds Romāns vispār ir patiesa personība, nevis žurnālista iztēles auglis. Neviena bilde pie teksta nav pievienota, nav minēts ne viņa uzvārds, ne darbavieta. Taču vismaz “Lenta.ru” raksta mērķis nav bijis primitīvi nomelnot Latviju, kā to tālāk darījuši “pārrakstītāji”.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Tas utainais krieviņš bija atbraucis pie manis

  • Сам ты вша! Не забыл, ты же вор. Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

 2. Varbūt Rommāns bija iebraucis Abrenē,vai kā Krievija sauc Pitālovā?

 3. Kada velna pec sis te krievs Romans atbraucis uz Latviju ,lai te visu noniecinatu ,brauc uz savu sadzu atpakal,sen jau vajag ieviest likumu -nerakstit nepatiesas zinas.

 4. Vēl Romāns priecājas par dzīvi Pierīgā, kur esot ļoti mierīgi un patīkami, un latvieši pat neliekot žogus apkārt savai teritorijai.
  ================================
  Jo vairāk būs romānu, jo vairāk būs žogu.

 5. mums pie varas ieklīdeņi Atbildēt

  PRIECĀTIES VAJAG, KA TĀ RAKSTA !!!
  .
  PADOMIJAS LAIKĀ TĀ NERAKSTĪJA,
  KĀ REZULTĀTĀ SABRAUCA MILJONS,
  KURUS TAGAD AR SLOTASKĀTU
  NEVAR AIZDZĪT ATPAKAĻ.
  .
  KĀRTĪGI KRIEVI JAU PA PASAULI
  APKĀRT NEKLĪDA, GARĀKU DESAS
  LUŅĶI MEKLĒDAMI !

 6. Diemžēl, vai par nožēlu šī cilvēka novērojumi ir patiesība un rLatviujas REALITĀTE, ja LAUKU AVĪZELE TO VĒL NAV IEVĒROJUSI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Un ko tad viņš nepareizu pateica? Par ko ir sašutums??? atbrauciet uz Latvijas laukiem , paskatās, kas te darās! Aizaudzis, aizlaists , nabadzība, utt. Kam šī ziņa tā nepatika? Mūsu deputātiem, kas peld šokolādē, ja? Un tālak par savu nobaroto feisu neredz….

  • Nepareizajos laukos esi bijusi. Lielakis vairums lauku ir pastradati no Pāvilostas līdz Zilupei. Jā ir krūmāji, bet tos arī drīz iztīrīs un apars. Pamestās viensētas ir urbanizācijas rezultāts visā Eiropā un nevēlēšanās jaunatnei strādāt fizisku darbu laukos. Visa Latvijā ir lauksaimnieki, kuriem trūkst darbinieku un kuri maksā pienācīgas algas, bet neviens jau negrib mēslu dakšas cilāt… Nekas atbrauks baltkrievi un ukraiņi, tad saks domāt, jo Eiropas pabalstu šeit ilgi vēl nebūs.

  • Es tā saprotu, ka līdz galam izlasīt gara spēka pietrūka?

  • Tiem ,kuriem liekas ,ka laukos viss aizaudzis un valda nekartiba -jaatgadina,mums visiem ir divas rokas un tas ,ja neaug no pakalas ir verts likt lieta un tos aizaugusos laukus sakopt ,nevis ganities ,ka viss ir slikts.

 8. Kur palicis grafists, ka nemaz nemana? Viņam gan būtu ko pateikt!

  • Я то вам зачем? Вы и без меня прекрасно справляетесь. Лайтесь сами между собой сами. Но по сравнению с Москвой здесь конечно же такая пустота.

  • Я тоже вернусь назад в Россию, в нормальную страну.

   • Россия нормальная страна! Я рад, что вы это признали. Но решать я буду сам, куда мне ехать и где оставаться. Прекрати воровать чужие ники, сука!
    Повторно, уже в который раз, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

   • no i pizdui ot sjuda

    • Вау, как сильно! Вы сами можете выполнить это действие, в любое время и в любом направлении! Давай, досвидания!

 9. Paldies tam portālam!Citādi vairs nav glābiņa no tiem krieviem,kuri lien un lien uz Latviju kā tādas utis kažokā.un tie,kam palaimējies ielīst,prom nebrauc ne par ko.Vairāk vajag Krievijā rakstīt tādus rakstus,ka katrs latviešu “fašists”brokastīs apēd vienu krievu un,ka te ir “bedre”.

  • Nomierinies, tas, kas šeit nokļuvis it kā “jauši vai nejauši”, ļoti ātri saprot, kur nokļuvis, un steidzīgi gatavojas atgriezties savā Maskavā (vai kur citur Krievijā!). Neviens nav muļķis, lai nesaprastu, ka izklaidēties un ko interesantu ieraudzīt šeit var, bet dzīvot? – bez īpašā vietējo rūdījuma, nevar!!!

  • Mazāk muldi piena puika!Krievs vienmēr pasniegs palīdzības roku!

 10. Tad kāpēc nav jūtama masveida izceļošana uz Krieviju?

  • ļoti labs raksts! cerams, ka krieviņi izbeigs pārcelšanos uz NABAGA un BEZDARBA nomākto Latviju! Dieviņš nav mazais bērns, zina, ko dara……

 11. Cūka visur netīrumus atradīs !

 12. Ja Rīgā ir 7 zupas virtuves, 5 cilvēku patversmes un ubagi ielās, tad kāda tā skaitās?
  Zupas virtuves nabagiem ir atvērta/ darbojas pat lauku pagastos…

 13. Pūķina sādžā ?

 14. romanam varu pekrist! dzivoju rigas rajonā! iespaids ,par rigu ,tads pats ,kak romanam…

 15. lēta naida kurināšana Atbildēt

  Daudz biežāk lasu Krievijas cilvēku diezgan panaivo viedokli ka “Baltija” gan klājās stipri labāk kā citur bij. PSRS .
  Bet, tas ka mūs te pēdējos 26 gados ir apzaguši par pārdesmit miljardiem un vel pārdesmit miljardi iestāstīti kā parāds, – to taču neviens nenoliegs?

 16. Nu bet tas taču ir kolosāli !! Lai tik tālāk arī apķēzī Latviju ! Tad ,kad roseja galīgi sabruks vai arī tur notiks asiņaina revolūcija , uz tāda “posta ” zemi nenāks badaino krievu miljoni !!! Un mēs būsim vinnētāji !!!

  • Es jums pilnībā 200% piekrītu.Lai nebrauc šurp kā sīrieši uz labklājības rietumu zemēm/ Vāciju,Zviedriju utt/ Lai stāsta,ka mēs pusdienās ēdam krievus utt.Neļaijam runāt slāviski uttBija jānovāc Ušaks citādi neticēs,jo okupants kā Rīgas mērs.

 17. atmaskojam LA melus Atbildēt

  tiko sakarā ar 2 badā esošajiem bērniem ko policisti atrada tika publiceta statistika ka latvijā 150 000 bērnu nevar atļauties pilnvertigi paēst jo vecākiem nav lidzekļu. jautajums LA žurnaļugām, kas tas ir ja ne nabadziba un posts?
  la pasludina par meliem visu kas nepatīkams, pat ja tā ir balta patiesiba

 18. Nobrauciet Krievijā pāris kilometrus nost no lielajām šosejām, tur Jūs tiešām redzēsiet bedres kurās mitinās cilvēki. Nav gāzes, vietām nav elektroapgādes. Ciemu iedzīvotāji pērk pārpircēju ievestās pārtikas preces kurām beidzies derīguma termiņš. Protams ka 10 % procenti dzīvo normālu cilvēka cienīgu dzīvi pilsētās. Tauta sāk mosties Krievijā un rādīt atklātībai nejēdzības kas tur notiek. Pameklējiet internetā tāpēc ka praktiski visa KF televīzija un radio ir Putina drauga rokās.

  • rekur vēl viens idiots vel dumjāks par šitā raksteļa personāžiem(reālajiem un izdomātajiem)- kam man kaut kur jābrauc ja es ēku stāvokli varu apskatīt gūgles ielu skatā” un par ciematiem daudziem jūtūbe vai citā resursā būs kāds rullītis”? ar to jau tas rotšildsmirdoņu zaglīgo stulbums ir kaitinoš, ka šie un šo vankšķi man , 21. gs. latvim grib ar 43, gada avīzītes “Tēvijas ” vācu nacisteļu pirdeļu metodēm iestāstīt kaut ko ļoti viegli pārbaudāmu …

 19. Tā arī nesapratu, kas rakstā nav taisnība

 20. skatoties kur staigā Atbildēt

  es ar varu izvest jebkuru tūristu rīgā tā ka viņš apgalvos ka neko tik briesmigu nav redzejis. un tad kā kulaks uz acs aizvestu uz ķemeriem kur lielais “baltais kuģis” un sanatorijas ēkas vietā apkārti parāditu, tur izskatās tā itkā tiko butu kaujas beigušās drupas, bezceļi, tikai līķi trūkst.
  tā ka nav ši nekāda viltus ziņa.
  ak jā var uz latgales mirušajiem ciemiem aizvest, tad vel uzskatami vares redzet vienotibas veikto genocidu pret tautu to aizdzenot no valsts……

 21. Diez vai būtu daudz krievu, ja par Krieviju kāds Krievijā iebraucis ķīnietis rakstītu šādi: “Viņš gan vairākkārt uzsver, ka Krievija ir ļoti ķīniska, piemēram, te gandrīz visi labi runājot ķīniski, tāpēc viņš īpašu atšķirību starp Ķīnu un Krieviju nejūtot un prom braukt pagaidām nedomājot.”
  Bet šajā gadījumā krieviskā Latvija ir vismaz kā paša par sevi saprotama un atbalstāma parādība.

 22. Zaholustje vispār ir nomale,nevis bedre!

 23. Malacis! Tāda ziņa Krievijā der. Nav uz šejieni jābrauc

 24. Tas taču skaisti! Lai vietējie ātrāk saprot, ka laiks tīties uz roģinu, kur piens un medus tek.

 25. Par šausmām Latvijā vajag rakstīt visās Krievijas avīzēs.Tad varbūt brauks uz šejieni mazāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+