×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Latvijas nomelnotāja Mirska lieta nebeidzas (19)

EP deputāts Aleksandrs Mirskis. Foto - LETAEP deputāts Aleksandrs Mirskis. Foto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Aleksandrs Mirskis, juzdams, ka Augstākā tiesa varētu neatcelt Rīgas apgabaltiesas viņam nelabvēlīgo spriedumu, pieprasījis EP aizstāvēt viņa imunitāti un privilēģijas.

Mirskis Eiroparlamentā izcēlies pārsvarā ar savām dažām īsminūšu runām, kurās nomelnojis Latvijas valsti. Viņu apstādināt centušies vienīgi Saeimas deputāti Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība), iesniedzot prasību tiesā. Deputāti lūguši uzlikt par pienākumu Alexander Mirsky (tā viņš sevi dēvē Briselē) EP sēdē debašu laikā publiski atvainoties prasītājiem un atsaukt secinājumu, ka Latvijas parlamenta deputāti ir nacisti, kā arī ievietot attiecīgu atvainošanos un atsaukumu Eiropas Parlamenta mājaslapā internetā, piedzīt no Mirska morālo kompensāciju LVL 1000 apmērā un visus tiesāšanās izdevumus.

2011. gada 4. aprīlī, uzstājoties ar vienu minūti ilgu runu, A. Mirskis izteica šādus apgalvojumus: “Godātā priekšsēdētājas kundze! Vēlos jums uzdot jautājumu: kā jūs domājat, vai ir iespējams Beļģijā slēgt franču skolas? Vai, teiksim, Francijā slēgt Vācijas skolas? Pareizi – nav iespējams. Bet Latvijā, kur dzīvo 40% krievu valodā runājošu iedzīvotāju, tas ir iespējams. Šodien Latvijas parlamentā deputāti nacionālisti un nacisti vēlas rīkot referendumu par Krievijas skolu slēgšanu Latvijā. Tajā pašā laikā uz Latviju atbrauc Eiropas komisārs Knuts Vollebeks un paziņo, ka viņš lepojas ar Latvijas integrāciju. Jūs domājat, ka es jokoju? Jūs kļūdāties. Un kā jūs domājat, kas notiks, ja Latvija slēgs krievu skolas? Es jums atbildēšu – Latvijā sāksies pilsoņu karš. Ja Eiropas Parlaments nereaģēs uz atklātu radikālu iniciatīvu šodien, jau rīt būs par vēlu. Paldies!”

Mirskis neslēpa gandarījumu, uzzinot, ka Jūrmalas tiesa, kurā R. Dzintars un G. Bērziņš vērsās vispirms, pieteikumu noraidījusi, pamatojoties uz to, ka EP deputātiem ir imunitāte attiecībā uz viedokļiem. Bet valsts nomelnotāja prieks ātri noplaka, uzzinot, ka Rīgas apgabaltiesa izskatījusi abu Saeimas deputātu apelācijas sūdzību un nospriedusi uzlikt par pienākumu Mirskim atsaukt minētos apgalvojumus, kā arī publicēt atsaukumu EP mājaslapā internetā un piedzīt no deputāta 1000 latu lielu morālo kompensāciju jeb 500 latu par labu katram prasītājam. Mirskis, protams, nelikās mierā un aizvadītā gada maijā iesniedza kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentā un vienlaikus vērsās pie EP ar prasību viņu aizsargāt.

Dīvaini, ka pēdējā pirmsvēlēšanu plenārsēdē, kur uzmanības centrā bija arī Krievijas bruņoto spēku agresija Ukrainā, Mirska lietu, kurā izskan draudi par pilsoņu karu, izskatīja bez kādām debatēm, tikai pamatojoties uzFrancijas deputātes Marielas Gallio Juridiskajā komitejā sagatavoto ziņojumu.Ātri un vienkārši – deputāti nolēma aizstāvēt Alexander Mirsky imunitāti un privilēģijas. Pārējie Latvijas deputāti, kuri netiek pieskaitīti Krievijas aģentu pulciņam, klusēja, jo, lūk,tāpat neviens nedzirdot un neuzklausot. Tā nu gluži nav, jo Eiropas Savienības tiesa ne reizi vien lēmusi par imunitātes atņemšanu, pastāstīja šīs tiesas tiesnesis Egils Levits. Turklāt EP oficiālajā mājas lapā internetā var izlasīt, tiesa, ne to svaigāko informāciju, bet tomēr, ka kopš pirmā tieši ievēlētā EP sasaukuma 1979. gadā līdz 2005. gadam imunitātes atcelšana tika pieprasīta 129 reizes. Pēc attiecīgās procedūras veikšanas to zaudēja 30 EP deputāti.

Dzintara un Bērziņa partijas biedrs Roberts Zīle centies vismaz pārliecināt savas Konservatīvo un reformistu grupas deputātus, ka Latvijas nomelnotājs Mirskis nav jāaizsargā, jo viedoklis un apmelošana nav viens un tas pats. “Pārliecināju angļus, poļus un čehus, diemžēl bijām vienīgie un mazākumā, kas nostājās pret. Eiropas Parlamentā parasti nesoda par politiskajiem uzskatiem, kaut kādiem izteicieniem un pat neiedziļinās lietas būtībā. Taču situācija starptautiskajā mērogā kļūst arvien bīstamāka, un Mirska naidīgie un apmelojošie izteicieni vairs nav nekādi joki, kuriem nevajag pievērst uzmanību,”atzina Zīle.

Savukārt deputāte Inese Vaidere taisnojās, ka EP Juridiskās komitejas lēmums viņai esot pārsteigums. Diemžēlne visi deputāti iedziļinoties jautājumos, kas skar viena vai otra deputāta imunitāti. I. Vaidere: “Ja es pasaku savu viedokli, tā ir viena lieta, bet viņš savā runā nepārprotami nosaucis Latvijas parlamenta deputātus par nacistiem, un tas ir apvainojums. Uzskatu, ka Rīgas apgabaltiesa rīkojās pareizi, tiesājot Mirski. Atgādināšu, ka bija gadījums, kad apvienības “Tēvzemei un Brīvībai” /LNNK Eiropas Parlamenta deputāti iesniedza prasību tiesā pret Saeimas deputātu Nikolaju Kabanovu, kurš EP ievēlētos tēvzemiešus nosauca par fašistiem. Viņam nācās atvainoties.”

Prokremliskie Latvijas deputāti turpina izvērst savu propagandu. Ja citu valstu deputātiem ir vienalga, ko viņi runā no tribīnes, tad nedrīkst samierināties, ka vienaldzība pārņēmusi arī pārējos Latvijas deputātus, kuri atrunājas ar EP iesakņojušostradīciju, ka Mirskim neko nevarot padarīt. Cik bieži mūsu deputāti kāpuši tribīnē, lai apklusinātu Latvijas nomelnotājus?

Politoloģe Žaneta Ozoliņa uzskata, ka EP deputāti tomēr nedrīkst tik vienaldzīgi noraudzīties uz Mirska dīvainībām un ka ir jāmeklē iespējami racionālākie un progresīvākie risinājumi, lai neierautu sevi vārdu spēlēs, ko Krievija izmanto savā labā.Tikmēr laikraksts “Vesti” sit Mirskim uz pleca, ka viņš, lūk, esot sacēlis lielu sašutuma vētru EP un ar savu uzstāšanos plenārsēdē faktiski apturējis referendumu par krievu skolu slēgšanu Latvijā.

Ļoti svarīgi būs, kā uz šī fona rīkosies Augstākā tiesa (AT), kura saņēmusi Mirska kasācijas sūdzību, bet vēl nav pieņēmusi lēmumu par tiesvedības ierosināšanu vai atteikumu. Šā iemesla dēļ AT šobrīd nekādus komentārus Mirska lietā nesniedza. Tāpat kā iepriekš pieminētās tiesas, jo galīgais tiesas nolēmums nav stājies spēkā. Taču EP reglaments dod nacionālajai tiesai tiesības lūgt EP priekšsēdētājam atcelt kāda deputāta imunitāti un par to ir jāinformē deputāti kārtējā plenārsēdē. Juridisko jautājumu komitejai šis pieprasījums ir jāizskata, vajadzības gadījumā uzaicinot nacionālo iestādi sniegt sīkākus paskaidrojumus. Sagatavotais atzinums ir jāiesniedz plenārsēdē.

Visticamāk, ka Mirskis vairs nebūs EP deputāts, tomēr jautājums par viņa imunitāti tik un tā saglabāsies, jo savu pret Latvijas valsti vērsto runu viņš teica tad, kad bija deputāts.

“Ja lietai tiks pievienots Eiropas Parlamenta lēmums vai kāds cits dokuments – tad tiesa par to arī lems,” informēja AT komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece. AT spriedums būs ļoti svarīgs ne tikai vienam deputātam, bet visai Latvijas valstij.

Fakti


EP deputātu tiesiskais pamats ir 1965. gadā Briselē pieņemtais Protokols par privilēģijām un imunitāti : “Attiecībā uz parlamenta deputātiem nevar veikt izmeklēšanas darbības, viņus aizturēt vai uzsākt tiesvedību sakarā ar viedokli, ko viņi pauduši, vai balsojumu, ko viņi veikuši, pildot pienākumus.”

Avots: EP

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. briesmīgs ir tas Mirskis – tai periodā, kad notika uzbrukums Ukrainai un Krievijas TV ar histērisku troksni un tempu cepa raidījumus, šovus, filmas, “analītiskos” raidījumus un da visu ko, Mirskis to vien darīja, kā tusēja pa ekrāniem un publiski atskaitījās maizestēviem, kā darbijas “u nas v Rige” un īpaši uzsvēra savu darbību Krievijas labā Latvijas un ES iekšpusē. Un viņa reklāmas Facebook jau piegriezušās, te viņš par bērniņiem rūpējas, te veciem cilvēkiem – nu vāc tik glaimus komentāros un atkarībā no acīmredzot saskaņotas kampaņas stadijas regulē izteikumu skaļumu un agresijas pakāpi. Neslēpts kaitnieks, Krievijā tādu pretvalstisku radījumu būtu kā minimums ielikuši cietumā

 2. Lielkrievu šovinistiskie mērķi spilgti parādīti Alena Palmera „Baltijas jūras valstu un tautu vēsture”. Mūsdienu Krievija atgriežas pie cariskās Krievijas ideoloģijas, lai turpinātu kolonizācijas politiku un pārkrievotu mazās tautas. Izvērstā lielkrievu šovinistiskā politika ir līdzīga hitleriskās Vācijas politikai. Viss sākās ar kustības NAŠI skaļi pieteikto provokatīvo darbību pret neatkarīgajām valstīm. Tas kā „našizms” ar skaidru šovinistisko pārākuma apziņu pār visām citām tautībām dominē Krievijā mūsdienās. Un esam iegājuši jaunā „rašizma” fāzē, kurā uz „zināmu taisnīguma atjaunošanu” viss, kas nav krievisks, tiek nicināts, izsmiets, piekarinot „nacisma”, „fašisma” birkas un ar vienas nācijas pārākuma apziņu demonstrēts. Pat līdz klaji naidīgai nostājai un nemācīties to „suņu” valodu. Cittautieši tiek sadalīti savējos jeb „draugos” un „nacionālistos”, kuri jāpadara par apsmieklu tautas acīs. Tā vienkāršā iemesla dēļ, lai pakļautu, pārkrievotu un iznīcinātu mazās tautas. Kā raksta Alens Palmers, visu sāka Konstantīns Pobedonoscevs ar ticību “”Dižā krievu nacionālisma dievišķajam uzdevumam un svētībai pār varu”, kuru kā augstākais autokrāts īsteno Viskrievijas imperators.” Arī mūsdienu Krievija skaidri demonstrē un atbalsta visa veida radikāļus, provokatorus, kuri rīkojas sava nacionālā pārākuma apziņas vadīti. Provokatīvo rīcību pamatā ir pret Baltijas valstīm vērstā politika, lai akcentētu, ka tās: 1)atbalsta nacismu, 2) diskriminē „nabaga” krievus un 3)kā mazas valstis, rada tikai problēmas saviem rietumu partneriem. Tā ir vēlme uzsvērt, ka Baltijas valstis vajadzētu kādam pārvaldīt, jo pašas jau neesot „dzīvotspējīgas”. Kaut ko līdzīgu organizēja Konstantīns Pobedonoscevs 19.gs beigās, kad „pūļa varas darbi pret ebreju ģimenēm un īpašumiem Ukrainā ieviesa Eiropas vārdnīcās šausmīgo krievu izcelsmes lietvārdu pogrom – „žīdu grautiņš” un pret tagadējās Baltijas valstīs dzīvojošajiem : „patiesībā Pobedonoscevs vadīja vienīgo Ziemeļu krusta karu pareizticīgo Baznīcas vēsturē – politisku un kultūras kampaņu, lai iztīrītu Baltijas pierobežu no samaitātām ticībām un pasludinātu ticību autokrātijas protektīvai varai”.

 3. ko jus mokaties par to Latviju ;;;;;vienu černobiles ladinu un busiet brīvi;;;;tikai žēl ka nebus ko graust šakalim

  • jābeidz rieties ! Atbildēt

   un lielā krievu valoda varēs izpausties viena un vienīga, pretī runājošos šakāļus apšaus, pārējos piespiedīs iemācīties vienīgo īsto valodu un pasaulē iestāsies īstā un pareizā kārtība! Nu, un tālākā nākotnē, kad visādas traucējošas tautiņas būs noliktas pie vietas, varēs ķerties klāt pie savu tautiešu rīkles…

 4. …viedokli, ko viņš paudis, … ko viņš veicis, pildot (svešas valsts krievijas)pienākumus?

 5. Patikamu komentaru dzesanas darbibu “Latvijas” Avizes censoniem.

 6. mirskim nezinaamaa izcelsme Atbildēt

  Lai suuta Mirski uz Etiopiju.

 7. … Saja lieta man gribetos atbalstit ASV vestnieces nostaju: ‘f… the ES …!’

 8. PALDIES PAR JŪSU VISU PIRMS MANIS RAKSTĪTAJIEM KOMENTĀRIEM UN VARU AR PRIEKU JUMS PIEKRIST, JO VISI JŪS IZSAKĀT ARĪ MANAS DOMAS!? PALDIES!!!

 9. Ko no šī un citiem žīdiem , ka tikai dzīvniecisku naidu pret Latviju vien piedzīvosim .

  • tik antisemītiska provokācija gan nebūtu atbalstāma! No Īzraēlas „žīdiem” mēs varam tikai mācīties savu nāciju saglabāt.
   Labāk jau sagatavosimies tā kārtīgi Saeimas vēlēšanām un ievēlēsim reiz patiesi nacionālus pārstāvjus; bet ne (atkal) tos pašus izbijušos padomju aktīvistus – Maskavai un Briselei pakalpīgos „kosmopolītus” – savtīgos avantūristus.

 10. Citādidomājošais Atbildēt

  Šādi tipi ņirgāsies par Latviju tik ilģi, kamēr neatņems viņiem Latvijas pilsonību un nedeportēs uz varen plašo rodinu .

 11. Visi tie,kuri uzskata ka liela daļa latviešu ir par veciem,slimiem,neizglītotiem un ar daudzām vainam lai dzīvotu eiropiešiem atbilstošā dzîves līmenī,ir nostādami vienā ierindā ar Mirski un noteikti nopelnījuši apšaubamo godu saukties par fašistiem un nacistiem.Latvijā,par nožēlu,ir daudz tādu politiķu.

 12. Nabaga Mirskīs…..

 13. Varbūt kāds tomēr pacels pakaļu no dīvāna, lai aizietu uz Eiropas parlamenta vēlēšanām

 14. Paši pieļaujam,ka tādi nomelnotāji mierīgi darbojas.Pēdējais laiks krāt pierādījumus un rīkoties.Reklāmas pirms vēlēšanām nomelno Latviju par nabadzību.Tie cilvēki,kas izplata tādas reklāmas, nabadzību nav vēl redzējuši īstajā sejā Latvijā,lai aizbrauc uz Krievijas nomalēm un padzīvo,tad velnu redzēs.

 15. Latvijas apmelotājs,cik vēl ilgi šādi tipi varēs ņirgāties par valsti?

 16. Mirskis ir Latvijas EP deputaats ???

Draugiem Facebook Twitter Google+