Kultūra
Teātris un kino

Latvijas novados skatītājus smīdinās labi aktieri komēdijā “No saldenās pudeles”0

Publicitātes foto

Vasaras vidū Latvijas novados atkal, tāpat kā pagājušajā gadā, būs iespējams izsmieties “Pannas teātra” iestudētajā brīvdabas izrādē, īsti latviskā Rūdolfa Blaumaņa komēdijā “No saldenās pudeles”, informē radošās grupas pārstāvji.

Pazīstamās Blaumaņa joku lugas izrādīšanai “Pannas Teātris” sapulcējis arī brangu aktieru sastāvu: Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties.

Zane Daudziņa kā Lavīze saimniecības glābšanas vārdā būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi.

Madara Melne-Tomsone kā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski vai Madaru Zvaguli, Mārtiņa lomas atveidotājus.

Rindēnu saimnieks Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe kā Auce kritīs Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos.

Māra Bezmera Taukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Aināra Ančevska Krišs asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Tuvojas Jāņu nakts. Skaņas un smaržas tracina puišu un meitu asinis. Rodas vēlēšanās ļaut jūtām vaļu, lai tās nesaskābst kā vecs vīns un, iemalkojot no saldenās pudeles, saplūst ar reibumu, kas virmo dabā. Tādos jūtu juku laikos, kad kūsā piens un asinis, Ezerlauku mājās nākas meklēt meitai vīru un saimniecībai galvu.

Saistītie raksti

Luga “No saldenās pudeles” ir visstraujākā un karstasinīgākā Blaumaņa komēdija, jo, „kur dziņas briest un rūgst, tur kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri”.

4. jūlijā izrāde dosies pie liepājniekiem un būs skatāma plkst. 19 koncertestrādē “Pūt, Vējiņi!”, bet pēc tam jūlijā un augustā izrāde viesosies arī citās Latvijas pilsētās – 28. jūlijā Cēsīs, 2. augustā Rojā, 9. augustā Skrundā, 10. augustā Mārupē, 11. augustā Bauskā, 15. augustā Madonā.

LA.lv