×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. novembris, 2017
Drukāt

Latvijas “nožēlojamā eksistence” un simtgade kā nopelnīšanas iespēja. Saruna ar Valtu Kleinu (118)

Foto - Leo LīnisFoto - Leo Līnis

“”Facebook” – tas ir tāds Haidparks Londonā. Vari uzkāpt uz kastes, runāt, ko gribi. Jautājums – vai tevi klausās? Bet runāt var…” saka pazīstamais fotogrāfs VALTS KLEINS. Nesen viens viņa “Facebook” ieraksts kļuva par savdabīgu “medījumu” daudziem Krievijas interneta portāliem, kas steidza to izmantot, lai kārtējo reizi parādītu Latviju kā “neizdevušos valsti” (no angļu valodas termina “failed state”) – lūk, arī paši latvieši to beidzot sapratuši… Izlasot V. Kleina rakstīto, man radās gan pārdomas, gan jautājumi. Viņš piekrita sarunai.

Bet vispirms piesauktais ieraksts no “Facebook”: “Esmu ainavu fotogrāfs jau 30 gadus, bet vēl nekad nebiju redzējis tik dramatisku Latvijas lauku ainavu. It visur. Visos reģionos, visur. Zeme vairs nespēj pieņemt nokriš­ņus. Ūdens jūras un ezeri ir uz katra lauka, katrā sējumā. Ceļi izšķīduši un nebraucami, druvas nenovāktas, siens vālos sapuvis. Drāmas lielums nav aprakstāms, jo rudens žanrs ir traģēdija. Mēms miers un bezvārdu nolemtība. Tas ir tas, kas šobrīd notiek Latvijā. Definitīvi. Uz visa esības fona peripetijas ar Rīgas kaislībām par algu pārdali, budžeta niansēm un partiju savstarpējām pokera spēlēm šķiet ne mazāk un ne vairāk kā nožēlojams farss. Latvija, Tev vairs nav ko zaudēt, izņemot Tavu nožēlojamo eksistenci. Simtgades svinību rīkotāji izrakstīs rēķinus, tas ir vienīgais, ko Tev būs gods apmaksāt par cēlumu un patētismu, svinot savus svētkus. Nekad vēl neesmu pieredzējis tik nožēlojamu eksistenci, kurā ir tik daudz patriotisma un izmisuma. Latvija. Tu esi savu Laikmeta Griežu grauds mūžības dzirnakmeņos. Tev nav izvēles. Tev ir tikai vairs spīts. Nepakļauties. Iet pret straumi. Sadegt, cerot uz neko. Uz atdzimšanu.”

Neesmu ainavu fotogrāfs, taču pa Latvijas novadiem braukāju daudz un reizēm arī bildēju sava prieka pēc. Man nebūtu problēmu atlasīt desmit foto, pie kā varētu rakstīt, cik skaista un sakopta izskatās Latvija, kā viss atdzimst pēc padomju okupācijas, un tikpat varētu atrast, lai izteikt nožēlu par to, cik tālu viss novests. Jautājums – ko es ar to gribētu pateikt un panākt? Kāds bija jūsu mērķis?

V. Kleins: Es īpaši uzsvēru, ka esmu ainavu fotogrāfs, jo tas būtiski ietekmē skatījumu, kas citiem varbūt nemaz nebūs saprotams. Ainavu fotogrāfijas specifika ir, piemēram, tas, ka rudens – tā ir tikai viena vai pusotras nedēļas. Tad ir pats skaistums – salnas, lapas nodzeltē, sasārto… Tā ir bauda – noķert īsto brīdi. Katru gadu es šajā laikā ņemu atvaļinājumu, kad nedaru nekādus profesionālus darbus, bet apceļoju Latviju un fotografēju. Tas ir māksliniecisks un ļoti emocionāls piedzīvojums, kurā tu redzi visu spektru – no neglītā līdz skaistajam. Tu sajūsminies, tu piedzīvo traģiku, grieķu drāmu un pilnīgo satisfakciju. Protams, emocionāli tu esi izšūpots. Līdz ar to gūtā pieredze nav absolutizējama un politizējama. To nevar pārvērst sadzīviskās kategorijās.

Taču tas notiek. Lūk, jūsu “Facebook” ieraksts tika pamanīts, ātri iztulkots krieviski, nodēvēts par “latvieša dvēseles kliedzienu” un tā fragmenti publicēti daudzos krievvalodīgajos interneta portālos.

Tas, ko es piedzīvoju, bija plaša mēroga amplitūda. Tam nevar piešķirt viena veida raksturojumu. Tas nebija ne nosodījums, ne sajūsma, ne skumjas, ne prieks, bet viss kopā. Krievu portālu žurnālisti noķēra šo lielo emocionālo šūpošanos un izņēma no tās to daļu, kas viņiem bija izdevīgi. Tas ir kā izņemt no varavīksnes vienu krāsu. Bet es viņiem neko nevaru pārmest, tāds ir pasaules duālisms

Bet tieši tas arī ir klasiskais manipulēšanas paņēmiens. Atklāti meli jau parādās reti.

Mēs manipulējam nepārtraukti – biznesā, attiecībās… Ik dienu… Visur tiek izmantotas interpretācijas. Krievu žurnālisti gatavo savu “ēdienu”, izmantojot tās sastāvdaļas, kas ir atbilstošas viņu ideoloģijai. Viņi ņem visu, kas pagadās pa rokai, lai “ēdiens” smaržotu un garšotu tā, kā viņi iecerējuši, un tāds tas arī nonāk pie lietotāja.

Vai autoram uz to vienaldzīgi jānoskatās?

Nav pasaulē lielākas nejēdzības, kā pašam paskaidrot savus vārdus. Ja manis teiktais nav saprotams, tad izskaidrošana situāciju padarīs vēl komplicētāku. Vēl sarežģītāk ir paskaidrot pašam savu fotogrāfiju. Ja es esmu publicējis fotogrāfiju un pievienojis komentāru, tad savu pārliecību esmu paudis par simt procentiem. Ja kāds to nesaprot, tad mani paskaidrojumi būs vēl nesaprotamāki.

Tomēr citēšu vienu komentāru, kas bija pievienots jūsu raksta fragmentiem Krievijas portālos: “Latvieši nav lasījuši Puškina pasaku par zelta zivtiņu. Kaut Padomju Savienībā viņi dzīvoja vislabāk, taču domāja, ka Eiropā dzīvos vēl labāk. Un tā nu attapās pie sasistas siles.” Te jums atbilde – tālu netikāt ar neatkarību, atgriezieties vien pie Krievijas!

Tā ir tāda provokatīva spēle. Es domāju, tai pat nav jāatbild.

Atgriezīšos pie jautājuma par ieraksta mērķi – vai gaidījāt kādu reakciju, varbūt darbību no latviešiem?

Absolūti nemaz. Es tikko nosvinēju savu 57. dzimšanas dienu, un ir noteikts vecums, kad atbildes reakcija vairs nav vajadzīga. Manuprāt, tā ir tāda brieduma pakāpe. Es publicēju savu viedokli, savu emocionālo pārliecību un reakcijai vairs nesekoju. Tas viss, kas sazarojas pēc mana viedokļa, uz mani vairs neattiecas. Es to nevaru ne kontrolēt, ne izmainīt, tas notiks ārpus manas gribas. Es pieņemu, ka daļai mans viedoklis patiks, daļa būs sarūgtināta, vīlusies vai dusmīga. Lai komentē, man vairs tajā nav jāpiedalās. Agrāk teica: “Nešaujiet uz pianistu.” Pianists spēlē bārā, bet viņš nav atbildīgs par to, kas tur notiek. Es komentārus nelasu.

“Facebook” ir interneta sociālais tīkls. Sociālais – tātad sabiedriskais.

Varbūt daudzi tur meklē apliecinājumu savai esībai. Es tur vienkārši publicēju kādas savas pārdomas. Tas ir tāpat kā uzlikt plakātu ceļa malā. Cilvēki brauc garām, daži izlasa, daži ne, un brauc tālāk. Būtu muļķīgi, ja es izliktu šādu plakātu, pats nostātos pie tā un diskutētu ar visiem garāmbraucējiem.

Jūs rakstāt: “Latvija, Tev vairs nav ko zaudēt, izņemot Tavu nožēlojamo eksistenci…” Kādas pārmaiņas jūs vēlētos?

Mēs ikdienā ļoti izliekamies, ka Latvijā viss ir labi. Protams, ja atskatītos vēsturē, varētu teikt, ka tik labi kā šobrīd cilvēki nekad vēl nav dzīvojuši. Es to neapstrīdu. Un tomēr! Mūs aicina uz demokrātijas ideāliem, bet realitātē mēs piedzīvojam pavisam ko citu. Ir milzīga diference starp nabadzību un bagātību, starp pagrimumu, nožēlojamu eksistenci un neiedomājamu izšķērdību. Jautājums ir būtisks – vai mēs paši sevi mānām vai sistēma mūs māna, apgalvojot, ka šī ir demokrātiska un brālīga sabiedrība? Es domāju, ka mūsu sabiedrībā valda ļoti primitīvi instinkti. Jā, mūs vieno simboli: sarkanbaltsarkans karogs, ģerbonis, himna, bet citādi katrs ir par sevi – kopīgais labums vienmēr ir mazsvarīgāks par privāto labumu. Lasot ziņas par korupciju, par amatpersonu algu pieaugumu, mēs redzam lielo šķirtni starp varas pasauli un pilsoņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (118)

 1. tik precīzi pateikt šī brīža ainu Latvijā vēl neviens nav pateicis. Cepuri nost.

 2. Paldies par rakstu. Izcili labi pateikts!
  nevajag aizsegties ar patriotisma vīģes lapu un 100gadi un izlikties, ka viss ir labi. Lai no bedres varētu izkāpt, ir jāapzinās, ka esi bedrē un kaut kas ir jādara. Šobrīd mums tiek barota vāji slēpta propaganda (aļa visādas pozitīvisma kampaņas, ko, jā, izmantojot finansējumu, veido profesionāli PR speciālisti, piemēram, stāsti par ārzemniekiem, kam nu tik labi iet Latvijā), lai mēs domātu, ka nav nemaz tik slikti. Vai nokaunētos no tā, ka saprotam, cik slikti patiesībā ir.

 3. V.K. Vieds cilvēks, viedi vārdi. uzspēlētais pozitīvisms šajā Latvijas situācijā ir lieks. nevajag sev melot. slimību izārstēt var tikai tad, ja to ATZĪST. Un slima ir gan mūsu valsts izglītības sistēma, gan medicīna, gan daudzas citas “sistēmas.”. …..ir tā notiek, žēl to cilvēku, kuri cieš.

 4. režīma stutētājiem raksts nepatīk. Taisnība meļiem nekad nav patikusi visos laikos.

 5. paldies, V.K.! Latvija ir padarīta par STRĀDĀJOŠU NABAGU VALSTI. Cilvēkiem ir augstākā izglītība, viņi strādā 12,14,16 stundas diennaktī, BET TOMĒR IR NABAGI. Šīs necilvēcīgi zemās algas, augstās cenas, nodokļi…..cilvēki tiek dzīti slimībā un postā. Un tāda ir rūgtā Latvijas patiesība: iekrāt tu nevari, bet, ja gadās saslimt tuviniekam vai pašam…un JA NAV NAUDAS, tad tu vienkārši vari NOMIRT šajā valstī.
  TĀDA ir RŪGTĀ PATIESĪBA. Un es pievienojos V.K. teiktajam – mana nabaga, mana labā Latvija!

 6. Labs raksts.Paldies VK.

 7. Es piekrītu Kleinam, es cienu šī latvieša pozīciju un argumentus, darbu un arī šo rakstu. Un neesiet naivi vai stulbi , lai tam nepiekristu. Kam mēs gribam melot? Kurus mēs gribam piemānīt? Tikai un vienīgi paši sevi. Var jau ar karogu rokās un dubļos līdz ausīm…bet reāli – vai kāds pieņemot kādu lēmumu tur – valdībā ir veicis pamatīgu pētijumu? Mēs esam tik sadalīta un savrupa sabiedrība…tik nevienlīdzīgi un vienaldzīgi.

 8. Cik smieklīgs onkulis!

 9. Kleins kopā ar Jurkānu,mierīgi var balotēties nākošajās Saeimas vēlēšanās.

 10. viedi vārdi, bet lielai daļai te kometētājiem ir tikai tāda strausa polika, deguns smiltīs, bet saulīte taču pakaļu silda!

 11. Kārtējais vaidētājs, kuram dzīvē neveicas un tādēļ visa pasaule melna, it visi slikti….

  • Juhaniņ ,mosties atver acis

  • Valtam neveicas?Tad Jūs vispār neko nezināt par viņu.Viņš nekad nav reklamējies,jo viņam to nevajag.Tie kuri zina viņa darba kvalitāti un meistarību ir viņa klienti,es varētu tikai vēlēties sasniegt tos augstumus,kurus ir sasniedzis Meistars Kleins.

 12. Latvija iet bojā dēļ latviešiem! Vnk lielais vairums letińu ir kļuvuśi par merkantiliem lopiem, egoistiskiem un ļauniem. Jo lielāks egoists esi, jo labāk dzìvē izsitīsies… tāds princips. Un kad tādi savairojas, tad valsts ir pagalam.

 13. Garā kleins fotogrāfs. Tēvu un māti par desas luņķi pārdos. Pats dzīvoju dziļos laukos triju stundu braucienā no Rīgas un kaut kā neko no tām posta ainām apkārt neredzu. Pa kādai pamestai mājai gan ir, bet lauki apkopti, cilvēki – tie, kam nav rokas pie pakaļas pieaugušas un sovjetu dvēsele izdzīta ārā – kaut bagāti nav, bet gana pārtikuši. Kas bija aizbraucēji, tie ir projām. Kas palicēji – palikuši. Viss notiek. Jā, 2009. un vēl pāris nākamajos gados gan bija $ūdīgi, piekrītu. Bet tas viss ir pārdzīvots un cauri.

 14. Par laukiem- bēdīgi.Tā arī ir…Patiesībai acīs skatīties reti kurš ir spējīgs,kur nu vēl pateikt skaļi…
  Tu pat suķi nevari ,t.i.nedrīksti ,izaudzēt,vai vistu turēt bez regulām,noteikumiem,likumu pantiem,un n- tajiem papīriem…kādi vairs tur īstie lauki,lauku sēta!!!
  Tas viss ,bez augstām skolām,redzams un saprotams,ka viss ir pērkams,pārdodams un kā pēdējais s..,košā papīrītī iesmērējams.Diemžēl arī 100 gade.Kur vēl viss nākošgads,līdz tai …tad tik mēs vēl redzēsim mārketingu!!!

 15. Skatos daži te ,skolā,iemācījušies tikai divas matemātiskās darbības,atņemšanu un dalīšanu.

 16. Latvijas turīgie ! Kur jūsu Dzimtenes mīlestība un patriotisms ?

 17. Jā, turīgie letiņi,kur jūsu patriotisms un mīlestība uz tuvāko ?

 18. Pasaule ir liela skola , skolnieki dazadi, latv . nav tie talantigakie -visur censhas atrast veidus kaa dabut ” trijniecinu” ,lai tiktu parcelti uz nakosho gadu.

 19. Ir laiks apstaaties un paskatiities spogulii,redzeet kas ir,kas bijis un kas bus.

  • chuuska (ne Anakonda) Atbildēt

   Vai nu visiem komenteetaajiem ir savs dators, vai arii darba vietaas var lietot datorus saviem komentaariem…peec Indijas nabadziibas tas neizklausaas….

 20. man šķiet lielākā daļa komentētāju nav īsti sapratusi par ko Valtam sāp.
  Tā ir paaudze, kas ar savu ideālismu sapņoja par Latviju, piedzīvoja tās atjaunošanu, jūtot sevi kā piederīgu Zieemļeiropai, tātad arī ziemeļu cilvēka temperamentam, tādam kurš spēj just un ilgojās, bet pielaida savā sapņainumā “sūdabrāļus” pie svirām, kam ir pilnīgi citas zeku/cietuma vērtības. neizfiltrēja, kad spēks vēl bija, un tagad tie taustekļi valsts ir ielocījušies visās varas porās. izskatās , ka uz palikšanu.

 21. Vai vēl ir kaut kas,kas mums būtu no Krievijas trubadūriem slēpjams? Ja nu vienīgi tas,cik mums ir pašgājēju “pešehodu”.Lai taču bazūnē!

 22. “Auseklīts pat 4.maija repubļikā pērienu dabūs !” Paši pūta (Kleina paaudze aktīvi) – paši tagad deg:
  ““Mums pēcpadomju periodā sākotnēji meliorācija saistījās ar vārdu okupācija, un laikam tāpēc arī pēdējos 25 gadus par to netika runāts,” saka zemnieku saimniecības “Ezerlīči” īpašnieks Aivars Trons.”
  Kad ūdens sāk smelties mutē, atceras par meliorācijas sistēmu (lsm.lv)

 23. Arī boļševiku laikos Latvijā lija,vienu periodu bija 7 galīgi slapjas vasaras.Novācot graudus ,pie kombaina uz lauka dežūrēja kāpurķēžu traktors,kas vilka dubļos iestrēgušu kombainu.Graudi ienācās slapji un tos neveda uz kalti ,bet laida caur t.s. zāles miltu agregātu ,kas izdeva augstas kvalitātes granulas lopbarībai.
  Visi zāles miltu agregāti sen sagriezti lūžņos,bet tie bija katrā lielsaimniecībā.

 24. Labs,patiess raksts.

 25. Man visvairāk krīt uz nerviem tie gaudotāji par labajiem “padomju”laikiem,kad visiem esot bijis darbs,bet tagad simtiem tūkstošu pametot Latviju.Lauki esot tukši.Gaudotāji aizmirst,ko atbildēja žīds un čigāns uz jautājumu,ko viņi darītu,ja psrs,tajā skaitā padomju Latvija atvērtu dzelzs priekškaru.Žīds teica,ka brauktu uz Ameriku,bet čigāns kāptu kokā,lai tās masas viņu nesamin.Šeit būtu tuksnesis tajos labajos laikos.

  • Krievu laikos apciemoju radus Californija, vini pierunaja mani palikt. Man bija darbs teatrii, 6 dzivoklis centraa un mashina. Paraleli virs audzeja tulpes, gurkjus , tomatus. Dzivojam labi, kaa vairums chadigo latvieshu. Amerikaa nepaliku, tachu 99 gadaa tomer aizbraucu, jo vairs nebija darbu abiem, nevarejam nomaksat lielo dzivokli. Nu jau 18 gadus esam Chikagiesi. Bet Latvija iet bojaa. Zeel gan.

  • lai kā tev gribētos noliegt un melot, es vēlreiz uzsveru, ka tajos ,,nīstajos” PSRS laikos bija tik daudz labestības visapkārt, kāda vairs nebūs nekad. Daudz prieka un cilvēks bija vērtība. Cilvēkiem bija reeālas profesijas un reāls darbs savās profesijās…utt. (nejaukt ar Staļina represiju laiku!).

   • Labestiba? Ir jabut stipram brillem uz scim, lai padomju laikos labestibu redzetu. Labestigas bija tas pardevejas, kuram katrs pircejs trauceja? Vai tas geniralu madamas, kuras kerca uz katru, kas ktieviski nerunaja? Vai setnieces, kuras zinaja, ka pareizi jadzivo?

    • nekas nav mainījies Atbildēt

     Labestība – visi zaga un nevienam par to nekas nebija, jo visi zaga labestīgi, pēc principa – zodz, kā es, un zodz vēl labāk, bet do pori, do vremeņi: kamēr viss bija uz taloniem. Bet tas jau turpinās joprojām. Mēs visi taču esam labestīgi, jo ļaujam, kā zagt, tā melot, tā krāpt.
     Labestīgi – kamēr runāji un domāji krieviski. Līdzko ne tā – “ a čo – vi že doma možeķe runat na svojom“ vai “mi etot sobačij jazik učiķ ņebuģem“ utt. utt. Un tā – joprojām.

     • MĒS tagad darām tāpat, lai iespītētu ŠIEM. Tais laikos cilvēki bij cilvēcīgāki…

 26. Izlasīju… žél, kà tàdas emocijas, kas mijas ar apgalvojumiem… Manas sajūtas ir citas… ka skaistākas un labākas zemes par Latviju nav… un darbs jādara no sirds , atrodot to savējo vienīgo…. un viss izdodies!!!

 27. Var jau tavu nīgrumu, Valt, saprast. Tevi pagājušo mēnesi pameta 17 gadus jaunāka, smuka sieva….
  Tāda gara stāvoklī pat zelta rudens liekas melns un saule pelēka…. gan jau būs labi – pārdzīvosi!
  Sargi savu jau tā savu sabojāto veselību un nelieto pārmēru šņabi…

 28. Veca vīra, kam viss aiz muguras nīgras pārdomas….

 29. Piekrītu Anakondai, Liekulības tirgum un Zemniekam.
  Sāk jau apnikt tie gaudotāji.
  Kas viņiem liedz mainīt savu dzīvi, izmācīties kādu valodu, apgūt amatu. Vieglāk jau ķengāties un dzīvot uz citu nodokļu maksātāju rēķina.
  Par nabadzību laukos. Ir redzētas mājas ar aizaugušiem piemājas dārziem, bet īpašnieki vēl tīri spēka gados sēž uz pussabrukuša sliekšņa, sūc savu aliņu un gāna valsti.
  Tas, ka padomijā nekā nebija, tas ir mazākais. Daudz briesmīgāk ir tas, ko
  tā izdarījusi ar cilvēku prātiem. Izlikšanās, ka strādā, nāk tieši no turienes.
  Protams, vēl daudz darāmā. Kāds laiks paies, kamēr bijušie komunistu vadoņi un kremļa pakalpiņi beigs iejaukties valsts lietās.
  Vai cien. fotogrāfs nezināja, ka viņa žults izvirdumi būs medus maize gan Krievijā, gan okupantiem, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo un viņu pēcteču vairākumam tepat Latvijā.

  • Tu par tiem okupantiem Sarmiņ, un no otras puses, jā, uzplaukums sāksies, kad valsts vīri un dāmas beigs skraidīt ar atskaitēm uz ASV vēstniecību par padarīto “valsts labā”, kad valsts vīri beigs skatīties, kā ir citur, un saks beidzot skatīties, kas ir te LV uz vietas, kad beigs atgremot to, ko citi saka un sāks paši domāt un darīt valsts labā un nevis to labā, kuri ir pametuši pāris pakas par savu ideju ieviešanu, tad jā, kaut kas sāksies, bet līdz tam, te nekas nebūs, jo ne ASV ne Krievijai Latvija principa nav vajadzīga, ir vajadzīga ietekmes teritorija un par to, kas te īstenībā notiek, pēc tam, kad ietekmes sfēras ir sadalītas un tam otram parādīta viņa vieta, ir nošpļauties no augsta torņa. Tākā Sarmiņ, padomā globāli, ne tikai patīkamos tekstus par brālību un aizsardzību, bet arī šo divu lielvaru spēles elementu ņem vērā. Par nabadzību laukos, tak aizbrauc pabraukā aprunājies, paklausies kāda dzīvesstāstā, es tā izdarīju, garantēju, pārskatīsi savu viedokli, ne jau visiem ir starta kapitals biznesa uzsākšanai, un tad ir dillema braukt uz lielpilsētu, vai tomēr palikt savā vietā un turpināt dzīvot un tad padomā, ja visi aizbrauks uz lielpilsētām un neviens nepaliks uz vietas un necīnīsies par savu zemi, kas būs tad?

 30. Jūtu līdz, Valt – vecums nav brālis. Un andropauze nav māsa.

 31. Intervētājam un fotogrāfam ir pilnīgi dažāds Latvijas redzējums, intervētājam viss ir labi, forši, atbilstoši, kā ļoti daudziem, kuri izvēlas neredzēt kopainu, jo pirmkārt, dzīvo savā izveidotajā ideālajā burbulī, darbs, mājas, pašu izvelēti apskates maršruti ar iepriekš izpētītu galamērķi, lai būtu smuki, bet fotogrāfs redz kopainu, neviens jau īsti neies braukāties pa ciemiem ārpus, kādas apdzīvotas vietas administratīvā centra, jo kam tas, tur nav ko redzēt, bet ja nogriež no maģistrāles, tad ir vāks, pamestas mājas ar ielūzušiem jumtiem, nekopta zeme, par ceļiem nerunāšu, jo dažviet ir sajūta, ka ceļa vienkārši nav, ir milzīga bedre ceļa vieta, bet paradoks ir tāds, ka vienalga pa šādu ceļu braucot tu redzēsi kādu cilvēku, kurš brauc ar velosipēdu vai iet kājām un tad sāc skatīties apkārt, kur tad šis cilvēks varētu dzīvot un dažreiz arī ieraugi, kādu pussabrukušu saimniecību kuru sargā pie ķēdes pielikts suns, respektīvi, tur kāds dzīvo un tad ir kultūršoks, kā, kā vispār te var dzīvot? Bet dzīvo izrādās. Un tiem kas tur dzīvo ir tālu līdz intervētāja dzīvesredzējumam, līdz intervētāja Latvijai, kādu viņš to redz no savu izveidotā ideālā burbuļa, tie cilvēki dzīvo pavisam citā Latvijā, kā intervētājs, diametrāli pretējā. Un par šo runāja fotogrāfs. Tapēc arī bija runa par samierināšanu. Fotogrāfs ir gudrs cilvēks.

  • Tāda aina tiešām paveras laukos. Dziļš izmisums, kurā tomēr vēl kāds dzīvo. No Rīgas to neredz.

  • Nu, tas, ka Latvija ir šur tur kļūdījusies, pēc neatkarības atjaunošanas, ir fakts. Un par to var un vajag runāt, lai šīs kļūdas labotu. Kleina kungs ir mākslinieks, nu un viņš ir uzķēris vilšanās sajūtu, kas sabiedrībā neapšaubāmi klātesoša ir, lai arī dažādiem cilvēkiem dažādā mērā.

 32. Nu,gaudotājiem savs elks atradies.Varēs sociķa kluča kvadrātā vadībā,gaudot te uz velna [paraušanu.

  • Elks, ne elks, bet Valts precīzi un viedi ir pateicis to, ko jūt lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju. Pie kam, ne jau pirmais, kas atklāti par to runā. Neesmu ne ņaudētāja, ne ņerkstētāja, bet, ja es saņemu apliecinājumu savām pārdomām no cilvēka, kura viedokli daudzos jautājumos es augstu vērtēju, tad tas manī vieš cerības, ka tauta tomēr nav tik bezcerīga un stulba, kā to dažam labam gribētos. Būtu gan labi, ja šīs kolektīvās apjausmas reiz tomēr realizētos arī kādā kolektīvā rīcībā.

   • Precīzs secinājums par Valtu!Nav runa par ”gaudotājiem”.Tikai, to saliekto muguriņu,iztaisno cik gribi.Ja būtu ticība ,ka no tā kas mainīsies?Man ļoti žēl ,ka zūd tā itkā stulbā naivitātes sajūta,ka manu viedokli kāds tur augšā ieklausīsies.Galvenais ,pazemojuma sajūta,ko radījuši ,nevis bagātie ,bet negodīgie un fleitētāji.Tas viss bija redzams ,zināms jau gadiem .Nu un tad?!!!

 33. mūdzis regionālis Atbildēt

  Milzīga bedre? Jā,samērā milzīga.Vieni var dzīvot ar 100 eiro ik dienu un viņiem ar to nav par daudz,bet man ir jāiztiek ar 2,5 eiro dienā un izrādās tā arī var.Un ,ko tad fotogrāfs pateica nepareizi?

  • Neko jau nepareizu nepateica,bet nevajadzētu gan krieviem tādas medusmaizes pasniegt,kā to dara arī,piemēram,bijušais ārlietu ministrs Jurkāns un daži citi.Vajadzētu saprast,ka to nelasa tikai latvieši mūsu reģionos.

 34. Prieks,ka ir cilvēks ar asu redzi un skaidru prātu!Udens ir tas ,kas aizskalo visas negatīvās enerģijas,kas virmo gaisā.Mums to ir pārāk daudz,daba to parāda.Attiecībā uz simtgadi,vajag svinēt,bet vai ar tādu vērienu?

 35. Šodienas divdesmitgadīgie+, ieguglējiet – Latvija 1987 fotogrāfijās – pavērojiet Kleina kunga paaudzi pirms 30 gadiem (Vai viegli būt jaunam?). Par ko cīnījās auseklīši, uz tā arī “uzrāvās”.
  Šodienas jaunatnei ar jautājumiem vairs nepietiks, tagad Kleina kunga paaudzei prasa skaidras atbildes par to sistēmu, kuru te izveidojuši bijušie Padomju Latvijas grāvēji. Slēpties aiz skaistiem vārdiem par “neatkarību” pēc iestāšanās SVF (1992.g.) vairs nevajag. Skat’, kādas slavas dziesmas dziedāja globālie banksteri pašmāju bāleliņiem par paveikto: Latvija pilnīgi vai daļēji izpildījusi 39 no 44 OECD rekomendācijām kukuļošanas apkarošanā (LETA, 2017.g. 17. oktobris )Šodienas divdesmitgadīgie+, ieguglējiet – Latvija 1987 fotogrāfijās – pavērojiet Kleina kunga paaudzi pirms 30 gadiem (Vai viegli būt jaunam?). Par ko cīnījās auseklīši, uz tā arī “uzrāvās”.
  Šodienas jaunatnei ar jautājumiem vairs nepietiks, tagad Kleina kunga paaudzei prasa skaidras atbildes par to sistēmu, kuru te izveidojuši bijušie Padomju Latvijas grāvēji. Slēpties aiz skaistiem vārdiem par “neatkarību” pēc iestāšanās SVF (1992.g.) vairs nevajag. Skat’, kādas slavas dziesmas dziedāja globālie banksteri pašmāju bāleliņiem par paveikto: Latvija pilnīgi vai daļēji izpildījusi 39 no 44 OECD rekomendācijām kukuļošanas apkarošanā (LETA, 2017.g. 17. oktobris )

  • un vēl, pievērsiet uzmanību, kādas laimīga sejas ir tajās fotogrāfijās, cik patiesi smaidi! Tik atklātu skatienu un smaidu nav mūsdienu Latvijā. Padomājiet, kāpēc!

 36. Varbūt problēma tomēr ir Kleina paša dzīves rudenī?

  • Šodienas divdesmitgadīgie+, ieguglējiet – Latvija 1987 fotogrāfijās – pavērojiet Kleina kunga paaudzi pirms 30 gadiem (Vai viegli būt jaunam?). Par ko cīnījās auseklīši, uz tā arī “uzrāvās”.
   Šodienas jaunatnei ar jautājumiem vairs nepietiks, tagad Kleina kunga paaudzei prasa skaidras atbildes par to sistēmu, kuru te izveidojuši bijušie Padomju Latvijas grāvēji. Slēpties aiz skaistiem vārdiem par “neatkarību” pēc iestāšanās SVF (1992.g.) vairs nevajag. Skat’, kādas slavas dziesmas dziedāja globālie banksteri pašmāju bāleliņiem par paveikto: Latvija pilnīgi vai daļēji izpildījusi 39 no 44 OECD rekomendācijām kukuļošanas apkarošanā (LETA, 2017.g. 17. oktobris )

  • Mēs ar Kleinu esam viena paaudze-1987 g. es, kā reiz, beidzu Rīgas politehnisko Institūtu. Tas bija arī manas jaunības laiks-varu salīdzināt.
   Nu ūdens uz tīrumiem-šogad lija , ārkārtas apstākļi-tā reizēm gadās. Lai paskatās uz plūdiem pasaulē.

  • Cienu cilvēkus, kam , pirmkārt, ir SAVS viedoklis, kuri domā, spriež un sver un kuri ir drosmīgi to atklāti paust. Mums, latviešiem, ir pārāk daudz kompleksu un neiecietības vienam pret otru.
   Tāpēc visu cieņu VALTAM KLEINAM, jebkurā gadījumā, tas, kā rit mūsu dzīve (par personīga rakstura pārmetumiem VK), visi taču saskaramies ar grūtībām un problēmām, kļūdāmies, nenozīmē, ka mums liegtas tiesības paust savas domas, turpināt mīlēt Latviju, nosodīt kādu, kas ir pašlepns un savtīgs.

   • Aplamību konstatēšana neko nav vērta, ja tai neseko nekāda darbība, lai tās novērstu un stāvokli labotu.

    • Adresāts nav īstais Atbildēt

     Lai aplamības novērstu kļūdas labotu nav jāprasa rīcības plāns no katra fotogrāfa ! Ir desmitiem valsts iestāžu , armija ierēdņu ,gudri priekšnieki , kuru tiešaiais darba pienākums ir saprātīgi organizēt un vadīt valsts dažādās nozares, nepielaist vai novērst aplamības. Ja tas nenotiek , tad jāsecina , ka viss vadītāju un ierēdņu kopums par velti ēd nodokļu maksātāju sarūpēto maizi un ne tikai!

 37. Tgd ar lasītājiem manipulē abi-gan fotogrāfs,gan žurnālists.Mākslinieks izrāvies no savas pārticīgās ikdienas un nolēmis „paraudāt”,it kā mēs nezinātu,ka dzīve nav tiiiik rožaina kā pats rāda savos foto.Žurnālists atkal vēlas no viņa izspiest atbildību par vārdiem,jo skaļi teikti vārdi sasniedz dzirdīgas ausis un rada maldīgu pārliecību par taisnību.Nabadzība IR bijusi vnm,tāpat-netaisnība,iznīcība,laime un spozme.Beidziet ķērkt ap „beigto”zirgu.Ir jāizvēlas prioritātes šodienai,kas dos labāku rītdienu.PSRS bija un pagāja,otrreiz tur neiekāpt.

 38. Deviņreizdeviņi>Deveraux Atbildēt

  Neputro! Filipīnas nav ne Kongo,ne Somālija! Tur tāpat kā Indijā un Brazīlijā šodien badā neviens nemirst.Bet par jebko spriest,mēs varam tikai salīdzinot! Un to arī darām: salīdzinām Latviju ar citām ES valstīm! Un šis salīdzinājums nav par labu Latvijai!

  • Un kāds labums no salīdzināšanas?ko tas dod?labāku rītdienu?varētu domāt,te visi tik naivi dzīvo,ka neapzinās trūkumus,nu tad pie tiem ir jāpiestrādā,nevis jākunkst cik te viss ir slikti.Darīt vajag!!!

 39. Antoneviča kungs ņirgājas par lasītājiem. Ja visa intervija ap VK Facebook ierakstu, tad vajadzēja vismaz to pārstāstīt. Vai dot norādi uz FB ierakstu. Vislabāk jau abus.

 40. Arī mans komentārs tika izdzēsts

 41. Kur ir tas Facebook ieraksts? Kas tur rakstīts?

 42. Rakstu izlasīju ar lielu interesi. Skarbi,bet Latvija šodien ir tāda kāda ir.Cenzūra strādā centīgi. Dzēš komentārus kuri kādam nepatīk.

 43. Viss loti pareizi pateikts ,nau ko teikt ,bail ,ka latvija nepaliek tikai ar pensionariem ,tad ari buss gals.

 44. Es atbildu tikai par to ko es saku, bet tu – par to kā tu saproti….

  • Nē,Ligita!Fotogrāfs izteica savu sāpi,bet i netaisās būt atbildīgs par saviem vārdiem!Zinat,ir beidzot jābūt pateicīgiem par to kas mums katram ir!Ļoti daudzi tai pašā krievijā būtu laimīgi par to pašu mazumiņu.

 45. 1917.g. Latvija izskatījās kā Kleina aprakstā, ar vienu izņēmumu. Spītīgajiem latviešu strēlniekiem bija šautenes, viņi bija organizēti un pārliecinoši dziedāja:
  “Ne cars, ne vadoņi, ne dievi / Mums jaunu gaismu nenesīs. / Tik pašu rokas, pašu spēki /
  Lems laimi, važas saraustīs / Un, lai mēs savu laimi spētu / Ar stipru roku iekarot,
  Nost visas važas – kalsim šķēpus, / Vēl dzelzij karstai kvēlojot.”

 46. Retā reize, kad presē var lasīt par nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanu, kas vienmēr notiek “neatliekamu” vajadzību vārdā –

  nu kā var nedot simtgadei, ES prezidentūrai (atceraties? 400 tk par vienu operas “Valentīna” izrādi tukšā Berlīnes operā, un “viss ir ļoti labi!”, “mēs tieši tā gribējām!”), “medicīnai”, “kultūrai” … “ierēdņiem ir ļoti zemas algas un ļoti liela slodze” … Ilmāram Rimšēvicam, valstī bez nacionālās valūtas vadot valsts banku, ir ļoti sarežģīts darbs, kas jāatalgo dāsnāk nekā ASV Fed.Rez. bankas bosam …

  un, kas to nesaprot, ir Krievijas aģents!

  • nu gar Valentīnu gan nevajag grābstīties – cik tur tālu līdz antisemitismam. pie tam , viņa ļoti daudz darījusi priekš latviešiem un tos glābusi.

   • Labrītiņ!Par kādu antisemītismu tu aizčiepstējies?Un ko Valentīna ir glābusi?Kurš ir glābējs-pati Valentīna vai operas iestudējums?Cik zināms pašu cienījamo Valentīnu glāba latvieši,ko viņa apraksta savā lieliskajā grāmatā,bet viņai,cik zināms,paldies Dievam neviens nav bijis jāglābj.Vajag mazāk lietot vodku,janīt.

  • Šodienas divdesmitgadīgie+, ieguglējiet – Latvija 1987 fotogrāfijās – pavērojiet Kleina kunga paaudzi pirms 30 gadiem (Vai viegli būt jaunam?). Par ko cīnījās auseklīši, uz tā arī “uzrāvās”.
   Šodienas jaunatnei ar jautājumiem vairs nepietiks, tagad Kleina kunga paaudzei prasa skaidras atbildes par to sistēmu, kuru te izveidojuši bijušie Padomju Latvijas grāvēji. Slēpties aiz skaistiem vārdiem par “neatkarību” pēc iestāšanās SVF (1992.g.) vairs nevajag. Skat’, kādas slavas dziesmas dziedāja globālie banksteri pašmāju bāleliņiem par paveikto: Latvija pilnīgi vai daļēji izpildījusi 39 no 44 OECD rekomendācijām kukuļošanas apkarošanā (LETA, 2017.g. 17. oktobris )

 47. Ko var saukt par nožēlojamu eksistenci?
  Lai cien. fotogrāfs aizbrauc uz Fīlipīnām vai Kongo tautas republiku paskatās… Tur tad arī ar savu mākslu varētu arī izcelties, piemēram, bada cietēju sejas pafotografēt.

  • Var jau arī uz Zviedriju, Somiju vai Vāciju aizbraukt un salīdzināt. Tuvāk.

  • Piekrītu!Jap,nedzīvojam jau leiputrijā,bet arī jābeidz gribēt tur dzīvot,tas ir nevesala prāta pazīme.Mākslinieka kungs nav lkm redzējis pied… okeānus,cilvēkus dzīvojošus izgāztuves kalnos,bordeļu pilsētas,karā cietušos,bērnus uz ielām,mirstošos no bada un pat mēra!!!Jā,nedzīvojam ideāli,bet dzīvojam gana labi,lai sliņķi saņemtu pabalstus.

 48. Ha ha, jau 8 komentāri izdzēsti. Cenzūra gan strādā centīgi. Nožēlojami

 49. Slavējama mākslinieka drosme, gudrība un neatkarība. Vēlētos, lai vairāk būtu cilvēku, kuri sāk runāt, nevis tikai cieš, pacieš, samierinās, eksistē. To Latvijas cilvēkiem arī novēlu, tuvojoties 100 gadei. Manī arī nav svētku sajūtas, bet Latvijas zemīte ir dzīva un pukstoša, arī mūsu sirdis mīlošas

  • Nu kā tad,tāāādi cietēji un nabadziņi,bet laiku un naudu gan atrod,lai bezjēdzīgi vāvuļotu.fotogrāfa kungs diez vai zin,kā ir badu ciest,es zinu,bet tpc neķērcu pa labi un pa kreisi savai popularitātei.Un es nesūdzos,dzīve man tgd gana laba,ar paša darbu!!! nevis pabalstiem.

  • Sanita, Kleins nav tik drosmīgs, lai pateiktu, ka 1993. gada 18. februāra naktī čekisti un komunisti ieņēma Rīgas Latviešu Biedrību un aizliedza likumīgi atjaunotos 1938. gada statūtus!

   Lasiet manu rakstu internetā:”Mosties, celies, strādā!

   Čekistu piesegšana šodien ari ir labs bizness! (Ko daudzi izmanto).

 50. Priecājos par ši mākslinieka drosmi, gudrību un neatkarību. Apbrīnojami. Lai vairāk būtu cilvēku, kuri sāk runāt, nevis tikai cieš, pacieš, samierinās! To Latvijas cilvēkiem novēlu, tuvojoties 100 gadei. Manī arī nav svētku sajūtas, bet Latvijas zemīte ir dzīva un pukstoša, arī mūsu sirdis mīlošas

 51. Protams,fotogrāfs meklē to ,kas viņam dod iespēju izteikties..ko var gribēt no cilvēka ,kurš naudu pelna ar to ko saredz..piefiksē un grib pārdot …konkurence ir liela un ..rezultātā dusmas uz visu pasauli..krieviem -medusmaize..

 52. Kas notiek laukos? Viss mainās, bet lietavu laika ainas iztēlot par Latvijas lauku traģēdiju – tā ir nodevīga provokācija. Tā ir lauku apmelošana. Nožēlojami, ka ar to nodarbojas cilvēks, kas sevi sauc par radošu personu.Skaidrs, ka laukos iedzīvotāju skaits samazinās, un tas ir nenovēršami pēc kolhozu sabrukuma. Bet tas nenozīmē, ka te valda postaža. Stulbenis ir tas, kas tā gvelž. Dzīvoju laukos un zinu, kas notiek man apkārt. Varat paklusēt, sarkanie kolhozu pielūdzēji!

  • grāvju nav, upes aizaudzētas, ūdens pret kalnu netek, piekrītu, tā nav traģēdija, bet veiksmes stāsts, ja reiz valsts par to maksā. Nebūtu EU subsīdijas un valsts pārvaldē iespēja pašiem sev noteikt algas, diez vai daudz būtu to, kas svin tādas izdevušās valsts simtgadi savā tēvuzemē.

 53. Pilnigi piekritu sim cilvekam.!!! Lai ko jus runatu, fakti rada pasi par sevi! Var jau apstridet un kliegt preti, bet vai no labas dzives pezudusi simtiem ciemu no Latvijas kartes.??? Mes slimigi uztveram kritiku no austrumiem,un bez ierunam pienemam visas arpratibas no rietumiem. Rezultats ir ka uz delnas…..

 54. Ja fotogrāfija ir jāskaidro, tas vairs nav labi, bet, ja ir speciāli jāizskaidro tās autors, tad tas jau ir labi:)

 55. Nav vērts runāt ar vecu čīkstuli. Katrai valsts attīstības stadijai ir pozitīvas un negatīvas sekas. Šis Kleins fokusējas uz negācijām, lai pievērstu sev uzmanību. Putleristi viņu arī dedzīgi atbalsta, vai maz mums ķengātāju. Lielāku postu mūsu valsts patriotismam nodara šie likumīgie zaglēni – škeļiki, šlosiki, lembji un tādi politikas fīrmaņi kā rudas solvitas un augustiņi. Bet Latvija ir brīva un attīstīta valsts. Sveiciens visiem svētku nedēļā!

  • …hm,noņem,rozā,brilles un izlien no MUCAS,paskaties apkārt un tad,,GUDRI,,m…

  • Nav ne valsts, ne brīva, ne attīstīta. Par valsti ir teikts, ka valsts ir tad:

   – ja ir pašiem sava teritorija, pamatiedzīvotāji (tie, kuri šeit dzīvo un vairojas daudzus tūkstošus gadu),
   – ja ir pašiem sava valoda,
   – ja ir pašiem sava nauda.

   Teritoriju esam pārdevuši (lai kāds nosauc, cik procentu teritorijas un īpašumu tautai ir palicis), par to raksta visi informācijas avoti. Pamatiedzīvotāju vairs nav pat 50 procenti – par to arī raksta. Lūdzu, dariet zināmu patieso, ne melīgo statistiku.
   Šajā teritorijā, pārrodoties no ceļojumiem vai ceļotājiem ierodoties, pirmā un vairumā skan pretī krievu valoda, pēc tam angļu un visādas citādas un tikai retumis latviešu. Oficiālajā apritē visa dokumentācija – lēmumi, rīkojumi, noteikumi ir liela daļa tulkoti, jo nāk no ES un pasaules institūcijām, tātad ir angļu, krievu un latviešu valodā, bet bieži vien sliktā tulkojuma dēļ ne sevišķi labi saprotamā latviešu valodā.
   Naudas savas un savu banku mums vairs nav.
   Jautājums – kas šī ir par valsti? Vai vispār tā ir valsts? Vai tā ir pat pavalsts. Vai vergu valsts? Un, ja tagad valstij ir cita definīcija, tad ko mēs grasāmies svinēt? Kas tā par falšu simtgadi? Ne mēs kā latvieši esam pazīstami tikai nieka simts gadus, ne šeit valsts ir bijusi vien nieka 100 gadus. Bija gan vēl citi nosaukumi, gan mums,latviešiem, gan valstij. Vai taisām atkal kārtējo “vēsturi“?

  • Jā, mana valsts, kur dzīvot nav vienkārši, bet ir labi. Kaut vai par spīti nelabvēļiem – kaimiņiem, kuri 1917. gadā kārtīgi dabūja no mūsējiem pa muti, tā uz gadiem 70. Par spīti čīkstuļiem, nīdējiem par un bez samaksas, kā arī noderīgajiem i.d.i.otiem. Mūžam brīva Latvija!

 56. 100 % taisnība šajā intervijā visam teiktajam

 57. Izlasīju ar interesi. Cerēju atrast ko jaunu. Bet viss jau ir domās cilāts un pārcilāts un ieņēmis savu vietu. Jā, pie vārdiem ,,Šķēle un Lembergs…”tur gan piestāju. Vai tiešām tik pareizi redzošs cilvēks arī pieslienas tam, ka pāris cilvēki ir vainīgi pie aprakstītā posta? Domāt tik dziļi un reizē izlec tāds domu seklums… kāds te parādās rupju cilvēku komentāros.

 58. Izlasīju ar interesi. Cerēju atrast ko jaunu. Bet viss jau ir domās cilāts un pārcilāts un ieņēmis savu vietu. Jā, pie vārdiem ,,Šķēle un Lembergs…”tur gan piestāju. Vai tiešām tik pareizi redzošs cilvēks arī pieslienas tam, ka pāris cilvēki ir vainīgi pie aprakstītā posta? Domāt tik dziļi un reizē izlec tāds domu seklums… kāds te parādās rupju cilvēku komentāros.

 59. Iedodiet tam vīram labu honorāru un viss būs labi. Kā zināms ideāla sabiedrība ir tikai Ziemeļkorejā, jo tur visi pensionāri ir laimīgi un arī pārējie visi ir laimīgi.

  “Es domāju, ka mūsu sabiedrībā valda ļoti primitīvi instinkti. Jā, mūs vieno simboli: sarkanbaltsarkans karogs, ģerbonis, himna, bet citādi katrs ir par sevi – kopīgais labums vienmēr ir mazsvarīgāks par privāto labumu. Lasot ziņas par korupciju, par amatpersonu algu pieaugumu, mēs redzam lielo šķirtni starp varas pasauli un pilsoņiem.”… Ļoti tukši un deklaratīvi. Mums jau bija kolhozs, kas bija kopējais labums ar visām no tā izejošām sekām.

  Biežāk vajag skatīties spogulī un pašam savu darbību kritiski vērtēt.

 60. Reizēm gan ir jādomā ko raksta un pasaka un kā tas var tikt izmantots. To novēlu arī pārējiem komentētājiem.

 61. Patiesi un skaudri esam lielā bedrē.Izdevīgi aizmirst,ka Latvijā vēl laukos visi nav izmiruši

 62. krievi pa 50 gadiemvisu latviju uzcela musu fasisti pa 10 gadiem visu izaga un izpostija bailes skatities kada tagad latvija toties pilna ar miljonariem novelu viniem atru navi un mokosu

  • ko tad nu šie tur uzcēla. Iznīcināja saimniecības un izķidāja pamatiedzīvotājus . Tādu mazu tautiņu ir viegli ar vienu pirkstu nospiest. Kamēr pie šprices sēdēs tie,kuriem vēl krieviskā domāšana un sistēma ir asinīs,mums nekas labāks nebūs. Lielummānija ir pati nejaukākā un ar to tik viegli galā nevar tikt. Un man ir žēl tos cilvēkus,kuri sapinušies savos miljonos un trīc par katru santīmu. Kā suņi uz siena kaudzes 🙂

 63. Piekrītu par visiem simts

 64. Vienkārši fotografē tagad visi…

 65. es piekrītu.

 66. Vecs, slims vīrs, kuram jau viss aiz muguras, kurš nespēj samierināties, ka ir vecs, impotemts, nveinam nevajadzigs…. tagad nu izgāž žulti uz visu, kam tiek klāt… pirmkārt uz Latviju un drozsi vien arī uz sievu, bērniem, kaimiņiem, ja tāda ir…..
  Aizbrauc cilvēciņ uz Krieviju uz paskaties…. Noželojams tu esi….

  • Sūds uz kociņa tu esi,ne zemnieks.Visticamāk silei pietuvināts birokrāts…Lai D,ies dod tev spēku izķepuroties,kad sāksies juku laiki…:(

  • Nožēlojams esat Jūs, ja neredzat, lkas notiek ar Latvijas laukiem. Šim cilvēkam ir 100 procentu taisnība. Pabrauciet pa laukiem, tad redzēsiet. Ne velti Kairišs Melānijas hroniku uzņēma Latvijas pierobežā – tātad mūsu vide atbilst Sibīrijas videi pirms 80 gadiem. Vai ar to jālepojas?
   Nožēlojama esat jūs ar savu viltus sajūsmu, neredzot, kas notiek. Tāpat kā valdība

   • beidz melot, mans brālis arī ir zemnieks. Zemes vairs nav – vai arī noma par bargu naudu. Tur, kur cilvēki ir strādīgi, nav nekādu aizlaistu lauku.
    Melānijas hroniku filmēja Pasienes apkārtnē, tur jau latgaļu praktiski nav – tikai krievi un pārkrievojušies poļi.

  • Nožēlojama esat Jūs, ja neredzat, lkas notiek ar Latvijas laukiem. Šim cilvēkam ir 100 procentu taisnība. Pabrauciet pa laukiem, tad redzēsiet. Ne velti Kairišs Melānijas hroniku uzņēma Latvijas pierobežā – tātad mūsu vide atbilst Sibīrijas videi pirms 80 gadiem. Vai ar to jālepojas?
   Nožēlojama esat jūs ar savu viltus sajūsmu, neredzot, kas notiek. Tāpat kā valdība

 67. Viltus ziņa! nu to viņš pareizi pateica par mūsu žurnālistiem, žurnālisti gatavo savu “ēdienu”, izmantojot tās sastāvdaļas, kas ir atbilstošas viņu pasūtītāju ideoloģijai!

  • *zemniek*,muļķīgs komentārs,sevi necienat!
   Kas nepareizs pateikts Kleina kunga rakstā?
   Kāpēc Latvija būtu jāsalīdzina ar Krieviju?

 68. Patiesi.

Draugiem Facebook Twitter Google+