×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Latvijas olimpieši atrāda košos komandas tērpus (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis pēc ceturtdien notikušās Soču ziemas olimpisko spēļu Latvijas komandas tērpu prezentācijas izteica cerību, ka Latvijas sportisti ar savu tērpu krāsu un dizainu izcelsies un būs labi pamanāmi uz citu komandu fona.

Tērpu prezentācijā, kas norisinājās starptautiskajā lidostā “Rīga”, tika izrādīti Latvijas olimpiešiem domātie atpūtas un brīvā laika apģērbi, sporta un iesildīšanās tērpi, siltais ziemas apģērbs, kā arī parādes formas, kādās sportisti un oficiālās delegācijas dosies olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijās, kā arī oficiālās pieņemšanās.

Vrubļevskis uzsvēra, ka LOK no savas puses ir darījusi visu iespējamo, lai sportisti justos pēc iespējas komfortablāk un tajā pat laikā labi izskatītos. “Domāju, ka mūsu sportisti noteikti izcelsies un būs pamanāmi,” sacīja LOK vadītājs.

Soču ziemas olimpisko spēļu laikā olimpiskā komanda tērpsies Latvijā ražotā atpūtas un brīvā laika apģērbā, kuru komandas vajadzībām sagādājis trikotāžas uzņēmums “OT Stils”, kā arī sporta un iesildīšanās tērpos, ko veidoja Latvijas sporta ekipējumu ražošanas kompānija “Bars”, savukārt olimpiskās komandas silto ziemas apģērbu – slēpošanas jakas, bikses un citus aksesuārus – nodrošina Somijas sporta ekipējuma uzņēmums “Halti”.

Atpūtas un brīvā laika tērpus, kas kalpos arī kā parādes formas, olimpiskās komandas vajadzībām speciāli veidoja modes māksliniece Natālija Jansone, kura uzsvēra, ka ar nolūku daudz izmantota dzeltenā krāsa, kas simbolizē sauli. “Lai saule dod mūsu sportistiem daudz smaidu, prieku un zelta medaļu. Ceru, ka mūsu sportistus nevarēs sajaukt un varēs pamanīt starp citiem. Parādes tērpos ir izmantotas specifiskas krāsas, bet tās ir mūsu latvijas krāsas,” skaidroja Jansone.

Tērpus prezentācijā klātesošajiem atrādīja vasaras sporta spēļu dalībnieki Līna Mūze, Aiga Grabuste, Ruslans Sorokins un Jānis Šmēdiņš, jo lielākā dala ziemas sporta spēļu pārstāvju un potenciālo olimpiešu ir aizņemti sacensībās, vai gatavošanās procesā. Savukārt parādes tērpus demonstrēja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers un Latvijas olimpiskās delegācijas preses dienesta vadītāja Marita Vilciņa.

Latvijas olimpiešu tērpu dizaina koncepcijas grafiskajā tēlā ir apvienoti pieci dabas spēki sportistu enerģijai un labiem panākumiem Sočos. Koncepcijai izvēlēti pieci Latvijas ainavas elementi – ūdeņi, meži, lauki, saule un cilvēki. Koncepcijas izstrādātājs Gvido Zālītis skaidroja, ka izvēlēti elementi, kuros var gūt papildus spēkus panākumu gūšanai.

Pirmo reizi atsevišķa apģērbu un aksesuāru līnija ir izveidota līdzjutējiem, kurā apģērbi un elementi ir ieturēti vienotā dizainā ar tiem terpiem, kādus valkās arī sportistu. Līdzjutējiem domāto apģērbu un aksesuāru prezentācijā piedalījās arī Latvijas izlases hokejistu Edgara Masaļska un Laura Dārziņa sievas – Ieva Masaļska un Lelde Dārziņa. Līdzjutējiem domātie trikotāžas apģērbi ir ražoti Latvijas uzņēmumā “OT Stils”, izmantojot dabiskus materiālus un krāsas. Līdzjutēju līnijas apģērbi no ceturtdienas ir nopērkami interneta veikalā faniem.lv, kā arī speciālizētā veikalā Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

2014.gada ziemas olimpiskās spēles februārī risināsies Krievijas pilsētā Sočos. Latvijas olimpiskajā delegācijā varētu būt gandrīz 60 sportistu, tostarp hokeja valstsvienība, kas jau ir nodrošinājusi ceļazīmi uz Sočiem. Lielākajā daļā sporta veidu olimpiskā kvalifikācija vēl turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. kas tur par skaistumu? Atkal mūsejie padarīti par ķēmiem.

  2. Brinos sashutumaa! Atbildēt

    Kadi keemi atkal pielaavushi lai Latvijas tradicionalas un atbilstoshas terpu krasas tiktu iznicinatas?

  3. Nevajag Latviju rakstīt ar mazo burtu, nevajag.
    Bet Natālija ir kolosāla. Šomēnes redzama uz žurnāla 36,6 vāka. Skaista.

  4. Ja slikti izskatās, tātad labi valkāsies. Sena sportistu paruna

  5. Varēja skaidrā latviešu valodā uzrakstīt – LATVIJA. Nē, šiem ir LATVIA. “J” burtu grūdi uzrakstīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+