Sabiedrība

Latvijas olimpiešiem naudas balvās piešķirs 1,5 miljonus eiro 16


Soču olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēji bobslejisti Arvis Vilkaste (no kreisās), Daumants Dreiškens, Jānis Strenga un Oskars Melbārdis lidostā “Rīga”.
Soču olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēji bobslejisti Arvis Vilkaste (no kreisās), Daumants Dreiškens, Jānis Strenga un Oskars Melbārdis lidostā “Rīga”.
Foto – LETA

Šodien, 11.marta sēdē, valdība izskatīja un atbalstīja jautājumu par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos. Ministru kabinetā (MK) arī atbalstīja grozījuma veikšanu pašreizējā naudas balvu piešķiršanas kārtībā. Attiecīgi naudas balvu turpmāk varēs piešķirt par katru no izcilajiem sasniegumiem olimpiskajās spēlēs.

Valdība šodien izskatīja un atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto priekšlikumu par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem XXII Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos. Naudas balvas kopā 1 516 664 eiro apmērā, ietverot nodokļu samaksai paredzētos līdzekļus, piešķirs sportistiem, viņu treneriem, sporta ārstiem, apkalpojošajam personālam un attiecīgajām sporta federācijām.

Augstāko naudas balvu 111 884 eiro apmērā, tai skaitā 26 511 eiro nodokļu samaksai piešķirs sportistam Martinam Dukuram par izcīnīto sudraba medaļu skeletona sacensībās, portālu “LA.lv” informēja IZM.

Valdībā atbalstīja arī IZM ierosinājumu veikt grozījumu MK noteikumos, paredzot, ka turpmāk sportistam par vairākiem izciliem panākumiem individuālajos sporta veidos olimpiskajās spēlēs naudas balvu iespējams piešķirt par katru no sasniegumiem. Līdz šim MK noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru pastāvēja ierobežojums, ka vairāku sasniegumu gadījumā naudas balvu sportistam piešķir tikai par augstāko vai tikai par vienu no sasniegumiem, ja naudas balvas apmērs ir vienāds.

Saistītie raksti

Grozījums paredz, ka ierobežojums neattiecas uz individuālajiem sporta veidiem olimpiskajās spēlēs. Noteikumu grozījuma projektu skatīja kontekstā ar naudas balvu piešķiršanu Latvijas olimpiešiem par izcilajiem sasniegumiem Sočos. Paredzēts, ka naudas balvas par izcilajiem sasniegumiem visi sportisti un viņu personāls, kā arī federācijas saņems tuvāko nedēļu laikā.

“2014.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos pirmo reizi vienu olimpisko spēļu laikā Latvijas sportisti individuālajos sporta veidos izcīnījuši vairākus sasniegumus, par kuriem viņiem var tikt piešķirta naudas balva. Tie ir brāļi Šici, izcīnot bronzas medaļu gan kamaniņu divniekā, gan kamaniņu komandu stafetē, kā arī Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens, izcīnot sudraba medaļu bobslejā četriniekiem un piekto vietu bobslejā divniekiem. Ņemot vērā šo situāciju, Izglītības un zinātnes ministrija kā par sporta nozari atbildīgā ministrija rosināja grozīt šobrīd spēkā esošos Ministru kabineta noteikumus un noteikt, ka par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs naudas balvu var piešķirt par katru no sasniegumiem,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

LA.lv