Sports
Ziemas sports

Latvijas olimpiete Eiduka 18. dzimšanas dienu sagaidīs lidmašīnā ceļā uz Phjončhanu0


Patrīcija ar tēvu Ingu un mammu Anitu.
Patrīcija ar tēvu Ingu un mammu Anitu.
foto no Patrīcijas Eidukas arhīva

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka trešdienas pēcpusdienā sēdās lidmašīnā, lai dotos uz savām debijas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Rīt viņa sasniedz pilngadību, bet, ņemot vērā laika joslu maiņu, dzimšanas dienu sagaidīs atrodoties augstu gaisā.

Meitenei no Kokneses novada Vecbebriem šobrīd noskaņojums ir pacilāts, jo viņa vairākkārt šosezon sasniegusi labākos rezultātus Latvijas sieviešu distanču slēpošanas vēsturē un kārtējo šādu ierakstu veica arī aizvadītajās brīvbdienās, Šveicē izcīnot desmito vietu pasaules junioru čempionātā sprintā brīvajā stilā.

Viņa ir pirmā Latvijas slēpotāja, kas junioru čempionātā iekļuvusi desmitniekā, informē Latvijas Slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis. Līdz šim nevienai nebija izdevies būt tuvumā pat piecdesmitniekam, bet Eiduka 80 dalībnieču konkurencē iekļuva pusfinālā un uzrādīja desmito labāko laiku. Aiz mūsu slēpotājas palika visas četras krievietes un vācietes, divas norvēģietes un somietes, kā arī lielākā daļa no citām slēpošanas lielvalstīm. Turklāt jāņem vērā, ka Latvijas absolūtā čempione ir divus gadus jaunāka par lielāko daļu no konkurentēm.

Iekļūstot olimpiskā ranga trīssimtniekā Patrīcija Eiduka nodrošināja Latvijai vēl vienu vietu olimpiskajās spēlēs distanču slēpošanā sievietēm. Viņas treneris ir tēvs Ingus Eiduks, ģimene ir ļoti kupla – septiņi bērni, uz slēpēm bijuši arī visi seši Patrīcijas brāļi, tostarp Valts pirms 12 gadiem piedalījās Turīnas olimpiskajās spēlēs.

Patrīcija ir otra jaunākā sportiste Latvijas olimpiskajā delegācijā. Vēl jaunāka ir daiļslidotāja Diāna Ņikitina, kura pilngadību sasniegs 9. decembrī.

LA.lv