×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas olimpietim pozitīvas dopinga analīzes

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vienam no Latvijas sportistiem, kas augustā piedalīsies Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bijušas pozitīvas dopinga analīzes, liecina “LA” rīcībā esošā informācija.

Soļotājam Arnim Rumbeniekam uzrādīts meldonijs, kas ir aizliegto vielu sarakstā no šī gada sākuma. Taču nekādas sankcijas nav gaidāmas, jo vielas līmenis bijis zemāks par vienu mikrogramu. Jāatgādina, ka Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) līdz 30. septembrim pagarinājusi periodu, kura laikā meldonija lietošanā pieķertie sportisti varēs izvairīties no diskvalifikācijas (ja nav pārsniegts minētais līmenis). WADA tā rīkojusies tādēļ, ka nav īsti skaidrs, cik ilgi organismā uzglabājas meldonijs. Pētījumi pierāda, ka tas izvadās lēnāk nekā aptuveni divos mēnešos, kā tika uzskatīts agrāk. Iepriekš WADA jau bija lēmusi par šādu periodu no 1.janvāra līdz 29.februārim.

Arnis Rumbenieks startēja arī 2012. gadā Londonas olimpiskajās spēlēs 20 km soļošanā ieņemot 45. vietu.

Pirms Rio olimpiskajām spēlēm, kuras risināsies no 5. līdz 21. augustam, dopinga analīzes tiks veiktas visiem Latvijas olimpiešiem.

Aizpērn Soču olimpiskajās spēlēs ņemtās analīzes uzrādīja aizliegtas vielas diviem Latvijas izlases hokejistiem – Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam, un abi saņēma diskvalifikācijas, kuras ir izcietuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+