×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas olimpiskā komanda – jaunības, pieredzes un meistarības sakausējums (1)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē ceturtdien tika apstiprināts Latvijas olimpiskās komandas sastāvs startam 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, kas Brazīlijā risināsies no 5. – 21.augustam.

Komandas sastāvā iekļauts 31 sportists vienpadsmit vasaras sporta dicsiplīnās: vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā un burāšanā. Būtībā nekādu pārsteigumu nav, vienīgais, ka arī savainotā škēpmetēja Līna Mūze iekļauta sastāvā. Savukārt, maratoniste Anita Kažemāka iekļauta rezervistu vidū, viņai no četrām kvalifikācijas normatīvu izpildījušajām skrējējām bija sliktākais rezultāts.

 

“Lai arī Olimpiskās komandas sportistu skaits ir mazāks, nekā iepriekšējās Olimpiskajās komandās uz Londonas un Pekinas spēlēm, komandas vidējā kvalitāte ir augstāka”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vismaz desmit komandas dalībnieki ir gatavi cīnīties par visaugstākajiem rezultātiem un to viņi ir pierādījuši ar savu sniegumu gan šajā, gan iepriekšējās sezonās. Mūsu Olimpiskās komandas dalībnieki ir starp pasaules ranga līderiem savos sporta veidos un disciplīnās, tāpēc, veiksmes gadījumā, vajadzētu būt arī labiem rezultātiem.”

Komandas titulētākais vīrs būs BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, olimpiskā medaļa (bronzas) ir arī pludmales volejbolistam Jānim Šmēdiņam. Jaunākā dalībniece būs 17 gadus vecā burātāja Ketija Birzule. Viskuplākā pārstāvniecība vieglatlētikai – 14 sportisti, neskaitot Mūzi un Kažemāku.

“11 sportistiem no 31 Riodežaneiro būs Olimpiskā debija. Izaugusi jauna Olimpiešu paaudze, kas pirms vairākiem gadiem sāka savu sportisko karjeru ar dalību Jaunatnes Olimpiādēs, par ko ir patiess gandarījums,” norāda Latvijas Olimpiskās delegācijas “Rio 2016” vadītājs Žoržs Tikmers. “No otras puses – šī Latvijas delegācija ir arī pieredzējusi, jo lielai daļai sportistu šīs būs jau otrās, trešās vai pat ceturtās Olimpiskās spēles. Jaunības maksimālisms tiks apvienots ar pieredzes bagātību.”

LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMANDA

Vieglatlētika: Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, Arnis Rumbenieks ar Agnese Pastare soļošanā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika, Līna Mūze šķēpmešanā

Pludmales volejbols: Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš

BMX riteņbraukšana: Māris Štrombergs un Edžus Treimanis

Šosejas riteņbraukšana: Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins

Smaiļošana: Aleksejs Rumjancevs

Džudo: Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko

Teniss: Aļona Ostapenko

Svarcelšana: Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha

Brīvā cīņa: Anastasija Grigorjeva

Peldēšana: Uvis Kalniņš un Aļona Ribakova

Burāšana: Ketija Birzule

Rezervisti: Anita Kažemāka (maratons), Ruslans Nakoņečnijs (modernā pieccīņa)

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikko dažas dienas atpakaļ Amsterdamā, Mūsuatviešu šķēpmetējs Saņēma, izcīnīja Zelta medaļu! Kāpēc Nekur par to neziņo??? Protams Holandes ziņās par arī nerāda! Bet tikai savējos, orandžajos krekliņos! Un visur super melnos nēģerus, kuri ir zem NL karoga, F. Un šeit, vai citā vadošā ziņu portālā neko nevar atrast! Nožēlojami! Mūsu šķēpmetējs finālā izcīnīja Zelta medaļu! Eiropas čempiona titulu!

Draugiem Facebook Twitter Google+