Latvijā
Izglītība

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) radījusi izglītojošu lietotni0


“Olimpisma ABC” ir ērti lietojama un viegli saprotama lietotne, kurā var uzzināt gan šā brīža aktualitātes, gan iepazīt olimpiskās kustības vēsturi.
“Olimpisma ABC” ir ērti lietojama un viegli saprotama lietotne, kurā var uzzināt gan šā brīža aktualitātes, gan iepazīt olimpiskās kustības vēsturi.
Foto: Timurs Subhankulovs

“Olimpisma ABC” ir lietotnē, kurā atrodams viss par un ap olimpisko kustību, tās vēsturi un olimpiskajām spēlēm. Sākot no antīkā laika līdz pat mūsdienām. Tās lietotāji var iepazīt olimpiskos simbolus, vērtības, sporta veidus un visus latviešu olimpiešus, sākot no 1912. gada. Tādējādi var ne tikai uzzināt detalizētu informāciju par šā brīža zvaigznēm, teiksim, Latvijas otro raketi dāmu tenisā Jeļenu Ostapenko, bet arī izlasīt, kad dzimis un pie kā trenējies leģendārais Helmuts Balderis vai cik tālu aizsoļojis Jānis Daliņš.

 

Enciklopēdija, kas vienmēr pa rokai

“Šī ir LOK dāvana 21. gadsimta paaudzei Latvijas simtgadē. Lietotne paredzēta visu paaudžu cilvēkiem, taču galvenokārt mūsu mērķauditorija ir skolēni un jaunieši, kas interesējas par sportu un olimpisko kustību,” skaidro LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. 1998. gadā komiteja izdeva pirmo olimpisko ābeci latviešu valodā, kura pēc desmit gadiem tika atjaunota un izdota vēlreiz. “Pērn, domājot par to, ka būtu nepieciešams ābeci vēlreiz atjaunot, nolēmām to darīt interaktīvā veidā. Proti, izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas, izveidojām lietotni, lai pievērstu jauniešu uzmanību un informētu viņus par olimpiskās kustības vēsturi, attīstību, aktuālākajiem notikumiem un arī problemātiku. Šādā veidā ne tikai izglītosim mūsu lietotnes izmantotājus, bet arī veicināsim olimpisko vērtību un sporta popularizēšanu Latvijas jauniešu vidū,” norāda A. Vrubļevskis, kurš “Olimpisma ABC” lietotni salīdzina ar enciklopēdiju, kas vienmēr ir pa rokai.

“Tā sniedz iespēju būt tiešsaistē, inter­aktīvi reaģēt un sekot līdzi būtiskiem notikumiem, iegūt zināšanas par olimpiskajām spēlēm un jaunatnes olimpiādēm. Lietotnes iespējas paver ļoti plašu darbības lauku, jo tas nav statisks rīks. Tā nav iespiesta grāmata, kurā nav iespējams veikt izmaiņas.

Varam informāciju atjaunot, pilnveidot, mainīt rezultātus, kas aktuāli ir tieši šobrīd, kad dopinga skandālu dēļ tiek diskvalificēti olimpiskie sportisti. Tāpat tajā būs pieejami arī dažādi testi un konkursi, kuros jaunieši varēs pierādīt, cik daudz zina par olimpisko kustību. Būs arī vērtīgas balvas, zinošākajiem dāvāsim kvalitatīvu sporta ekipējumu, kādu izmanto arī mūsu olimpieši.” Pirmais konkurss sākas šodien un turpināsies līdz nākamajai pirmdienai jeb 4. februārim, un, to noslēdzot, balvas saņems trīs labākie dalībnieki. Savukārt par tālākajām kārtām tiks izziņots “Olimpisma ABC” lietotnes sadaļā “Jaunumi”.

 

Līdzīgu lietotņu Eiropā nav

LOK prezidents stāsta, ka Latvijā jauniešu zināšanu līmenis par mūsdienu un arī vēsturiski nozīmīgākajiem sporta notikumiem ir ļoti dažāds. Ir daļa skolēnu, kas, pateicoties vecākiem vai erudītiem skolotājiem, zina ļoti daudz, un ir arī tādi, kas sporta notikumos neorientējas vai orientējas vāji. “Ja ģimenē vecāki interesējas par sportu un seko līdzi sporta notikumiem, tad visbiežāk bērni ir ļoti zinoši šajā jomā.

Tāpat savu artavu var sniegt arī pedagogi, ne tikai sporta skolotāji, bet arī klases audzinātāji. Jāņem vērā arī sociālo tīklu popularitātes pieaugums pēdējo gadu laikā, kuru dēļ jaunieši zina, kas ir Kristaps Porziņģis, Jeļena Ostapenko, Anastasija Sevastova, Martins Dukurs, Oskars Ķibermanis un citi. Taču par tiem, kas panākumus guva pirms desmit, divdesmit un trīsdesmit gadiem, iespējams, zināšanas nav tik labas. Ar šīs lietotnes palīdzību modernā veidā sniegsim iespēju uzzināt sporta vēstures faktus un iepazīt svarīgas personības, kas šo vēsturi veidojušas.”

Saistītie raksti

Nav jābrīnās, ka LOK izvēlējusies iet šādu ceļu. Statistika liecina, ka pērn pasaulē bija vairāk nekā četri miljardi interneta lietotāju un astoņi no desmit informācijas iegūšanai izvēlējās tieši mobilās ierīces. “Olimpisma ABC” lietotne ir unikāls produkts, jo tai nav radītas līdzvērtīgas citās Eiropas valstu olimpiskajās komitejās. “Iepazīstinājām ar savu lietotni Lietuvas kolēģus, kuri brīnījās, kā viņiem pašiem ātrāk nav ienācis prātā šāds inovatīvs risinājums. Domājams, ka arī citas Eiropas valstis iedvesmosies un pārņems mūsu ideju, radīs šāda tipa lietotni savā valodā par saviem olimpiskajiem sporta notikumiem un personībām.”

“Olimpisma ABC” bez maksas pieejama viedveikalos “App Store” vai “Google Play”. To izstrādāja vietējā kompānija “WB Group”, kas specializējas tīmekļa vietnes resursu un mājas lapu veidošanā.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
3 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 16. jūlijā
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Šitāds dūmu mutulis!” Dobelē ģimene izglābjas, bet mājai nodeg jumts
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru
Intervija 20 minūtes
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir”
25 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
3 stundas