Sports
Citi sporta veidi

Latvijas olimpiskās cerības spiestas startēt ar Vācijas licencēm 16

Inese Tarvida

Latvijas taekvondo olimpiskās cerības māsas Inese (18) un Jolanta (17) Tarvidas šogad startē ar Vācijas licencēm, jo pašmāju federācija tās neizsniedza, raksta portāls sportacentrs.com.

“Nesaskaņas starp mūsu ģimeni un federāciju pārauga lielā konfliktā. 2016. gada maijā pārtraucām trenēties Latvijas Taekvondo federācijas galvenajā klubā “Hansu”, jo nevarējām izturēt spriedzi. Tā kā abas ar māsu tolaik bijām nepilngadīgas, mūsu intereses aizstāvēja tētis. Viņš pacēla jautājumu par to, ka federācija mums neapmaksāja tos sacensību izdevumus, ko citiem sportistiem apmaksāja. Tam nebija nekāda pamata, turklāt mēs ar māsu lielākoties bijām vienīgās, kuras veda mājas panākumus,” portālam stāsta Inese Tarvida.

Viņa pērn tika pieteikta olimpisko spēļu atlases turnīram Stambulā, taču traumas dēļ nevarēja tajā piedalīties. Aviobiļetes federācija sportistei un tēvam jau bija nopirkusi un pieprasīja atmaksāt naudu. Vēlāk nācis gaismā, ka tās pārreģistrētas uz federācijas prezidenta sievas un ģenerālsekretāra (federācijas prezidenta brāļa) vārdiem un izmantotas šim braucienam. Taču federācija joprojām prasa atmaksāt naudu.

“Vecāki sāka iedziļināties ieņēmumu dienestam iesniegtajā finanšu informācijā, kur varēja saskatīt absurdu informāciju par dienas naudas un citām izmaksām, ko federācija it kā piešķīra sportistiem, bet reāli mēs nekad nebijām saņēmušas nevienu centu, visas apmaksas veica mūsu vecāki. Tiklīdz šie jautājumi bija pacelti, mūs vienkārši sāka ignorēt, pateica, ka esam nevēlamas gan klubā, gan federācijā,” atklāj taekvondiste.

Turpmāk sportistes sacensībām tika pieteiktas iesaistot Latvijas Olimpisko vienību, Latvijas Olimpisko komiteju un IZM sporta departamentu. 2016. gada noslēgumā beidzās termiņš Latvijas licencēm, pienāca laiks tās atjaunot, taču federācija to nedarīja. “Paralēli esam arī Vācijas klubā “BSV Friedrichshafen”, kas mums izsniedza Vācijas licences. Kad ir brīvs no skolas, trenējamies Vācijā. Tur mums ir iespēja darboties ar pasaulslaveniem taekvondistiem un treneriem, jo klubs ir ļoti augsta līmeņa: sastāvā ir dažādu valstu izlašu atlēti, olimpisko spēļu dalībnieki un medaļnieki. Vācijas klubu vada Markuss Kolefels – viens no ievērojamākajiem un ietekmīgākajiem taekvondo treneriem pasaulē,” stāsta Tarvida.

Starptautiskos turnīros iespējams startēt ar Vācijas licencēm, bet Eiropas un pasaules čempionātos der tikai Latvijas licences. “Tā kā ar saviem rezultātiem esam pamanītas arī ārpus mūsu valsts, tad par iespēju turpināt darboties taekvondo jomā neuztraucamies, taču esam Latvijas pilsones un vēlamies pārstāvēt Latviju.”

6.-9. aprīlī Bulgārijā notiks U21 Eiropas čempionāts. “Ļoti gatavojos šim turnīram. Ņemot vērā manus pēdējos sasniegumus, būtu liela cerība iegūt medaļu, taču pagaidām nav risinājuma, lai mēs saņemtu Latvijas licences un tiktu pieteiktas šīm sacensībām.”

LA.lv