Sports
Citi sporta veidi

Latvijas olimpiskās delegācijas sastāvā pirmo reizi iekļauts drošībnieks 16

Latvijas Olimpiskā komitejas ģenerālsekretārs un Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers piedalās Latvijas Olimpiskā komitejas rīkotajā preses konferencē, kurā nosauc Latvijas Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” sastāvu startam 2018.gada ziemas Olimpiskajās spēles Phjončhanā.

Latvijas delegācijas sastāvā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi būs iekļauts arī drošībnieks, pirmdien pavēstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Phjončhana atrodas tikai 80 kilometru attālumā no Ziemeļkorejas un komunistiskās valsts neprognozējamā vadība daudziem liek satraukties. “Starptautiskā situācija pastāvīgi mainās, bet domāju, ka ir pareizi olimpiskajā delegācijā pirmo reizi iekļaut arī drošības cilvēku. Pēc Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža ieteikuma mums līdzi dosies Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs. Viņš kopā ar daudzu citu valstu pārstāvjiem darbosies speciālā drošības centrā. 29. janvārī visai mūsu olimpiskajai komandai sniegsim informāciju par drošības jautājumiem,” norādīja Žoržs Tikmers, kuram pirmdien aprit 61 gads.

Viņš arī pavēstīja, ka olimpiskās spēles apmeklēs seši LOK pārstāvji, desmit LOK viesi, deviņas valsts amatpersonas, pieci federāciju prezidenti. Uz atklāšanas ceremoniju ieradīsies Latvijas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, tāpat Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Žoržs Tikmers atzina, ka tā kā olimpiskajām spēlēm šoreiz nav kvalificējusies hokeja izlase Latvija olimpiskajā ciematā var pretendēt uz mazāk apkalpojošā personāla vietām nekā ierasts, bet ir izdarīts maksimālais, lai palīgs būtu katram atlētam. Šoreiz neatkārtosies tāda situācija kā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pirms diviem gadiem, kad peldētājas Aļonas Ribakovas treneris bija spiests palikt mājās, tajā pašā laikā olimpiskajā ciematā dzīvoja Latvijas Peldēšanas federācijas toreizējais prezidents Kaspars Pone. “Es pats spēļu pirmo daļu nedzīvošu olimpiskajā ciematā, lai maksimāli daudz personāla palīdzētu mūsu sportistiem,” piebilda Tikmers.

Jau vēstīts, ka Phjončhanā startēs 35 Latvijas sportisti deviņos sporta veidos.

Saistītie raksti
LA.lv