×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijas Ordeņu brālība pulcēsies Preiļos

Foto: ordenubraliba.lvFoto: ordenubraliba.lv

Latvijas Ordeņu brālība ssalidojums Talsos 2014. gadā.

Šo sestdien, 18. jūlijā, Preiļos norisināsies 17. Latvijas Ordeņu brālības salidojums, aģentūru LETA informēja Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle.

Pasākuma atklāšanā Preiļu kultūras namā salidojuma dalībniekus un viesus sveiks Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un Latvijas Ordeņu brālības priekšsēdētājs Juris Griķis. Svētību pasākuma dalībnieki saņems Preiļu Romas katoļu baznīcā no draudzes dekāna Jāņa Stepiņa, ar muzikālu sveicienu ciemiņus sagaidīs Preiļu novada skolotāju koris “Latgale” Edgara Znutiņa vadībā. Pie pieminekļa politiski represētajiem un brīvības cīņās kritušajiem tiks nolikti ziedi, kopīga vēsturiska fotogrāfija taps uz Preiļu kultūras nama fona.

Raiņa 150. dzimšanas dienas priekšvakarā salidojuma dalībnieki dosies uz Raiņa jaunu dienu zemi Jasmuižu, kur visus sagaidīs Preiļu novada kultūras centra pūtēju orķestris diriģenta Oļega Koļesničenko vadībā. Muzeja parkā tiks iestādīts pasākuma piemiņas osis. Viesmīlīgās Jasmuižas saimnieces cienās pasākuma dalībniekus ar garšīgu pusdienu zupu, bet Aizkalnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis skandēs latgaliskās melodijas, ciemiņi iepazīsies ar Jasmuižas muzeja ekspozīciju.

Dienas otrajā pusē pasākuma dalībniekiem būs iespēja apskatīt retro automobiļus un motociklus, kuri Preiļos būs ieradušies no Igaunijas, apmeklēt Preiļu Vēstures un mākslas muzeja izstādes un iepazīties ar kultūrvēsturiskajiem objektiem pilsētā.

Turpinājumā Preiļu kultūras namā paredzēta Ordeņu biedrības karoga svinīgā nodošana Gulbenes novada pašvaldībai, kura rīkos 18. salidojumu. Ar dziesmām klātesošos sveiks Preiļu novada vīru vokālais ansamblis Alberta Vucāna vadībā, salidojuma dalībnieki tiksies pie kopīgā saimes galda, lai pārrunātu dienas iespaidus. Salidojuma noslēgumā ikvienam būs iespēja klausīties Amigo Dzintara dziesmu koncertu Preiļu parka estrādē.

Plānots, ka uz 17. Latvijas Ordeņu brālības salidojumu Preiļos ieradīsies vairāk nekā 130 dalībnieku.

Ordeņu brālība apvieno cilvēkus, kuri par izciliem nopelniem Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā, saimnieciskās dzīves, kultūras, zinātnes, mākslas un citu jomu attīstībā apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības krustu vai ar šo ordeņu Goda zīmi.

Patlaban brālībā ir 328 biedri no visiem Latvijas novadiem, kā arī ārvalstīm – Lietuvas, ASV, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas, Izraēlas un Austrālijas. Kopš 1999. gada brālības salidojumi katru gadu notiek kādā no Latvijas novadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+