Sports
Citi sporta veidi

Latvijas orientēšanās izlasē somu Ikeheimonenu vadītāja amatā nomaina Ozoliņš0


Jānis Ozoliņš
Jānis Ozoliņš
Foto: Latvijas Orientēšanas federācija

Pie orientēšanās sporta pieaugušo izlases stūres stājies Jānis Ozoliņš, ziņo Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Iepriekš ar Latvijas izlasi četrus gadus strādāja pieredzējušai somu speciālists Jari Ikeheimonens, kuram pēc aizvadītās sezonas noslēdzās līgums.

Ozoliņš 1991.gadā pasaules junioru čempionātā kopā ar Ģirtu Veģeri un Ivaru Žagaru izcīnīja sudraba medaļu stafetē, bet 2001.gadā Jukolā un 2002. gadā Tiomilā tika sasniegti līdz šim vēl latviešu nepārspēti rezultāti – abās stafetēs komandas “Turun Metsankavijat” sastāvā izcīnītas otrās vietas.

Pašlaik 47 gadus vecajam Ozoliņam pasaules čempionātā augstākā vieta ir 28., kas sasniegta divreiz – 1999. un 2001.gadā. Tāpat Ozoliņš savulaik bijis Latvijas čempions 3000 metros telpās, krosā, olimpiskajā triatlona distancē, kā arī uzvarējis slēpojumā “Apkārt Alaukstam”.

“Vaininieks jeb pamudinātājs ir [orientēšanās kluba “Burkānciems & Co” kluba biedrs] Artis Ločmelis, kurš mani bikstīja, lai parunājos ar kādu no LOF valdes, jo izlases trenera vieta bija tukša un īsti nebija redzams neviens, kurš būtu gatavs darboties. Redzu iespēju, nu jau kā treneris ar lielu sporta pieredzi, palīdzēt sasniegt augstākos mērķus tieši orientēšanās sportā,” LOF citē Ozoliņa teikto.

Pēdējos četrus gadus izlase darbojusies ar mērķi izcīnīt zelta medaļas pasaules čempionāta stafetē Turaidā, taču godalga pēdējā etapā izslīdēja no rokām.

“Patiesībā, neizcīnīta medaļa stafetē pasaules čempionātā man ir tīri personisks jautājums, un ir vēlme to izcīnīt, jau kā izlases trenerim esot. Noteikti centīšos saskatīt potenciālu izlases dalībniekos, kuriem būtu pa spēkam pacīnīties par medaļām arī individuāli,” uzsver Ozoliņš.

Viņš jau sazinājies ar Ikeheimonenu, konsultējoties par to, kāds bija soma redzējums uz izlasi.

“Es domāju, ka jāmaina būs dažas lietas, un tas, ka neesmu bijis tuvu izlasei varbūt pat ir labi, jo varu ar svaigu skatu paskatīties uz visu no malas un ieraudzīt kādus virzienus, kuros būtu jāstrādā pastiprināti. Jo norvēģi, zviedri vai šveicieši nav stiprāki, viņi arī ir tikai cilvēki, un kāpēc gan mēs nevaram būt kā viņi, patiesībā pat labāki?” stāsta Ozoliņš.

Viņš izlases dalībniekos centīsies attīstīt fiziskās un psiholoģiskās īpašības. Valstsvienības kandidāti jau esot informēti par trenera redzējumu un to, kādās atlases sacensībās jāpiedalās.

Saistītie raksti
“Par to, vai tiks ņemti vērā tikai atlasēs izcīnīti punkti vai būs arī treneru padomes lēmums, to varēšu pateikt, izrunājot šos jautājumus ar LOF valdi,” saka Ozoliņš.

Jau ziņots, ka augustā Rīgā un Turaidas apkārtnē norisinājās pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kurā gan latviešiem neizdevās tikt pie godalgām.

LA.lv