Sports
Citi sporta veidi

Latvijas otrā rakete Lībietis: Sapratu, ko var ķermenis 16

foto – LETA

Latvijas tenisa otrā rakete Miķelis Lībietis aizvadītajā vasarā sapratis, ko var viņa ķermenis. Esot vairāk dubultspēļu speciālists, Lībietis izlēmis izmēģināt, cik tālu var tikt vienspēlē. Tiesa, “ATP Challenger” sērijas turnīrā savā mājvietā Noksvilā (ASV) šorīt nācās izstāties pēc pirmās spēles un palikt bez ATP ranga punktiem.

Lībietis studiju gados ASV triumfēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā dubultspēlēs, kā arī uzvarēja “Challenger” sērijas sacensībās Noksvilas pilsētā. Pēc studiju beigām pērn sportists sāka profesionāļa karjeru, lielākos panākumus gūstot šovasar, kad “Futures” turnīros Baltijas valstīs uzvarēja 14 mačos pēc kārtas. Kopš tā laika viņš sācis spēlēt “Challenger” līmeņa sacensībās ASV.

“Mans gads bijis ar kāpumiem un kritumiem,” sagaidot Noksvilas turnīru, pirmdien pauda Lībietis. “Jūlijs un augusts bija pagrieziena punkts manā karjerā. Uzvaras 14 mačos pēc kārtas palīdzēja man saprast, ka ķermenis to var. Varu spēlēt vairākas nedēļas pēc kārtas un darīt to labi.”

Saistītie raksti

“Challenger” līmenī Lībietis pagaidām uzvarējis tikai divos vienspēļu mačos, bet dubultspēlēs jau ieguvis divus titulus.
“Man vienmēr bijusi kaisle pret dubultspēlēm. Ja spēlētu tikai dubultspēles, domāju, man būtu labi rezultāti un atrastos ap simto vietu pasaulē,” teica latvietis. “Tomēr pagaidām cenšos to paveikt vienspēlēs. Vēlos saprast, cik tālu varu tikt. Pirms koledžas nekad nedomāju, ka varēšu tā spēlēt vienspēlēs, jo biju daudz labāks pāru mačos. Koledžā kļuvu daudz labāks, tāpēc tagad tikai vēlos redzēt, cik tālu varu tikt.”

Lībietis patlaban ATP vienspēļu rangā atrodams 363.vietā un šonedēļ saņēma speciālo ielūgumu dalībai Noksvilas turnīrā. Pirmās kārtas mačā Lībietis ar rezultātu 2-6, 4-6 piekāpās amerikānim Džaredam Donaldsonam, kurš rangā atrodams 108.pozīcijā un turnīrā izlikts ar trešo numuru.

Līdz ar izstāšanos pirmajā kārtā Latvijas tenisists netika pie ATP ranga punktiem. Sportista šī gada plānos ir dalība vēl divos līdzīgos turnīros.

LA.lv