×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Latvijas parāda atdošanai saziedoti 4,2 tūkstoši eiro

naudas_zimes_lati3

Gadu pēc kampaņas sākšanas, lai palīdzētu Latvijai nokārtot parādsaistības ar starptautiskajiem aizdevējiem, ziedojumos izdevies savākt 4279 eiro (3007 latus), liecina informācija mājaslapā “savelatvia.com” internetā.

Pērn martā tolaik 22 gadus vecais Matīss Bārtulis izveidoja vietni internetā “savelatvia.com”, lai piesaistītu ziedojumus no visas pasaules un palīdzētu Latvijai nokārtot parādsaistības, ko veido aizņēmums no Starptautiskā Valūtas fonda. Viņš plānoja vienoties ar vadību iemainīt naudu pret noteiktiem darbiem valstī.

Aģentūrai BNS gan neizdevās sazināties ar Bārtuli, lai noskaidrotu sīkāk par projekta gaitu, jo viņa tālrunis ir atslēgts.

Taču mājaslapā publicēti ziedotāju vārdi. Gada laikā projektam salīdzinoši nelielas summas ziedojušas kopumā 585 privātpersonas un iestādes.

Ziedotāju sarakstā lielākoties ar Latvijas iedzīvotāji, taču ir arī daži ārzemnieki. Liela daļa pārskaitījuši projektam tikai no viena līdz desmit eiro lielas summas.

Projektu paredzēts turpināt līdz 2013.gada decembrim.

Bārtulis pirms gada iztēlojās, ka gadījumā, ja lielākā daļa veiks kaut vai tikai simbolisku ziedojumu, tie jau būtu divi miljoni eiro. Un ja katrs iedzīvotājs atkārtos ziedojumu reizi mēnesī viena eiro apmērā līdz pat kampaņas noslēgumam kopā no cilvēka vidēji tie būs 34 eiro nepilnu triju gadu laikā, toties veidojot kopējo uzkrājumu tautas kasē ap 70 miljoniem eiro.

Jau vēstīts, ka pērn decembrī tika noslēgta finanšu palīdzības programma Latvijai, kas ilga trīs gadus. Starptautiskā aizņēmuma programmas apmērs Latvijai tika plānots 7,5 miljardi eiro. Ņemot vērā, ka valsts ekonomiskā un finanšu situācija uzlabojās, Latvijai nebija nepieciešams pilnā apmērā saņemt aizdevumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+