Eiropas čempionāta finālturnīra spēle basketbolā starp Spānijas un Slovēnijas valstsvienībām ”Sinan Erdem Dome” arēnā Stambulā.

Latvijas pāridarītāja Slovēnija EČ pusfinālā pārliecinoši sakauj spāņus 0

Slovēnijas basketbola izlase ceturtdien Stambulā Eiropas čempionāta pusfinālā ar rezultātu 92:72 (25:19, 24:26, 24:12, 19:15) pieveica iepriekšējo meistarsacīkšu uzvarētāju Spāniju un pirmoreiz vēsturē sasniedza sacensību finālu.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Slovēnija vadībā bija gandrīz visu maču, izšķirošo pārsvaru iegūstot trešajā ceturtdaļā.

Uzvarētājiem pa 15 punktus iemeta Gorans Dragičs un naturalizētais Entonijs Rendolfs, 13 punktus guva Klemens Prepeličs, ar 12 punktiem izcēlās Gašpers Vidmars, bet talantīgajam 18 gadus vecajam Lukam Dončičam bija 11 punkti, 12 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Spānijai 14 punktus sameta pieredzējušais Po Gasols, kamēr attiecīgi 13 un 12 punkti bija Rikijam Ruvio un Markam Gasolam, kuram bija arī desmit bumbas zem groziem.

Spānija maču iesāka lēnīgi, kamēr viena no čempionāta rezultatīvākajām izlasēm Slovēnija uzbruka ar augstu metienu precizitāti. Tomēr lielāku pārsvaru par deviņiem punktiem slovēņi pirmajā puslaikā tā arī neieguva, kas lika domāt, ka, ieslēdzot “nākamo ātrumu”, Spānijai nebūs problēmu otrajā puslaikā pārņemt iniciatīvu.

Tomēr viss izrādījās gluži pretēji un atkal Slovēnija otro puslaiku iesāka lieliski, iemetot pirmos sešus punktus, kas deva desmit punktu pārsvaru, bet pēc tam to palielinot vēl vairāk. Pēc trešās ceturtdaļas Slovēnijai bija 16 punktu vadība, kas pēdējās desmit minūtēs tika droši noturēta un slovēņi guva pārliecinošu panākumu.

Līdz ar to finālā Slovēnija sacentīsies ar Krieviju vai Serbiju, kas savu pusfināla maču aizvadīs piektdien.