Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
27. novembris, 2013
Drukāt

Latvijas pārstāvis ievēlēts par Starptautiskās Briežu audzētāju asociācijas viceprezidentu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Paeglītis piedalās LOSP preses konferencē, kurā paziņo lēmumu par iespējamo protesta akciju.

Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) Netradicionālo nozaru grupas vadītājs un Savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācijas vadītājs Dainis Paeglītis ievēlēts par jaundibinātās Starptautisko briežu un savvaļas nagaiņu audzētāju asociācijas (International Deer and Wild Ungulate Breeders Association – IDUBA) viceprezidentu Eiropas jautājumos, liecina LOSP informācija.

Starptautiskā briežu un savvaļas nagaiņu audzētāju asociācija dibināta septembrī Spānijā notiekošās Eiropas briežu ragu un briežu audzētāju sanāksmes laikā. Asociācijas mērķis ir starptautiski koordinēt visu sugu briežu un citu savvaļas nagaiņu audzētāju uzņēmējdarbību, kas balstīta uz ilgtspējīgu dabas resursu izmantošanu (dzīvnieku skaita pavairošanu, genofonda saglabāšanu, gaļas un citu produktu ražošanu, apskates un medību tūrisma saimniecību veidošanu utt.).

“Latvijai šī ir lieliska izdevība gan savas intereses un idejas virzīt tālāk Eiropas organizāciju līmenī, gan arī mācīties un ieviest labās prakses piemērus Latvijā. Iekļūšana šādā starptautiskā organizācijā sniegs mums daudz iespēju uzlabot, papildināt un starptautiski popularizēt briežaudzēšanas nozari Latvijā, paplašināt realizācijas tirgus,” sacījis Paeglītis.

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 55 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 12 345 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Briedis ir tik izcili skaists dzīvnieks,es viņu nēēdīšu

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+