Ekonomika
Bizness

Latvijas pārtikas uzņēmumus apmeklēs Dubaijas delegācija 0

Šonedēļ zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Starptautiskā akreditācijas centra vadītāja Amina Ahmeda Mohammeda parakstīs saprašanās memorandu starp Zemkopības ministriju (ZM) un AAE Starptautisko akreditācijas centru par sadarbību lauksaimniecības un pārtikas produktu sertifikācijā un iestāžu atbilstības izvērtēšanā, informēja ZM pārstāvji.

Plānots, ka saprašanās memoranda parakstīšanā piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem, tostarp gaļas pārstrādes uzņēmuma “Nākotne”, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”, AS “Balticovo”, SIA “Rāmkalni Nordeco” un AS “Tukuma piens”.

Tāpat ministrijā informēja, ka laikā no 17. līdz 21. maijam vizītē Latvijā uzturēsies AAE Starptautiskā akreditācijas centra un Dubaijas pašvaldības pārstāvju delegācija. Vizītes laikā plānota tikšanās ar Dūklavu, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” apmeklējums, kā arī vairāku pārtikas un lauksaimniecības uzņēmumu, tostarp AS “Dobeles dzirnavnieks”, “Nākotne” un SIA “Cēsu gaļas kombināts” apskate.

AAE amatpersonu vizītes galvenais mērķis ir veicināt abu valstu kompetento iestāžu sadarbību halal produkcijas sertificēšanā un iestāžu akreditācijā, lai radītu labvēlīgus apstākļus savstarpējās tirdzniecības veicināšanai ar lauksaimniecības un pārtikas (halal) produktiem starp Latviju, AAE un citām valstīm.

Memoranda parakstīšana notiks ceturtdien, 18.maijā, ZM 23.stāva konferenču zālē, Rīgā, Republikas laukumā 2 plkst.10. Pēc memoranda parakstīšanas notiks preses konference.

Kā liecina Ārlietu ministrijas apkopotā informācija, pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma ar 81,6 miljoniem eiro 2016.gadā AAE ieņēma 28.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Latvijai ar AAE saglabājās pozitīva preču tirdzniecības bilance – 40,61 miljonu eiro apmērā.

Eksporta apjoms uz AAE 2016.gadā veidoja 76 753 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2015.gadu, kad eksporta apjoms veidoja 80,782 miljonus eiro, ir par gandrīz 5% mazāk. Bet importa apjoms no AAE 2016.gadā veidoja 4,845 miljonus eiro, kas ir par 17% mazāk nekā 2015.gadā, kad importa apjoms veidoja 5,861 miljonu eiro.

Galvenās Latvijas eksporta preces ir elektroniskās iekārtas, koksne un kokmateriāli, kā arī stikla šķiedras produkcija.

LA.lv