Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas Pasta apgrozījums sarucis, plāno pārvaldes optimizāciju

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Latvijas Pasta” 2015.gada investīciju plāns nav izpildīts par gandrīz 70%, un tas nozīmē, ka šajā periodā nav veikti ieguldījumi uzņēmuma attīstībā, tāpat sarucis apgrozījums, liecina uzņēmuma paziņojums.

Uzņēmuma padome vērtē, ka, lai gan “Latvijas Pasts” spēj uzrādīt līdzekļu ietaupījumu, investīciju apturēšana, iespējams, negatīvi var ietekmēt nākotnes finanšu rādītājus, piemēram, neiegūstot pakalpojumu tirgus daļu un attiecīgus ienākumus vai nespējot samazināt darbības izmaksas.

“Latvijas Pasta” neto apgrozījums 2015.gadā sasniedza 60,7 miljonus eiro, kas ir par 3 miljoniem eiro mazāk nekā iepriekš plānots, savukārt attiecībā pret 2014.gadu pārskata periodā neto apgrozījums ir samazinājies par 0,8 miljoniem eiro. Uzņēmuma neto peļņa šajā periodā sasniedz 3,2 miljonus eiro, taču to galvenokārt ietekmēja pamatdarbības izmaksu samazinājums, kas pamatā iegūts uz neieguldīto investīciju rēķina.

Lai novērstu padomes norādītos riskus, 2016.gadā plānotas investīcijas tehnoloģisko procesu modernizācijai un attīstībai un vairāku pasta pakalpojumu sniegšanas un šķirošanas punktu modernizācijai un pārbūvei. Ieguldījumi nepieciešami arī starptautiskās e-komercijas savstarpējās savienojamības programmas “e-Commerce Interconnect Programme” (eCIP) ieviešanai.

2016.gadā “Latvijas Pasts” turpinās attīstīt uzņēmuma pamatdarbības veidus, īpašu uzmanību pievēršot pakalpojumu rentabilitātes un kvalitātes paaugstināšanai un darba organizācijas uzlabošanai. Šogad plānota arī “Latvijas Pasta” pārvaldes optimizācija, pārskatot uzņēmuma struktūrvienību kompetences un atbildības līmeņus, mazinot funkciju dublēšanu un nevajadzīgas birokrātiskas procedūras.

“Latvijas Pasts” uztur vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas Pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+