Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
5. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas Pasta apgrozījums sarucis, plāno pārvaldes optimizāciju

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

“Latvijas Pasta” 2015.gada investīciju plāns nav izpildīts par gandrīz 70%, un tas nozīmē, ka šajā periodā nav veikti ieguldījumi uzņēmuma attīstībā, tāpat sarucis apgrozījums, liecina uzņēmuma paziņojums.

Uzņēmuma padome vērtē, ka, lai gan “Latvijas Pasts” spēj uzrādīt līdzekļu ietaupījumu, investīciju apturēšana, iespējams, negatīvi var ietekmēt nākotnes finanšu rādītājus, piemēram, neiegūstot pakalpojumu tirgus daļu un attiecīgus ienākumus vai nespējot samazināt darbības izmaksas.

“Latvijas Pasta” neto apgrozījums 2015.gadā sasniedza 60,7 miljonus eiro, kas ir par 3 miljoniem eiro mazāk nekā iepriekš plānots, savukārt attiecībā pret 2014.gadu pārskata periodā neto apgrozījums ir samazinājies par 0,8 miljoniem eiro. Uzņēmuma neto peļņa šajā periodā sasniedz 3,2 miljonus eiro, taču to galvenokārt ietekmēja pamatdarbības izmaksu samazinājums, kas pamatā iegūts uz neieguldīto investīciju rēķina.

Lai novērstu padomes norādītos riskus, 2016.gadā plānotas investīcijas tehnoloģisko procesu modernizācijai un attīstībai un vairāku pasta pakalpojumu sniegšanas un šķirošanas punktu modernizācijai un pārbūvei. Ieguldījumi nepieciešami arī starptautiskās e-komercijas savstarpējās savienojamības programmas “e-Commerce Interconnect Programme” (eCIP) ieviešanai.

2016.gadā “Latvijas Pasts” turpinās attīstīt uzņēmuma pamatdarbības veidus, īpašu uzmanību pievēršot pakalpojumu rentabilitātes un kvalitātes paaugstināšanai un darba organizācijas uzlabošanai. Šogad plānota arī “Latvijas Pasta” pārvaldes optimizācija, pārskatot uzņēmuma struktūrvienību kompetences un atbildības līmeņus, mazinot funkciju dublēšanu un nevajadzīgas birokrātiskas procedūras.

“Latvijas Pasts” uztur vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas Pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+