×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Latvijas Pastā pret eiro samainīti jau vairāk nekā 6,5 miljoni latu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro un 100 latu banknotes.

No 2014.gada 2. līdz 7.janvārim Latvijas Pasta 302 pasta nodaļās, kurās notiek latu maiņa pret eiro, apmainīti 6 551 132 lati. Savukārt kopumā visās 618 Latvijas Pasta pasta pakalpojumu sniegšanas vietās, izmantojot eiro, līdz 7.janvārim veiktas pakalpojumu operācijas par vairāk nekā 885 tūkstošiem eiro.

Izvērtējot latu maiņas līdzšinējos rezultātus Latvijas Pasta nodaļās un faktu, ka naudas maiņa pasta nodaļās iespējama līdz pat 31.martam, pieņemts lēmums, ka šajā sestdienā, 11.janvārī, kas parasti ir brīvdiena lielākajai daļai lauku reģionu pasta nodaļu, strādās 41 no 302 pasta nodaļām, kurās ir aktīvākā klientu plūsma, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā.

Līdz 2014.gada 31.martam Latvijas Pasts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nodrošina latu bezmaksas maiņu pret eiro 302 pasta nodaļās valsts reģionos – vietās, kur nav pieejami banku pakalpojumi un bankomāti. Savai dzīvesvietai tuvāko naudas maiņas nodaļu iespējams noskaidrot Latvijas Pasta īpaši izveidotajā tīmekļa vietnē www.eiropasts.lv.

Latvijas Pasts primāri ir pasta pakalpojumu nodrošinātājs, bet eiro ieviešanas procesā kā sociāli atbildīgs uzņēmums ar valstī vislielāko un sazarotāko nodaļu tīklu iesaistījies vietās, kur iedzīvotājiem nav citu iespēju naudas apmaiņai. No kopumā 618 Latvijas Pasta pasta pakalpojumu sniegšanas vietām latu maiņa pret eiro notiek tikai 302 nodaļās, kas definētas Ministru kabineta noteikumos par pasta pakalpojumu sniegšanas vietām latu apmaiņai pret eiro. Savukārt latus pret eiro bezskaidrā naudā iespējams samainīt jebkurā Latvijas Pasta nodaļā, atverot speciāli šim mērķim paredzētu maksājumu kontu Pasta norēķinu sistēmā.

Noskaidrot dzīvesvietai tuvāko naudas maiņas nodaļu iespējams Latvijas Pasta interneta vietnē www.eiropasts.lv, kur ievietots arī visu 302 nodaļu saraksts pa reģioniem un interaktīva šo nodaļu meklēšanas karte – maiņas nodaļu saraksts apskatāms šeit. Naudas apmaiņas nodaļas var noskaidrot, arī zvanot pa Latvijas Pasta informatīvajiem tālruņiem 67008001 vai 27008001, tāpat nodaļu saraksts pieejams informatīvajos bukletos visās Latvijas Pasta nodaļās. Nodaļas, kurās tiek veikta naudas maiņa, identificējamas pēc īpašām uzlīmēm uz pasta nodaļu durvīm; uzlīmes paraugs ir aplūkojams šeit.

Atbilstoši Eiro ieviešanas kārtības likuma normām Latvijas Pasts noteicis kārtību veiksmīga maiņas procesa nodrošināšanai virs 3000 latiem. Lai kādā no 302 Latvijas Pasta nodaļām varētu samainīt par 3000 latiem lielāku naudas summu, jāveic iepriekšēja rezervācija tajā pašā nodaļā, kur plānots veikt naudas maiņu. Trīs dienas iepriekš attiecīgajā pasta nodaļā jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu un jāaizpilda iesniegums, norādot maiņai nepieciešamo summu. Savukārt pēc trim dienām tajā pašā nodaļā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ir iespēja samainīt iepriekš pieteikto summu.

Latvijas Pasts drošai un ērtai pārejai uz eiro aicina atvērt speciālu bezmaksas Latu maiņas kontu Pasta norēķinu sistēmā. Atverot Latu maiņas kontu 2014.gada pirmajās divās nedēļās, klients, sākot ar ceturto darba dienu pēc konta atvēršanas, naudas līdzekļus jau eiro no konta bez maksas varēs izņemt līdz 31.janvārim.

Savukārt, ja klients naudu no konta vēlēsies izņemt pirmajās trīs darbdienās pēc konta atvēršanas vai pēc 31.janvāra, naudas izmaksa no konta tiks veikta atbilstoši Latvijas Pasta noteiktajam tarifam – 0,1% no izmaksājamās summas. Konta atvēršana fiziskai personai jebkurā Latvijas Pasta nodaļā ir bez maksas, un no tā var veikt bezskaidras naudas pārskaitījumus uz citas fiziskas vai juridiskas personas kontu gan Pasta norēķinu sistēmā, gan bankā – kā Latvijā, tā ārzemēs. No konta ērti apmaksāt arī īres un komunālos rēķinus, saņemt pensiju vai pabalstus.

Pirmās divas jaunā gada nedēļas, no 2014.gada 1.janvāra līdz 14.janvārim, par visiem pakalpojumiem iespējams norēķināties abās valūtās – gan latos, gan eiro –, bet naudas atlikums tiek izsniegts tikai eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+