×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Latvijas Pastam divas jaunas muzikālas markas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas valstu vienotajā pastmarku sērijā Latvijas Pasts šogad izdod divas jaunas pastmarkas, kurās attēloti latviešu tradicionālās mūzikas instrumenti – kokle un dūdas, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Pasts.

 

Mūzikas instrumenti ir Latvijas Pasta 320. pastmarku izdevums kopš 1991. gada, kad tika atsākta neatkarīgās Latvijas Republikas pastmarku izdošana. Eiropas sērijas pastmarku tēma šogad veltīta mūzikas instrumentiem, tāpēc vairākās Eiropas valstīs šā gada pavasarī tiks izdotas pastmarkas ar katras valsts tradicionālajiem mūzikas instrumentiem. Pastmarku Mūzikas instrumenti” pirmās dienas zīmogošana notiks pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 19.

 

Jauno pastmarku nominālvērtība ir 0,78 € un 1,71 €, kas attiecīgi atbilst vienkāršas un ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru Eiropas Savienības valsti. Pastmarku “Mūzikas instrumenti” dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Vērtszīmes “Kokle” tirāža ir 54 000 eksemplāru un “Dūdas” – 30 000 eksemplāru.

 

Kokle ir sens baltu strinkšķināmais mūzikas instruments, ko aizguvušas arī somugru un slāvu ciltis, un tieši kokle ir visvairāk apcerētais latviešu mūzikas instruments. Etnomuzikologs Valdis Muktupāvels kokli sauc par koka dziedošo dvēseli, jo tieši šis mūzikas instruments simboliski ir nozīmīgākais latviešu instruments.
Savukārt dūdas jeb somas stabules V. Muktupāvels dēvē par vienu no iecienītākajiem latviešu deju mūzikas instrumentiem, kas no 16. līdz 19.gadsimtam visvairāk lietotas svinībās – kāzās, talkās, gadatirgos vai vienkārši krogus dejās.

 

Nākamo filatēlijas izdevumu plānots izdot 17. aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+