×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

“Latvijas pasts” Muzeju nakts apmeklētājiem piedāvās īpašas pastkartes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts (LP) izdevis oriģinālas pasta tematikai veltītas pastkartes, kuras ikviens Muzeju nakts apmeklētājs varēs iegādāties un turpat nosūtīt tuviniekiem un draugiem tikai no īpašā pasta stenda Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā šosestdien, 17. maijā, portālu informēja LP pārstāvji.

Pasta stendā būs iespējams iegādāties arī Latvijas Pasta speciāli Medicīnas muzejam veltītās vairāku veidu pastmarkas. Apmeklētājiem, kuri iegādāsies visas jaunās sērijas pastkartes, būs iespēja bez maksas saņemt pastkarti ar skeleta attēlu no A.Vezālija pasaulslavenās grāmatas “De humani corporis fabrica” 1555. gada izdevuma, kurš atrodas muzeja krājumos.

Trijās no četrām oriģinālajām Latvijas Pasta pastkartēm interesantā veidā sasaistīta pagātne un tagadne, tādējādi uzsverot muzeja lomu – vēstures un tagadnes liecību atspoguļotāju. Pastkartēs uz mūsdienīga Rīgas pilsētvides un Rundāles pils fona attēlotas senatnīgas ainas no pasta ikdienas. Savukārt ceturtā pastkarte īpašu prieku sagādās Muzeju nakts mazākajiem apmeklētājiem un radošām personībām – šo pastkarti katrs pats var izkrāsot atbilstoši savai krāsu izjūtai.

Pasta stendā apmeklētāji no plkst. 18 līdz 23 varēs ne tikai iegādāties pastkartes, bet tās arī apzīmogot ar speciālu Muzeju nakts zīmogu un nosūtīt adresātiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Nosūtot pastkartes, Latvijas Pasts piedāvās iespēju iegādāties trīs veidu pastmarkas, kas izdotas šogad kā veltījums 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētā Rīgā izvietotajiem medicīnas muzejiem: ne tikai Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam, kas ir viens no trim lielākajiem šīs nozares muzejiem pasaulē, bet arī muzeja filiālēm – Farmācijas muzejam un Jēkaba Prīmaņa anatomijas muzejam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+