×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. aprīlis, 2016
Drukāt

“Latvijas Pastu” līdz jaunās uzņēmuma vadības atrašanai vadīs pagaidu valde (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts uzņēmumu “Latvijas Pasts” līdz kompānijas jaunās vadības atrašanai konkursā vadīs pagaidu valde, piektdien žurnālistus informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Uzņēmuma akcionāru sanāksme lēma iecelt pagaidu valdi, lai nodrošinātu “Latvijas Pasta” vadības pēctecību un nepārtrauktību. No piektdienas valdes pienākumus uz laiku pildīs līdzšinējie uzņēmuma darbinieki – “Latvijas Pasta” Eksprespasta departamenta direktors Mārcis Vilcāns (valdes priekšsēdētājs), reģionu ekonomists Kristaps Krūmiņš (valdes loceklis) – un SM valsts sekretāra vietniece Ilze Aleksandroviča (valdes locekle).

Vienlaikus tiks izsludināts atklāts konkurss uz “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētāja un trim valdes locekļu amatiem. Informāciju publicēs SM mājaslapas sadaļā “Vakances”.

Skaidrojot “Latvijas Pastā” veiktās pārbaudes rezultātus, pēc kuras atkāpās līdzšinējā uzņēmuma valde, SM informēja, ka kompānijas vadība nav ņēmusi vērā un ieviesusi Valsts kontroles ieteikumus, proti, nav sakārtota pasta norēķinu sistēma un izvērtēts nepieciešamo dienesta transportlīdzekļu skaits, kā arī nav pieņemti pamatoti lēmumi par automašīnu nomu.

Tāpat uzņēmuma valdes līdzšinējās darbības modelis un lēmumu pieņemšanas process radījis riskus uzņēmuma darbības nepārtrauktībai. Valdes pieņemtie lēmumi par iepirkumiem un to procesu bijuši necaurspīdīgi, bez noteiktas kontroles un uzraudzības sistēmas. Tāpat informācija par iepirkumiem netika publicēta pasta mājaslapā, bet pēdējās ziņas Iepirkumu uzraudzības birojā par “Latvijas Pasta” iepirkumiem bija 2014.gadā.

“Vienlaikus valde nav nodrošinājusi līgumu izpildes termiņus, piemēram, transportpakalpojuma iegādi komerckravu pārvadājumiem īstenoja 11 mēnešus, bet elektroenerģijas piegādei iepirkumu organizēja astoņus mēnešus, rezultātā elektroenerģija tika apmaksāta, pirms noslēgts jauns līgums. Tāpat valdes rīcība un pieņemtie lēmumi liecina par nesaimniecisku darbību, ir necaurspīdīgi un nepamatoti,” skaidroja ministrijā.

Tāpat konstatēts, ka valdes nolaidības un lēmumu savlaicīgas nepieņemšanas dēļ 2016.gada janvārī un februārī darbiniekiem algas mainīgā daļa tika izmaksāta novēloti, nekā to paredz koplīgums. Algas mainīgā daļa tika izmaksāta apmēram mēnesi vēlāk.

SM jauno “Latvijas Pasta” vadību iecerējusi atrast aptuveni divu mēnešu laikā.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, kā arī uzņēmuma valdes locekļi Arnis Gulbis, Egons Strazdiņš un Ilze Bagatska piektdien iesniedza atlūgumu.

“Latvijas Pasts” sniedz pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus, kā arī nodarbojas ar mazumtirdzniecību. Uzņēmums pieder valstij.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ābols no ābeles tālu nekrīt.Ilze Bagatska ir Valmieras bēdīgi slavenā Policijas priekšnieka Kubuliņa meita. Senus gadus atpakaļ pa pilsēti klejoja tenkas, par Kubuliņa saistību ar nesmukām lietām.

Draugiem Facebook Twitter Google+