×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijas pašvaldības palīdz Ukrainas medicīnas iestādēm (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks Edvīns Bartkevičs

Latvijas pašvaldības ir atsaukušās Ukrainas rajonu un apgabalu padomju asociācijas lūgumam palīdzēt Čerņigovas apgabala kara hospitālim un ārstniecības iestādēm ar medikamentiem un medicīnisko ­aprīkojumu.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomnieks Edvīns Bartkevičs pastāstīja, ka visas pašvaldības ir aicinātas izvērtēt palīdzības sniegšanas iespējas un līdz 1. augustam pieņemt lēmumu par līdzdalību humānās palīdzības projektā Ukrainai. Daļa to jau ir izdarījušas, piemēram, Rundāles, Jaunpils, Daugavpils un Madonas novads Ukrainas medicīnas iestādēm ziedojuši no 500 līdz 1000 eiro. Šī nauda ir ieskaitīta Sarkanā Krusta kontā, bet lēmumu, kas par to tiks iegādāts, pieņems LPS. Bartkevičs sacīja, ka tas būs atkarīgs no tā, cik daudz tiks saziedots.

Savukārt Sarkanais Krusts gādās, lai sarūpētās medicīnas preces nokļūtu līdz adresātam. Tā kā Ukrainā ir augsts korupcijas līmenis, nepieciešama īpaša piesardzība, lai humānās palīdzības kravas nenoklīstu, tāpēc par to rūpējas Ukrainas Sarkanais Krusts, kā arī šīs biedrības starptautiskā komiteja, kas atrodas Ženēvā, bet kuras delegācija strādā Ukrainā, informēja Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Pirms gada Ukrainas medicīnas iestādēm savu palīdzību sniedza Rīgas pašvaldība, atvēlot 100 tūkstošus eiro, no kā apmēram pusi pārskaitīja ar Ukrainas valdības speciāli izveidotas labdarības komisijas akceptu, bet par otru pusi iegādājās medikamentus un citas nepieciešamās preces, ko aizveda uz Ukrainas ārstniecības iestādēm. Tika nosūtīta arī tā medicīniskā aparatūra, kura Latvijā aizstāta ar modernāku, taču tās nogādāšana prasījusi lielas pūles. Kā pastāstīja Līkops, piecus mēnešus Ukrainas birokrātija kārtoja visas nepieciešamās formalitātes, lai šo humānās palīdzības kravu varētu pieņemt. Visi sūtījumi tiek sa­skaņoti ar Ukrainas pusi, lai nebūtu tā, ka tiek piegādātas nevajadzīgas lietas, piemēram, pārtika un apģērbs, kas Ukrainā ir lētāks nekā Latvijā.

Nesen no Ukrainas atgriezās mikroķirurgs Olafs Libermanis, kurš tostarp pārliecinājās arī par medicīniskās aprūpes līmeni Borispoles hospitālī, kur ārstē militārajās sadursmēs cietušos ukraiņu karavīrus. “Tur trūkst pilnīgi viss, kas nepieciešams ārstniecībai. Lai humānās kravas nonāktu līdz adresātam, tās ir jāiedod tieši rokās, jo pretējā gadījumā no šī rūpala uztaisīs biznesu. Vietējie tirgotāji uzskrūvē cenas deficīta un armijas precēm. Centrālā vadība ir neizlēmīga, vāja un korumpēta. Tas jāsaprot tiem, kas ziedo,” sacīja Libermanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ukrainu pārvalda oligarhi un ja viņi nespēj ziedot ne miljonu no savas naudas un gatavi ir nozagt palīdzību ir jabūt totāli dumjiem lai kaut ko ziedotu un to dara pasvaldības zinot pašu vietējo iedzīvotāju un bērnu veselības problēmas nekad tā nepalīdzēs kā atmetīs bagātiem jo te lūk iegūs politisko kapitālu un varbūt arī uzslavu no oligarhiem kauns ka mūsu vietējās pašvaldības ta dara.

  2. Ziedojiet,ziedojiet…šis ziedojums pienākas mums……

Draugiem Facebook Twitter Google+