×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Latvijas Pašvaldību savienība cer uz plašāku diskusiju par valsts budžetu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) cer uz plašāku diskusiju par valsts budžetu, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Viņš skaidroja, ka iedzīvotāju ienākumu nodokļa samazinājums ir galvenokārt uz pašvaldību rēķina. Lai to kompensētu, būtu nepieciešams mainīt proporciju, kā sadalīt ienākumus no šī nodokļa.

Viņš arī skaidroja, ka plānotais nodokļu pieaugums valsts pusē ir divreiz augstāks, nekā pašvaldību pusē. Turklāt, vērtējot iepriekš pieņemto trīs gadu budžetu, pašlaik jaunās politikas iniciatīvā, ir sadalīti jau 600 miljoni eiro. Vērtējot laika posmu no ekonomiskās krīzes beigām, jaunajās politikās ielikti 2,5 miljardi eiro. Iespējams būtu jāizvērtē arī šo līdzekļu izlietojums, teica Jaunsleinis.

Viņam šodien paredzēta tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, lai runātu par nākamā gada budžetu.
Kā ziņots, valdības ārkārtas sēdē šodien turpinās skatīt jautājumus, kas saistīti ar nākamā gada valsts budžetu.

Saistībā ar budžetu darba kārtībā ir iekļauts informatīvais ziņojums par iespējām palielināt ieņēmumus, tiks izskatīti priekšlikumi valsts budžeta izdevumiem 2016.gadam un 2016.-2018.gadam. Tāpat ministri uzklausīs informatīvo ziņojumu par fiskālo risku deklarāciju.

Uz budžeta jautājumu izskatīšanu ir uzaicināti arī dažādu valsts iestāžu pārstāvji.

Papildus budžeta jautājumu izskatīšanai darba kārtībā ir iekļauti arī citi jautājumi, piemēram, Ekonomikas ministrijas ziņojums par kompleksiem pasākumiem elektroenerģijas tirgus attīstībai, tāpat ir vēl divi jautājumi, no kuriem viens ir Kultūras ministrijas jautājums, un tas atzīmēts kā “Dienesta vajadzībām”, bet otrs ir par kāda valdības protokollēmumā dotā uzdevuma izpildi, par ko ziņos Satiksmes ministrija.

Kā ziņots, valdība otrdienas vakarā panāca konceptuālu vienošanos par papildu ieņēmumiem nākamā gada valsts budžetā, kurus varētu gūt no papildu nodokļiem un nodevām, savukārt izdevumu daļā panākta vienošanās samazināt teju visu ministriju budžetus par 3%, žurnālistiem pastāstīja premjerministre Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja atzina, ka ministri panākuši konceptuālu vienošanos par nākamā gada budžeta papildu ieņēmumiem, taču netika panākta vienošanās par azartspēļu nodokli, par ko vēl turpināsies valdības diskusijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+