Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
27. augusts, 2015
Drukāt

Latvijas Pašvaldību savienība cer uz plašāku diskusiju par valsts budžetu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) cer uz plašāku diskusiju par valsts budžetu, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Viņš skaidroja, ka iedzīvotāju ienākumu nodokļa samazinājums ir galvenokārt uz pašvaldību rēķina. Lai to kompensētu, būtu nepieciešams mainīt proporciju, kā sadalīt ienākumus no šī nodokļa.

Viņš arī skaidroja, ka plānotais nodokļu pieaugums valsts pusē ir divreiz augstāks, nekā pašvaldību pusē. Turklāt, vērtējot iepriekš pieņemto trīs gadu budžetu, pašlaik jaunās politikas iniciatīvā, ir sadalīti jau 600 miljoni eiro. Vērtējot laika posmu no ekonomiskās krīzes beigām, jaunajās politikās ielikti 2,5 miljardi eiro. Iespējams būtu jāizvērtē arī šo līdzekļu izlietojums, teica Jaunsleinis.

Viņam šodien paredzēta tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, lai runātu par nākamā gada budžetu.
Kā ziņots, valdības ārkārtas sēdē šodien turpinās skatīt jautājumus, kas saistīti ar nākamā gada valsts budžetu.

Saistībā ar budžetu darba kārtībā ir iekļauts informatīvais ziņojums par iespējām palielināt ieņēmumus, tiks izskatīti priekšlikumi valsts budžeta izdevumiem 2016.gadam un 2016.-2018.gadam. Tāpat ministri uzklausīs informatīvo ziņojumu par fiskālo risku deklarāciju.

Uz budžeta jautājumu izskatīšanu ir uzaicināti arī dažādu valsts iestāžu pārstāvji.

Papildus budžeta jautājumu izskatīšanai darba kārtībā ir iekļauti arī citi jautājumi, piemēram, Ekonomikas ministrijas ziņojums par kompleksiem pasākumiem elektroenerģijas tirgus attīstībai, tāpat ir vēl divi jautājumi, no kuriem viens ir Kultūras ministrijas jautājums, un tas atzīmēts kā “Dienesta vajadzībām”, bet otrs ir par kāda valdības protokollēmumā dotā uzdevuma izpildi, par ko ziņos Satiksmes ministrija.

Kā ziņots, valdība otrdienas vakarā panāca konceptuālu vienošanos par papildu ieņēmumiem nākamā gada valsts budžetā, kurus varētu gūt no papildu nodokļiem un nodevām, savukārt izdevumu daļā panākta vienošanās samazināt teju visu ministriju budžetus par 3%, žurnālistiem pastāstīja premjerministre Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja atzina, ka ministri panākuši konceptuālu vienošanos par nākamā gada budžeta papildu ieņēmumiem, taču netika panākta vienošanās par azartspēļu nodokli, par ko vēl turpināsies valdības diskusijas.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+