×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Latvijas Pašvaldību savienības biedri Aizkrauklē pulcēsies uz 25. kongresu

Latvijas Pašvaldību savienības kongress

Auces novada Kultūras centrā norisinās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 24.kongress, kurā notiek LPS vadības vēlēšanas.

Lai vērtētu pagājušajā gadā paveikto, spriestu par pašvaldību darba aktualitātēm un aicinājumiem politiskajām partijām, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) biedri piektdien, 30. maijā, Aizkraukles pilsētas kultūras namā pulsēsies uz 25. kongresu, informē LPS pārstāve Maija Pētermane.

Ar paveikto iepriekšējā periodā izglītības jomā, kultūrā, veselības un sociālajā sfērā, kā arī reģionālās attīstības, ceļu un citās jomās iepazīstinās LPS komiteju vadītāji. Par situāciju saistībā ar pašvaldību finansēm informēs LPS priekšsēdis un Finanšu komitejas vadītājs Andris Jaunsleinis.

Kongresā plānots pieņemt rezolūciju ar aicinājumiem politiskajām partijām priekšvēlēšanu laikā, uzsverot, ka panākumi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā bijuši iespējami tikai sadarbojoties valstij un pašvaldībām, tomēr pēdējā laikā iezīmējušās vairākas negatīvas tendences.

Līdz ar to LPS plāno izteikt aicinājumus politiskajām partijām veicināt pašvaldību iespējas lemt par savu teritoriju attīstību, mazināt birokrātiju, kā arī domāt par nacionālās investīciju programmas atjaunošanu.

Kongresā dalību apstiprinājis Valsts prezidents Andris Bērziņš un Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Tāpat piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA) un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Kongress sāksies plkst.11, bet tā noslēgums plānots plkst.17:30. Pasākumā būs pārstāvēti LPS biedri – 118 Latvijas pašvaldības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+