Sports
Citi sporta veidi

Latvijas pavasara MTB klasika šoreiz pretējā virzienā0


Šonedēļ ar posmu Valmiera – Cēsis tiks sākta LVM MTB sezona.
Šonedēļ ar posmu Valmiera – Cēsis tiks sākta LVM MTB sezona.
Foto: Agnis Melderis

Latvijas lielākā un tradīcijām bagātākā velo seriāla – Latvijas valsts mežu MTB maratona – sezona šīs nedēļas svētdienā startēs ar pirmo etapu no Valmieras līdz Cēsīm. Lai arī abas pilsētas kuplo velo saimi uzņem kopš MTB maratona pirmsākumem, tomēr virzienā uz Cēsīm trase vedīs pirmo reizi.

Pavasaris aiz loga Latvijā šajā gadā lutina aktīva dzīves veida piekritējus. Lielās sezonas starta šāvienam gatavi arī pašmāju lielākā un tradīcijām bagātākā velo seriāla – “Latvijas valsts mežu” MTB maratona rīkotāji un dalībnieki.

Pirmais etaps notiks jau šo svētdien. Pirmo reizi dalībnieki visās distancēs, izņemot “Maxima” bērnu braucienu, uz startu pulcēsies Valmierā. Reģistrācijas zona atradīsies pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kamēr starta zona izvietota pie Valmieras Drāmas teātra. Pulksten 12:00 “Mammadaba” distances zēnu un meiteņu grupu braucēji rīkotāju pavadībā kopīgi dosies uz starta vietu, kas atradīsies vairākus kilometrus no Valmieras.

Tikmēr līdzjutēji Valmierā pašu prestižāko startu varēs vērot pulksten 12:15, kad 52,5 kilometru garajā distancē dosies “Toyota Hybrid” brauciena dalībnieki. Viņu vidū arī visi galvenie sezonas favorīti ar Oskaru Muižnieku (“DTG – MySport”), Dmitriju Sorokinu, Jāni Ozolu (abi “ZZK”), Kārli Baltaci (“Patria – Bottecchia”). Valmierieši aicināti līdzi just saviem pilsētniekiem ar Jāni Vanagu, Pēteri Cauni un Jāni Vimbu priekšgalā.

Dienas vērienīgākais starts tiks dots pulksten 13:30. 42,9 kilometru garajā trasē uz Cēsīm braucienu sāks “Lielbāta” Tautas brauciena dalībnieki. Lai arī liela daļa maršruta vedīs pa tā pašām takām un ceļiem kā iepriekš, tomēr brauciens pretējā virzienā vidu padarīs ar kājām gaisā. Finišs visām distancēm atradīsies Cēsu Vienības laukumā. Pēdējā kilometrā būs jāpievar leģendārais Lenču ielas kāpums.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem katrā posmā sarūpēts “Maxima” bērnu brauciens, kurā balvas par godam pieveiktu distanci saņems visi dalībnieki. Pirmajā posmā bērnu sacensības notiks Cēsīs, Vienības laukumā. Reģistrācija sacensību norisies vietā gaidāma no pulksten 08:30 – 09:50. Tikmēr pirmie starti tiks doti pulksten 10:00.

Pēc finiša katrs dalībnieks saņems “Lielbāta” dabīgā avota ūdeni, kā arī varēs baudīt gardas un spēcinošos pusdienas pēc finiša. Organizatori un atbalstītāji parūpējušies par 100. vietu ieguvēju sveikšanu, bet īpaša specbalva tiks piešķirta progresīvākajam braucējam.

Saistītie raksti

Šajā Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonā iekļauti septiņi posmi. Pirmo reizi vērienīgo velo notikumu uzņems Jaunpiebalga, kamēr jaunas trases gaidāmas Talsu, Siguldas, Vietalvas un Smiltenes posmos. Viens no posmiem gaidāms arī Ikšķilē.

Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas posmi:

28.04.: Valmiera – Cēsis
11.05.: Talsi
26.05.: Sigulda
16.06.: Jaunpiebalga
14.07.: Vietalva
04.08.: Ikšķile
21.09.: Smiltene

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
FOTO: Mājiniekiem ne pārāk veiksmīga pirmā diena Latvijas posmā PČ rallijkrosā
18 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
HK “Olimp” tiek pie pirmās uzvaras, pārspējot Latvijas čempionus
20 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Ventspils Ghetto” basketbolisti cienīgi spēlē Mongolijā
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Pedagoģiju studējušo daudz, bet skolotāju – maz
17 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 2
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners
2 stundas