×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Latvijas paviljona Venēcijas mākslas biennālē apmeklētāju skaits pārsniedzis 100 000

foto - publicitātesfoto - publicitātes

kim? Laikmetīgās mākslas centra organizēto Latvijas paviljonu, kas Starptautiskajā mākslas biennālē Venēcijā Arsenāla teritorijā tika atklāts 31. maijā, apmeklējuši un turpina apmeklēt liels skaits mākslas un kultūras cienītāju, kultūrtūristu, kā arī nozares profesionāļu no visas pasaules.  Aizvadītajā nedēļas nogalē tika sasniegta 100 000. apmeklētāja atzīme, divkārt pārsniedzot plānoto apmeklētāju skaitu.

Paralēli neviltotai apmeklētāju sajūsmai, Latvijas paviljons izpelnījies pastiprinātu ārzemju mediju interesi, kas uz to atsaucas savos biennāles apskatos un min izvērstās Venēcijas biennāles recenzijās. Starptautiskais mākslas ziņu portāls Blouin Artinfo iekļāvis Latvijas paviljonu “North by Northest” to piecu nacionālo paviljonu topa sarakstā, kurus Venēcijas biennāles apmeklētājiem Arsenāla teritorijā nevajadzētu laist garām.
55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē Latviju pārstāv mākslinieki Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis. Latvijas paviljonu “North by Northeast” (Ziemeļi – Ziemeļaustrumi) organizē kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Ņujorkas mākslas telpu  Art in General. Projekta kuratoru komandu veido Ņujorkas mākslas telpas Art in General vadītāja Ena Bārlova, kuratore Kortnija Fina un mākslas vēsturniece Alise Tīfentāle.
Ekspozīcijā ar nosaukumu “North by Northeast” (Ziemeļi – Ziemeļaustrumi) izstādīti jauni, īpaši “Arsenāla” telpai veidoti mākslinieku Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa darbi. Atklājot mākslinieka attiecības ar reālo un vienmēr mainīgo cilvēku veidoto pasauli, tostarp iztēlotajām Eiropas robežām un centriem, Podnieks un Salmanis pēta un izgaismo identitātes, nenoteiktības un starpstāvokļu jēdzienus.
Venēcijas biennāle apskatāma līdz 24. novembrim.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs izdevis Paviljona oficiālo katalogu, kuru iespējams iegādāties kim?, Birojnīcā, galerijā “Istaba” vai “Lukabuka”. “North by Northeast” katalogs līdzās 55. Venēcijas biennāles katalogam, sekojot interesentu pieprasījumam, pieejams apskatei kim? Laikmetīgās mākslas centra lasītavā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+