Ekonomika
Bizness

Latvijas paviljons “EXPO Astana 2017” iegūst bronzas godalgu 16


Latvijas nacionālās dienas svinību dienā pie izstādes “EXPO Astana 2017” centrālās skatuves tika uzvilkti Kazahstānas un Latvijas valstu karogi.
Latvijas nacionālās dienas svinību dienā pie izstādes “EXPO Astana 2017” centrālās skatuves tika uzvilkti Kazahstānas un Latvijas valstu karogi.
Foto – Z.Dzedulis

Ar bronzas godalgu par labāko dizainu paviljonu grupā līdz 400 kvadrātmetru platībai Latvija 10.septembrī noslēdza dalību starptautiskajā izstādē “EXPO Astana 2017”. Dalība šajā izstādē Latvijai bija svarīga, jo Kazahstāna Latviju saskata kā bāzes punktu kravām no Eiropas uz Āziju, un atpakaļ.

Kopumā izstādi apmeklējuši vairāk nekā 3,5 miljoni interesentu, un liela daļa no tiem viesojušies arī Latvijas paviljonā. Centrālais notikums tajā bija jūlija vidū notikusī Tranzīta un loģistikas nedēļa, ko apmeklēja gan Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Kazahstānas premjerministra pirmais vietnieks Askars Mamins, gan arī lielāko loģistikas uzņēmumu vadītāji.

Kazahstāna ir augoša un dabas resursiem bagāta ekonomika – potenciāli liels kravu piegādātājs. Tā jau šobrīd ir lielākais Latvijas tirdzniecības partneris Vidusāzijas reģionā un tas ir arī ceļš uz Ķīnas austrumiem, tāpēc – būtisks sadarbības partneris Latvijas centieniem piesaistīt Ķīnas kravas vietējām ostām un dzelzceļam.

Kazahstāna jau patlaban Latviju saredz kā sadarbības partneri loģistikas nozarē, turklāt loģistikas kompānija “KTZ Express” šobrīd vērtē iespēju atvērt savu Eiropas biroju Rīgā. Izskanējuši arī aicinājumi kopīgiem spēkiem veidot loģistikas centru – tā dēvēto “sauso ostu” uz Ķīnas – Kazahstānas robežas. Savukārt Krievijas pārstāvji Astanā pauduši neviltotu interesi par VAS “Latvijas dzelzceļš” prezentēto ūdeņraža lokomotīves projektu.

LA.lv