×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

“Latvijas Piena” padomes priekšsēdētāja vietnieks būs lietuvietis Rimanto Banevičjus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Piena ražotāju kooperatīvu izveidotā piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas Piens” padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā turpmāk strādās lietuvietis Rimanto Banevičjus (Rimanto Banevičiaus), aģentūrai BNS pastāstīja maksātnespējas administratore Rudīte Klikuča.

“Viens padomes loceklis šobrīd ir nomainīts. [Uldi Krievāru ir nomainījis] Rimanto Banevičiaus. (..) Viņš šobrīd nav saistīts ar “Latvijas Pienu”, bet ir speciālists šajā nozarē un tāpēc ir izvēlēts no mūsu puses,” sacīja Klikuča, piebilstot, ka Banevičiaus no visiem kandidātiem bijis kompetentākais.

Vienlaikus Klikuča piebilda, ka citas izmaiņas “Latvijas Piena” padomē nav plānotas.

Savukārt “Latvijas Piena” sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova aģentūrai BNS pastāstīja, ka Banevičjus ir bijušais Lietuvas uzņēmuma “Žemaitijos pienas” Eksporta daļas vadītājs.

Voronkova arī sacīja, ka padome turpinās darbu kā līdz šim – piecu cilvēku sastāvā, tostarp uzņēmuma padomē būs tās priekšsēdētājs Valdis Siksnis, kā arī “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža, kooperatīva VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons un kooperatīva “Dzēse” valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics.

Tāpat veiktas izmaiņas “Latvijas Piena” valdē, tajā ieceļot zvērinātu advokātu Jāni Kumsāru saistībā ar uzņēmuma mārketinga direktores Ramonas Kalniņas došanos dekrēta atvaļinājumā.

Voronkova arī piebilda, ka to, kā uzņēmuma darbību ietekmēs izmaiņas padomē, varēs izvērtēt vēlāk.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “Latvijas Piens” padomē turpmāk nestrādās “Latvijas Piens” kontrolpaketes turētāja, kooperatīva “Trikāta KS” bijušais valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs.

Tāpat vēstīts, ka “Latvijas Pienu” ir piemeklējušas finanšu grūtības saistībā ar kopējo tirgus situāciju piena nozarē. Tostarp viens no uzņēmuma īpašniekiem – kooperatīvs “Trikāta KS” – plāno pārdot tam piederošās ” Latvijas Piena” kapitāldaļas (53,66%) tāpēc, ka uzņēmums par iepirkto pienu kooperatīvam ir parādā 3,037 miljonus eiro. Par kapitāldaļu iegādi interesi esot izrādījuši vairāki potenciāli pircēji no ārvalstīm un Latvijas, tostarp kooperatīvs “Latraps”, kam jau pieder “Latvijas Piena” kapitāldaļas.

Tāpat vēstīts, ka Valmieras rajona tiesa 6.augustā pasludināja “Trikāta KS” maksātnespējas procesu. “Trikāta KS” sabiedrisko attiecību konsultante Inese Mauriņa aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka, neraugoties uz tiesas sēdes iznākumu, kooperatīva vadība ir gatava strādāt pie darbības atjaunošanas caur tiesiskās aizsardzības procesa plānu (TAP).

Valmieras rajona tiesa 23.jūlijā izbeidza “Trikāta KS” TAP lietu, jo kooperatīvs nebija iesniedzis ar kreditoriem saskaņotu TAP pasākumu plānu. Tādējādi tika atjaunota “Trikāta KS” maksātnespējas lieta.

Ziņots arī, ka Vilpulkas pagasta zemnieku saimniecība (ZS) “Kalnbrindas” maija vidū tiesā bija iesniegusi “Trikata KS” maksātnespējas pieteikumu. Tās īpašnieks Aigars Paukšens iepriekš pastāstīja, ka “Trikāta KS” par piegādāto produkciju ar ZS nav norēķinājusies aptuveni trīs mēnešus – pēdējais maksājums par realizēto produkciju no “Trikāta KS” saņemts par janvāra pirmo pusi. Dažas dienas pēc “Kalnbrindas” iesnieguma “Trikāta KS” parādu atmaksāja. Savukārt Valmieras rajona tiesa “Trikāta KS” maksātnespējas lietā tiesvedību apturēja līdz nolēmuma pieņemšanai kooperatīva TAP lietā.

“Latvijas Piens” ir četriem kooperatīviem – “Trikāta KS” (53,664%), “Dzēse” (20,839%), “Latraps” (19,622%) un “VAKS” (5,875%) – piederošs uzņēmums, liecina datubāzes “Lursoft” informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rimanto Banevičjus? Varbūt Rimantas Banevičus? “Latvijas piens” pārtop par “Latvijos pienas”? … Visu noandelēt,nopārdot? …

Draugiem Facebook Twitter Google+