Mobilā versija
+1.2°C
Aldonis, Agija
Otrdiena, 28. marts, 2017
21. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijas piena ražotājs necietīs


Trumpa

Autors: Daļus Trumpa 
Lietuvas siera ražošanas uzņēmuma “Rokiškio sūris” līdzīpašnieks un vadītājs

Kopš Krievijas noteiktā aizlieguma Lietuvas piena produktam aizritējušas jau divas nedēļas, tomēr mums tas nekādas problēmas nerada. Eksports uz Krieviju veidoja aptuveni 20% no mūsu kopējā ražotā produktu daudzuma. Esam iecerējuši to aizvietot ar citu siera šķirņu pārdošanu Nīderlandē un Itālijā, kur agrāk nevarējām apmierināt pieprasījumu, jo peļņa bija mazāka nekā Krievijā. Bažām par to, ka Latvijas tirgu varētu pārplūdināt lētie Rokišķos ražotie piena produkti, es neredzu iemesla. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs visu šo gadu Lietuvā un Latvijā savus produktus pārdevām ar zaudējumiem, ko kompensējām ar labo peļņu eksporta tirgos, un kopējais rezultāts bija ar plusa zīmi. Produktus lētāk par pašizmaksu pārdevām tāpēc, ka lielā konkurence neļāva celt cenu. Patlaban, kad visienesīgākais Krievijas tirgus ir slēgts, bažām par piena produktu cenas kritumu es neredzu iemesla. Mēs būtu priecīgi, ja varētu Latvijā pārdot vairāk, tomēr īpaši mainīt neko nedomājam. Latvijas tirgus ar diviem miljoniem iedzīvotāju mums nevar aizvietot Krievijas tirgu ar 140 miljoniem iedzīvotāju.

Mūsu piena piegādātājiem no Latvijas vēlos uzsvērt, ka negatavojamies mainīt piena iepirkuma cenu, pirksim pienu tikpat, cik agrāk. Cita lieta, ka pēdējā laikā pasaules tirgū samazinās piena pulvera un piena tauku cena, kas nosaka piena iepirkuma cenu. Ja šī tendence turpināsies, tad vajadzēs uz to reaģēt. Vispirms noteikti veiksim sarunas ar katru piena piegādātāju atsevišķi. Mēs garantējam Latvijas piena ražotājiem arī turpmāk abpusēji izdevīgu sadarbību.

Mēs būtu priecīgi, ja aizliegumu atceltu nākamo divu triju mēnešu laikā. Samezglojums agri vai vēlu atrisināsies, tomēr gadījumā, ja tas ievilksies, atgriezties Krievijas tirgū mums būs daudz grūtāk.

Pievienot komentāru

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+