Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
19. augusts, 2014
Drukāt

“Latvijas pienam” jauna vadītāja (4)

Foto - LETAFoto - LETA

No 20. augusta triju zemnieku kooperatīviem piederošo piena pārstrādes uzņēmumu SIA “Latvijas piens” sāks vadīt Anita Skudra.

Jaunā vadītāja sarunā ar “Latvijas Avīzi” atzina, ka šis būs jauns izaicinājums, ko viņa pieņēmusi, tāpēc ka vienmēr bijusi vēlme sakārtot lietas un virzīt tās uz labu. “”Latvijas pienam” ir labs un spēcīgs zīmols. Tas ir Latvijas zemnieku lolojums, kas to dara īstu un reālu. Tam aiz muguras nestāv skandināvu vai citu ārvalstnieku māteskompānijas, tāpēc tas būs izaicinājums – sakārtot šo uzņēmumu. Man personīgi tas ir kāpiens arī pa karjeras kāpnēm,” savus iemeslus piekrist vadīt uzņēmumu skaidro Anita Skudra. Viņa beigusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Pārtikas tehnoloģijas fakultāti, kā arī ieguvusi maģistra grādu Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Līdz šim viņa darbojusies saldumu nozarē – par “NP Foods” komercdirektori Baltijas valstīs, vēl pirms tam strādājusi “Stat­oil Fuel & Retail” par mazumtirdzniecības reģionu vadītāju. Viņa uzskata, ka šī pieredze lieti noderēs, palielinot pārdošanas apjomus. “Iespējams, tas ir pluss, ka nenāku no piena nozares, līdz ar to man nav nekādu šablonu par to. Uz saldumu nozari arī atnācu no citas nozares, un man palīdzēja tas, ka nebija aizspriedumu. Sākumā varbūt bija grūtāk, bet vēlāk jau lietas sakārtojās. Jo bizness ir bizness,” tā jaunā vadītāja. Uz jautājumu, kā viņa risinās sarežģīto situāciju ar dažu dalībnieku izstāšanos no šā projekta, A. Skudra atzīst, ka sākotnēji jāiepazīst operatīvā situācija un tad varēs lemt par to, ja šie jautājumi būs viņas kompetences sfērā. Taču viņa ir par sadarbību, un nekādu pretenziju pret bijušajiem dalībniekiem viņai neesot. Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā domstarpību dēļ no SIA “Latvijas piens” izstājās viens no tā dibinātājiem – kooperatīvs “Piena partneri KS”, kas savus 25% kapitāldaļu nodeva pārējiem uzņēmuma īpašniekiem. Tādējādi patlaban 63,83% rūpnīcas kapitāldaļu pieder kooperatīvam “Trikāta KS”, 25% kapitāldaļu – piena kooperatīvam “Dzēse”, bet 11,17% kapitāldaļu – jaunajam investoram graudkopības kooperatīvam “Latraps”, kurš uzņēmumā plāno ieguldīt vienu miljonu eiro.

Vēl viens liels izaicinājums būs uzņēmuma darbība apstākļos, kad Krievija piemērojusi embargo pret ES pārtiku, tostarp Latvijas piena produktiem. Par šo jautājumu jau trešdien “Latvijas piena” jaunā vadītāja plāno piedalīties sanāksmē pie zemkopības ministra Jāņa Dūklava.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Man ar PRIEKS par Anitu! Lai veicās!

  2. Prieks par Anitu.Uzņēmumam ir paveicies ar tādu darbinieku.

  3. Loģiski būtu saprotama šī uzņēmuma bankrots vai pārdošana ārzemniekiem.

  4. Mes nobalsojam par 25%, kapec te raksta par 11%?

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+