×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

“Latvijas piens”: pozitīvi, ka laikus sāktas diskusijas par kvotu pietiekamību

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā diskusijas par piena kvotām nākamajam gadam ir sāktas laicīgi, un tas ir pozitīvi, jo gan ražotāji, gan pārstrādātāji un valsts institūcijas var izvērtēt, kā rīkoties, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina triju piena ražotāju kooperatīvu dibinātā piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas piens” valdes loceklis un projekta vadītājs Raimonds Freimanis.

Viņš atgādināja, ka 2012.gadā daudzas zemnieku saimniecības ir realizējušas daudzus projektus un veikušas investīcijas un ir kāpināta piena ražošana. “Arī piena pārstrādātāji realizē gan investīciju projektus, gan izstrādā jaunus produktus. Katram piena pārstrādātājam ir sava darbības programma,” norādīja Freimanis.

Uz jautājumu par ražošanu ierobežojošajām piena kvotām “Latvijas piena” pārstāvis atbildēja, ka ir pozitīvi, ka diskusijas ir sākušās laicīgi. “Publiskās diskusijas pluss ir tas, ka tā ir ļoti laicīgi sākusies. Gan piena ražotāji var izvērtēt savu situāciju, gan arī attiecīgas valsts institūcijas var izvērtēt, ko iesākt. Tas pluss ir tāds, ka neesam nonākuši situācijā, ka visi būtu atjēgušies, ka nākamajā dienā jau būs problēmas. Diskusija ir pietiekami laicīgi sākta. Bet daudz jau vairs nav palicis līdz 2015.gadam, kad kvotu vairs nebūs,” viņš pastāstīja.

Freimanis arī sacīja, ka “Latvijas pienam” pašlaik nav bažu, ka ar kvotām nepietiks. “Kvotu ir tik, cik ir. Bija pesimistiskas prognozes jau par šo kvotas gadu, ka kvota tiks pārpildīta. Tomēr aplēses liecina, ka pārpildīts nebūs. Līdz ar to bažu nav,” teica “Latvijas piena” projekta vadītājs.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks iepriekš aģentūrai BNS atzina, ka šajā kvotas gadā, kas beigsies 31.martā, piena piegādes kvota būs gandrīz izpildīta, bet nākamajā 2013./2014. kvotas gadā tā tiks pārsniegta. Latvijas kopējā piena kvota 2012./2013. kvotas gadam ir noteikta 773 399 tonnu apmērā. Nākamgad tā pieaugs par 1%.

“Latvijas piens” ir izveidots 2010.gada novembrī, apvienojoties kooperatīviem “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri KS”. Pērn uzņēmuma rūpnīcā Jelgavā sākta piena pārstrāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+