Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Latvijas pilsētas apskatīs pēdējos gados pēc skaita lielākā ASV tūrisma mediju pārstāvju grupa

Foto - LETAFoto - LETA

Programmā iekļauta arī Rundāles pils apskate.

ASV mediju pārstāvji, kuru astoņu cilvēku grupā ir septiņi žurnālisti un viens tūrisma operators, Latvijā viesosies no 15.jūlija līdz 20.jūlijam. Pēdējos gados šī ir lielākā ASV mediju pārstāvju grupas vizīte Latvijā, aģentūru LETA informēja Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Briede.

Astoņi vizītes dalībnieki ieradās Latvijā 15.jūlijā, pēc piecu dienu ilgas iepazīšanās vizītes Igaunijā. ASV ir tālais tirgus, kurā baltieši strādā kopīgi – šajā reizē ciešā sadarbībā ar Igaunijas Tūrisma padomi. Amerikāņu žurnālistu vizīti atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), informēja Briede.

“Iepriekš ir bijis tā, ka vizītē Latvijā ierodas atsevišķi cilvēki no ASV. Piemēram, filmētāju grupa no ASV pagājušajā gadā Latvijā ieradās trīs cilvēku sastāvā, iepriekš vizītē Latvijā viesojusies arī blogere no ASV. Tā, ka no ASV atbrauktu astoņu mediju cilvēku grupa vizītē Latvijā, nav bijis vismaz pēdējos gados. Šogad Latvijā tā būs vienīgā ASV mediju vizīte. Vizītes plānotās izmaksas ir mazliet vairāk nekā 12 000 eiro. Aviobiļešu izmaksas Latvija un Igaunija sedz uz pusēm,” informēja Briede.

ASV žurnālisti, kas ieradušies vizītē Latvijā, pārstāv gan drukātos medijus, gan interneta izdevumus – “Smarter Travel”, “Philadelphia Sun”, “Downtown Post NYC”, “Traveling. Mom. Com” u.c., informēja Briede.

“Veidojot programmu, aizvien paturējām prātā, ka gandrīz visiem ciemiņiem šī būs pirmā iepazīšanās ar Latviju un Baltiju,” sacīja TAVA tirgus speciāliste Lelde Beņķe.

Piecu dienu ilgo vizītes programmu amerikāņu ciemiņiem TAVA gatavojusi sadarbībā ar Cēsu kultūras un tūrisma centru, Siguldas Attīstības aģentūru un Zemgales tūrisma asociāciju, informēja Briede.

Žurnālisti apmeklēs Cēsis, kas lepojas ne tikai ar savu viduslaiku mantojumu, bet arī ar mūsdienu mākslas festivālu. Cēsīs ciemiņi varēs gūt priekšstatu arī par folkloras festivālu “Baltica 2015”, kas norisinās šonedēļ. Žurnālistu programmā ir iekļauts pazemes bunkura apmeklējums Līgatnē, Sigulda ar piedzīvojumu parku “Tarzāns” un braucienu trošu vagoniņā pāri Gaujai. Tāpat programmā ir iekļauta Bauska ar Rundāles pili un citas apskates vietas Vidzemē un Zemgalē.

Rīgā amerikāņi iepazīsies ar klasiskajām vērtībām – Vecrīgu, jūgendstila arhitektūras mantojumu, Centrāltirgu, Kalnciema ielas kvartālu, Okupācijas muzeju u.c.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+