×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijas pilsētās viesosies muzikāla izrāde “Gribu bērnu!”

LETALETA

Ar izrāžu apvienības “Panna” veidoto iestudējumu “Gribu bērnu!” vēlējāmies pievērst uzmanību tam, ka latvieši negrib vairoties, šodien, iepazīstinot ar muzikālo izrādi, kas šovasar būs skatāma vairākās Latvijas pilsētās, žurnālistiem sacīja tās režisors Juris Rijnieks.

Viņš norādīja, ka tāda ir izrādes dziļākā jēga – lai tauta vairotos un demogrāfiskā situācija uzlabotos. “Ir visādi nosacījumi, kālab latvieši vairoties nevēlas, un mēs gribējām par to uzrakstīt lugu. Izklaides lauks ir tas tukšais laukums, kurā par minēto tematu nekā nav, tālab uzdrošinājāmies un uzaicinājām divas rakstnieces – televīzijas seriāla “Ugunsgrēks” scenāristes Guntu Kalniņu un Intu Bernovu – risināt šo problēmu, jo kurš gan labāk par “Ugusngrēka” scenāristēm varētu labāk uzrakstīt situāciju komēdiju,” sacīja režisors.

Izrādes nosaukums, no vienas puses, ir sociāls, bet, no otras, – priecīgs. “Ar akcentu uz “gribu!”,” norādīja Rijnieks. Izrādei oriģinālmūziku sacerējis komponists Niks Matvejevs.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Kalniņa un Bernova, skatītājiem tiks piedāvāta situāciju komēdija, kurā dominēs dažādi pārpratumi, taču būs atvēlēta vieta arī liriskiem elementiem. “Galvenie varoņi, ko atveido Ģirts Ķesteris un Maija Doveika, ir pusmūža vīrietis un sieviete, kam nav otrās pusītes. Savukārt otrais pāris – Aldis Siliņš un Zane Daudziņa vai Marija Bērziņa – ir laimīgi precējušies un mēģina savest kopā savus pusmūža draugus, lai viņi veidotu ģimeni un domātu par bērniem. Iestudējumā būs manāma Dziesmusvētku noskaņa,” norādīja “Gribu bērnu!” scenārija autores.

Viņas piebilda, ka sākotnēji aktieris Ģirts Ķesteris viņas iepazīstinājis ar Rijnieku, un tad mēneša laikā tapis izrādes scenārijs. “Zinājām, ka vajag komēdiju četriem aktieriem. Bija vairākas idejas, par ko komēdiju veidot, līdz beidzot nonācām līdz demogrāfiskajai situācijai,” stāstīja scenāristes.

Kā pastāstīja izrādes idejas atbalstītājs tiesībsargs Juris Jansons, viņu šajā izrādē uzrunā tas, ka iestudējumu ļoti spēcīgi caurstrāvo mīlestība, kas tajā figurē ne vien kā emocionāla izpausme, bet arī kā mīlestība pret darbu un pret to, ko cilvēki dara. Viņš atzina, ka izrāde ir drosmīga. “Tā parāda, ka esam brīvi cilvēki, daļa no dabas. Mēs apbrīnojam, kad koki sāk plaukt un ziedi ziedēt. Arī mīlestība ir dabas brīnums. Te redzams, ka cilvēki ar savu pozitīvismu var piedalīties mīlestības atklāsmē,” viņš sacīja, piebilstot, ka šādi pasākumi būtu nepieciešami arvien vairāk un plašāk, jo tie parāda cilvēku misiju – mīlēt un būt mīlētiem.

“Man simpatizē Rijnieks, tas, ko un kā viņš dara. Turklāt piesaistīt Latvijā mīlētus aktierus šādas pozitīvas idejas realizācijā – domāju, tas var darīt laimīgus ļoti daudzus cilvēkus,” sacīja Jansons.

Brīvdabas izrāde “Gribu bērnu!” šovasar būs skatāma vairākās Latvijas pilsētās – 17.jūlijā izrāžu apvienība “Panna” viesosies Kuldīgā, 21.jūlijā – Jēkabpilī, 27.jūlijā – Bauskā, 4.augustā – Madonā, 10.augustā – Talsos, 17.augustā – Tukumā, 18.augustā – Saldū un 24.augustā – Saulkrastos.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz izrāžu apvienības “Panna” jauno iestudējumu var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Brīvdabas izrādi izrāžu apvienība “Panna” veido pirmo reizi. Līdz šim skatītāji atzinīgi novērtējuši izrāžu apvienības iestudēto “stand-up” izrādi “Tētis” ar Aināru Ančevski lomā, “Tāda es esmu” ar Zani Daudziņu, “Puse no sirds”, kurā spēlē Daudziņa un Aldis Siliņš, kā arī izrādi “Līgavainis”, kurā piedalās aktieris Lauris Dzelzītis.

{gallery id=”1841″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+