Latvijā
Novados

Pilsētas svētku jampadrači un ampeļi visā Latvijā. Kalendārs (papildināts) 16

Foto-LETA

Preiļu svētkos – 2. starptautiskais leļļu festivāls

No 19. augusta līdz 21. augustam Preiļos norisināsies novada svētki un 2. starptautiskais leļļu festivāls “Leļļu vasara Preiļos”.

Uzaicinājumam piedalīties leļļu festivālā šogad atsaukušies 32 mākslinieki no desmit valstīm, tostarp starptautiski atzīti autorleļļu autori no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas, Vācijas, Izraēlas, Nīderlandes, Itālijas un Ukrainas.

Festivāla gaitā Preiļu kultūras namā būs apskatāma autorleļļu izstāde, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas telpās darbosies meistarklases bērniem, bet festivāla noslēguma dienā izlozē tiks noskaidroti laimīgo biļešu īpašnieki, kuri savā īpašumā iegūs leļļu meistaru darbus.

19. augustā Preiļu novada svētku pasākumus ievadīs Grāmatu svētki, darbosies Valsts robežsardzes koledžas informatīvā telts, literāro lasījumu brīvais mikrofons. Dienas otrajā pusē būs skatāmi ielu deju paraugdemonstrējumi, norisināsies radošās darbnīcas bērniem, Preiļu parka estrādē notiks kārtējais Latvijas spēkavīru čempionāta posms, bet vakarā – visi interesenti būs aicināti uz jauniešu vakaru disko ritmos kopā ar mūzikas grupām “Makree”, “Dvīnes”, “Bandmaster” un “Olas”.

Sestdien, 20. augustā, Raiņa bulvārī pirkt un pārdot gribētāji tiks gaidīti “Tirgus ielā”. Dienas gaitā būs koncerti dažādām paaudzēm – uzstāsies Preiļu novada tautas mākslas kolektīvi, postfolkloras grupa “Rikši, ģimenes ar bērniem priecēs muzikāli teatrāla izrāde “Svētki Brīnumskapī”, pārējiem – mūzikas grupas “Dricānu dominante” koncerts.

Novada svētku gaitā darbosies arī Nodarbinātības valsts aģentūras Preiļu filiāles un Preiļu Galvenās bibliotēkas konsultatīvās teltis, notiks Latgales tradicionālo ēdienu meistarklases un degustācija. Agri no rīta uz sacensībām pulcēsies makšķernieki, vēlāk pilsētas pludmalē norisināsies pludmales volejbola un futbola turnīri, “Labdarības bumbu rallijs”, ikviens būs aicināts piedalīties krāšņā svētku gājienā, lai pēc tam Preiļu parka estrādē piedalītos konkursa “Sakoptākais īpašums Preiļu novadā” uzvarētāju apbalvošanā, gūtu emocionālu baudījumu Intara Busuļa un Abonementu orķestra koncertā un izdejotos zaļumballē kopā ar mūzikas grupu “Galaktika”.

Svētdien, svētku trešās dienas pašā rītā, notiks svinīgs dievkalpojums Preiļu Vecticībnieku baznīcā. Vēlāk svētku dievkalpojums un Preiļu novada skolotāju kora “Latgale” koncerts notiks Preiļu Romas katoļu draudzes baznīcā.

20. augustā Balvu novada svētki “Soli pa solim ar kino!”

Ne tikai kino var notikt visneiedomājamākās pārvērtības, pakaļdzīšanās, vissmieklīgākās situācijas un kuriozi, mīlas intrigas un šausmu epizodes. Tas viss spilgti atspoguļojas arī mūsu ikdienā! Mēs ejam soli pa solim ar kino. Katra diena mūsu dzīvē var būt prieka, humora, mīlestības, sāpju, nežēlības vai piedzīvojumu pilna, gluži kā komēdija, trilleris vai romantiska filma! Mēs katrs esam savas dzīves kino režisori un aktieri, tāpēc šogad Balvu Novada svētki tiek savīti kopā ar kino! Mums taču ir tik daudz skaistu, dzīvespriecīgu un mīlestības pilnu latviešu kino filmu, kas ir tieši tādas kā mūsu krāšņā dzīve!

Novada svētku dienas gaita sastāvēs no vairākiem kino soļiem! Kā pirmais un svarīgākais solis svētku atklāšanas dienā būs dievkalpojums Balvu novada iedzīvotājiem – Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā. Pēc dievkalpojuma solis vedīs uz Balvu pilsētas parku, kur notiks tirgus lustes. Kā nākamais lielais un nozīmīgais solis būs svētku atklāšana „Ezera sonāte” pie Balvu ezera un sveicienu vešana no pagastiem. Jautrāku un skanīgāku atmosfēru nodrošinās grupa „Alu cilvēki”. Nākamais solis turpināsies turpat pie Balvu ezera, kur notiks izrotātu, pašdarinātu peldlīdzekļu parāde „Pūt vējiņi”. Sportisks solis vedīs uz Balvu pilsētas parku, kur būs iespēja vērot spēka vīru un zemessargu paraugdemonstrējumus. Turpat netālu no estrādes uz Brīvības ielas notiks strītbola sacensības.

Radošuma iedvesmu varēs smelties Balvu skvērā, kur darbosies radošās darbnīcas un bērniem būs iespēja izkrāsot ielu! Puķmīļi iekārtos ziedu izstādi skvērā, kas dienas izskaņā tiks arī izsolīta. Ikviens tiek aicināts sakārtot savus ziedus kompozīcijā un to pievienot izstādei. Nākamais solis vedīs atpakaļ uz Balvu pilsētas parku, kur būs iespēja noskatīties Valmieras kinostudijas izrādi bērniem “Kung Fu Panda” . Balvu pilsētas skvērā pie strūklakas „Ūdensroze” soļi uzņems apgriezienus, jo bērniem un pārējiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja izbraukt ar elektromobili un retro motocikliem. Paralēli bērnu izrādei nākamais solis vedīs uz Balvu muižu, kur notiks tikšanās ar slaveno kinorežisoru Jāni Streiču, kurš šogad svin savu 80. jubileju. Balvu parkā notiks deju paraugdemonstrējumi – hip-hop, zumbas, rokenrola un modernās dejas un noslēgumā būs skatāma profesionālā dejotāja Aleksandra Ivanova uzstāšanās, kā arī skatītājiem būs iespēja piedalīties dejas meistarklasē. Skanīgs solis vedīs uz Balvu estrādi, kur būs iespēja izbaudīt Normunda Rutuļa un viņa pavadošās grupas koncertu. Uzreiz pēc koncerta ziedu kompozīciju izsole, jūsu īpašumā varēs nokļūt jebkura ziedu kompozīcija no izstādes. Tuvojoties dienas gaitas izskaņai, soļi vedīs uz netradicionālo braucamrīku parādi – „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un neilgi pēc tam uz svētku gājienu „Mēs no kino”. Satiekoties visiem kopā Balvu pilsētas estrādē un izvērtējot dienas laikā nostaigātos kino soļus, būs iespēja izbaudīt Svētku lielkoncertu ar slavenu mākslinieku – Ilonas Bageles, Laimas muzykantu un Nacionālā teātra dziedošo aktieru ansambļa „DRAMA” uzstāšanos. Koncerta izskaņā ugunsšovs. Pēc koncerta svētku zaļumballe kopā ar grupām „Inga un Normunds” un ,,Alu cilvēki”.

No plkst. 11.00 – Balvu pilsētas parkā būs skatāma ziedu paklāju izstāde, kā arī darbosies fotosalons ar kino rekvizītiem.

Tāpat novada svētku ietvaros būs iespēja vinnēt balvas! Katram dienas laikā nostaigātajam solim un notikumam var piemērot kādu no filmām! Dienas gaitā aizpildot anketu un atrodot katram solim atbilstošo filmu, Tev būs iespēja piedalīties izlozē un iegūt abonementu uz vieskoncertiem Balvu Kultūras un atpūtas centrā 2017. gadā!

Lorem ipsum
FOTO: Leta

20. augustā Nēģu svētki Carnikavā

Galerijas nosaukums

20. augustā Carnikavā norisināsies tradicionālie Nēģu svētki, kuri 15. jubilejas reizē tiks svinēti ar devīzi “mmm… māksla dzīvot!” Pasākuma apmeklētājiem trijās svētku “ostās” tiks piedāvāti izklaidējoši, gastronomiski, sportiski un muzikāli pārsteigumi.
Arī šajos svētkos neizpaliks dažādi nēģu gardumi, amatnieku tirdziņš, sporta turnīri, izjādes ar zirgiem, kā arī citas atrakcijas lieliem un maziem. Gaujmalā varēs vērot ūdens akrobātu šovu, peldlīdzekļu parādi un sagaidīt Nēģu karali, lai kopā ar viņu dotos tradicionālajā gājienā uz Nēģu svētku atklāšanas ceremoniju un nēģu zupas baudīšanu Carnikavas parkā.
“Muižas ostā” Carnikavas parkā uz centrālās skatuves spēlēs leģendārā rokgrupa “Pērkons”, uzstāsies “Trīs tenori” – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, “Mirage Jazz Orcehestra” un citi populāri mūziķi.
Šogad jaunums – īpaši jauniešiem veidota sporta un muzikālā programma “Mad port” Carnikavas stadionā, bet, turpinot pagājušā gadā iesākto tradīciju, sadarbībā ar “Muusu” restorāna šefpavāru Kasparu Jansonu un Igaunijas prezidenta šefpavāru Taigo Lepiku noritēs nēģu kulinārijas meistarklase.
“Miera ostā” Gaujmalā svētku apmeklētāji varēs veldzēties, baudot dabu un izbraucot ar zvejnieku laivām līdz Gaujas ietekai jūrā. Turpat arī noritēs dažādas meistarklases visai ģimenei un “Miera ostas mūzikas un dejas terapijas” programma.
Pašā vakarā – svētku uguņošana pie Gaujas dūdu un bungu grupas “Auļi” pavadījumā, bet noslēgumā, kā allaž, zaļumballe līdz pat rīta gaismai, kurā šogad spēlēs grupa “Keksi”.
Jāpiebilst, ka “Muižas ostā” Carnikavas parkā svētku norises sāksies jau 19. augusta vakarā ar svētku ieskaņas koncertu “Vēlreiz gaismas upē iebrist”.

XV Carnikavas Nēģu svētku “Mmm… Māksla dzīvot!” programma

19. augustā plkst. 22.00 – svētku ieskaņas koncerts “Vienā Gaismas upē iebrist” Carnikavas parkā. Piedalās Carnikavas jauniešu deju kolektīvs “Abi divi”, Carnikavas bērnu deju kolektīvs “Dālderītis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Janita” un bērnu deju kolektīvs “Oļi” no Olaines.

20. augusts

MUIŽAS OSTA
Centrālā svētku skatuve Carnikavas parkā
no 8.00 Andele un luste
Atrakcijas bērniem, izjādes ar zirgiem, bufetes Carnikavas parkā
Amatnieku tirdziņš Carnikavas centrā, kur no plkst. 11.00 varēs satikt Mīmus un Garkājus
12.00 Kulinārijas meistarklase “Pusdienas muižā” kopā ar “Muusu” restorāna šefpavāru Kasparu Jansonu un Igaunijas prezidenta šefpavāru Taigo Lepiku
12.30 Nēģu ātrēšanas sacensības
13.00 Carnikavas amatierkolektīvu koncerts “Māksla dzīvo Carnikavā”
14.00 “Summer Knight Band” koncerts
15.00 Svētku atklāšana
Nēģu zupas baudīšana
15.30 “Sunny Groove Dixie” koncerts
16.45 Trīs tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs
18.00 “Mirage Jazz Orchestra” ar solisti Kristīni Prauliņu
19.30 “Very Cool People” ar solistēm Aiju Vītoliņu un Kristīni Prauliņu
21.00 Rokgrupas “Pērkons” koncerts
23.15 Svētku balle kopā ar grupu “Keksi”

Sporta aktvitātes
No plkst. 11.00 Carnikavas centrā un parkā
Pludmales volejbols
Strītbols
Zolīte
Orientēšanās

MAD PORT
Carnikavas stadionā Smilšu ielā 1
16.00-19.00 Sportiskas aktivitātes, ekstrēmo sporta veidu paraugdemonstrējumi un konkursi jauniešiem: Skateboard, BMX u.c.
19.30 Funky Breakout dīdžeji Dub:ra, All-Viss un Rudd
21.00 Deju mūzika kopā ar DJ Kozy

MIERA OSTA
Gaujas krastā pie Atpūtas ielas
10.00–20.00 Izbraucieni ar zvejnieku un vikingu laivām
12.00–22.00 Lūkošanās zvaigznēs kopā ar “Mobilo observatoriju”
No 12.00 – restorāns “Klīversala”, kafejnīca “Minka Cat Cafe” un kafija no “Rocket bean roastery” visas dienas garumā
12.00–18.00 Vides un radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem (auduma nēģīšu, sapņu ķērāju, skaņu rīku, svētku monētu, nozīmīšu gatavošana u.c.)
12.00 Nila Īles studijas bungu aplis
12.30 Māla cepļa atvēršana
12.30 Līgatnes pūtēju orķestris
13.00 Ūdens šovs – akrobātika ar ūdensslēpēm
13.30 Laivu parāde
14.00 Nēģu karaļa ierašanās un XV Nēģu svētku soliņa atklāšana
14.30 Svētku gājiens uz Muižas ostu
Gājiena maršruts: Atpūtas iela–Rīgas iela–Jūras iela–Carnikavas parks

“Miera ostas” mūzikas un dejas terapija
15.30 Nila Īles studijas bungu aplis
16.30 Brīvdabas Salsas nodarbība
17.30 Pianiste Marika Šaripo
18.00 Trio “Tresensus” – Aigars Raumanis, Līga Griķe, Uģis Upenieks
19.00 “Summer Knight Band”
20.00 Raimonda Ozola akustiskais trio
22.00 Dūdu un bungu grupas “Auļi” koncerts
23.45 Uguns šovs un svētku uguņošana
https://www.youtube.com/watch?v=44EClrQEdp8

Burtnieku novada svētki
Sestdien, 20. augustā, Burtnieku pagasta parkā tiks svinēti Burtnieku novada svētki, aģentūru LETA informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Rudzīte.

Šogad svētkiem dots nosaukums “Vasaras bize Burtniekos”.

Svētki sāksies plkst.15 ar dižošanos, kur katrs pagasts parādīs to, ar ko tas ir unikāls. Būs gan novada amatnieku prasmju paraugdemonstrējumi, gan mājražotāju meistarstiķi, gan garšīgie novada uzņēmēju labumi. Tāpat katrs pagasts klās savu saimes galdu, uz galda liekot tos našķus, ar ko pagastā lepojas. Vienlaikus prasmīgākās pagastu saimnieces savu varēšanu rādīs garšīgākās zupas konkursā.

Savukārt no plkst.16 uz sadziedāšanos ielūdz Valmieras pagasta senioru vokālais ansamblis “Dziesmotā senatne”. Dziesmas dažādu tautu mēlēs izpildīs “Dziesmotās senatnes” draugi no Vācijas un Ventspils vācu kultūras biedrībām, kā arī Rīgas Ebreju biedrības vokālais ansamblis un baškīru vokālais ansamblis. Tāpat ar dažādiem atgadījumiem no dzīves sanākušos izklaidēs Vidzemes stāstnieki.

Plkst.18 uz svētku skatuves uzstāsies jaunie ģitāristi, bet plkst.19 danču vakarā pirmos soļus uz deju grīdas varēs iemēģināt kopā ar Ilgu Reiznieci un grupu “Iļģi”. Savukārt plkst.21 uzstāsies Salaspils jauniešu deju grupa “Buras”, dāvājot modernās dejas priekšnesumu. Svētku kulminācijā būs zaļumballe kopā ar grupu “Lauku muzikanti”.

Tāpat svētku laikā, lai stiprinātu kopības sajūtu visu sešu Burtnieku pagastu starpā, no dabas materiāliem tiks vīta milzīga bize. Katrs, kas piedalīsies bizes darināšanā, piedalīsies loterijā, kur varēs laimēt dažnedažādas balvas.

Uz pasākuma norises vietu no Ēveles, Rencēnu centra, kā arī no Matīšu baznīcas, Viesturlaukumā no veikala “Top” un Valmiermuižā no veikala “Top” plkst.14.30 kursēs pašvaldības autobusi. Savukārt plkst.22 un 2 visi svinētāji, kam tas nepieciešams, no Burtniekiem ar pašvaldības autobusu tiks nogādāti mājās.

Augusta nogalē būs lustīga Kārsavas novada svētku svinēšana

Tuvojas Kārsavas novada svētki, kuri šogad pulcēs novadniekus un gaidīs ciemiņus no 20. līdz 28. augustam. Tā būs bagātīgi piepildīta nedēļa, kuras laikā būs iespēja apmeklēt kultūras pasākumus, spēkoties dažādās sacensībās un baudīt populāru mākslinieku uzstāšanos – pie mums viesosies grupas “Tērvete”, “Dzelzs vilks” un citi.

Novada svētkus 20. augustā atklās Kārsavas novada Jauniešu diena Mežvidos. Šajā dienā būs iespēja darboties dažādās meistardarbnīcās (no plkst. 17.00), plkst. 20.00 jaunieši muzicēs, dejos un rādīs savus talantus koncertā, kurā tiks sumināti Mežvidu pagasta pilngadnieki. Vakarā plkst. 22.00 balle kopā ar grupu “Azars”, pusnaktī pārsteigums – putu ballīte.

Nedēļas laikā būs dažādas iespējas mēroties spēkiem – 23. augustā Malnavā, Malnavas koledžas stadionā plkst. 10.00 notiks Latvijas ZA reģiona jauniešu futbola čempionāts U-12. Plkst. 16.00 Kārsavā, pludmales volejbola laukumā sacensības. 24. augustā Malnavas koledžas stadionā plkst. 16.00 minifutbola sacensības.

26. augustā, iestājoties tumsai, plkst. 21.00 Kārsavas tenisa kortos sportistus pulcēs Nakts sacensības – strītbols, ghetto florbols un ielu futbols. Skatītājus izklaidēs deju studija no Rēzeknes “Stoptime”.

Novada svētku kulminācijas diena, 27. augustā, iesāksies ar Amatnieku tirdziņu, kurā no plkst. 11.00 būs iespējams iegādāties mājražotāju darinājumus, jaunākie svētku dalībnieki no sirds varēs izpriecāties piepūšamajā atrakciju parkā, kurš darbosies līdz plkst. 16.00.
Plkst. 13.00 ieskanēsies Bēbīšu svētki, kuros tiks sumināti jaunākie Kārsavas novada iedzīvotāji. Sanākušos priecēs suņu ātruma un veiklības paraugdemonstrējumi, būs iespēja izvizināties ar poniju un no plkst. 15.00 būs pieejamas atrakcijas jaunākajiem bērniem.
Plkst. 15.00 Mežvidu pagasta ļaudis kamīnzālē “Pakavi” ar dziesmām un stāstiem prezentēs stāstu “Par Mežvidiem sauc manu Latgales ciemu..”.
Tuvojoties vakaram, plkst. 19.00 “Krosta” estrādē varēs baudīt plašu koncertprogrammu, kurā uzstāsies Mežvidu pašdarbnieki, tiks godināti sakoptāko sētu saimnieki. Ar vācu muzikālajām skaņām priecēs Dobeles vācu biedrības ansamblis “Die Lustigen”.
Vakarā uz lustīgām dejām aicinās šlāgermūzikas aptaujas dalībnieki grupa “Tērvete”, naktī ar enerģijas lādiņa devu uzstāsies “Dzelzs vilks”, līdz pirmajiem gaiļiem muzicēs “Marchello”.

28. augustā, kā ierasts svētku svētdienā, rīts sāksies ar Svēto misi Mežvidu skapulāra dievmātes Romas katoļu baznīcā.

Izturīgākie novada svētku dalībnieki šajā dienā tiek aicināti pēcpusdienā uz tenisa turnīru Kārsavas pilsētas kortos, kur paralēli notiks šautriņu mešana, ielu vingrošana un šaušana ar pneimatisko šauteni.
Plkst. 18.00 novada svētkus noslēgs koncerts “Taustiņinstrumentu trīsvienība”, Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā. Tajā ērģeles satiksies duetos ar taustiņinstrumentiem: ērģeles – Guna Kise, klavieres – Gunta Šmaukstele un akordeons – Aldis Kise. Visa emociju gamma izskanēs latviešu, krievu, vācu, franču un argentīnas komponistu mūzikā.

LA.lv