×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijas pilsone laimīgas sagadīšanās dēļ islāmistu uzbrukuma brīdī nav atradusies Pakistānas viesnīcā

LETA/AFPLETA/AFP

Islāmistu kaujinieku uzbrukumā Pakistānā Nanga Parbata bāzes nometnē nogalinātajā ārvalstu tūristu grupā ietilpusi arī Latvijas pilsone, kura laimīgā kārtā uzbrukuma brīdī neatradās viesnīcā, aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

“Alpīnistu grupā, kurai Pakistānā uzbruka teroristi, bija arī LV pilsone, kas nav cietusi,” tviterī paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

“Mūsu alpīniste uzbrukuma brīdī nebija nometnē, laimējās, bet tas ir skarbs atgādinājums, ka no teroristiem neviens nav pasargāts,” norādīja ministrs.

ĀM un Latvijas goda konsuls Pakistānā pašlaik kārto alpīnistes atgriešanos Latvijā.

ĀM Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā aģentūru LETA informēja, ka Latvijas pilsone uzbrukumā nav cietusi, jo atradās atstatus no pārējās alpīnistu grupas. “Pašlaik Latvijas alpīniste atrodas Pakistānas galvaspilsētā Islamabadā, un ĀM Konsulārais dienests saziņā ar Latvijas goda konsulu Pakistānā nodrošinās viņai nepieciešamo konsulāro palīdzību.”

Ārlietu ministrs aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuri īslaicīgi (līdz trīs mēnešiem) izbrauc no Latvijas, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, lai krīzes gadījumā konsulārie darbinieki varētu operatīvi sazināties ar ceļotājiem.

“Reģistrējoties Konsulārajā reģistrā, iedzīvotājs informē mūs par to, kurp dodas, lai nepieciešamības gadījumā mums būtu informācija par to, vai Latvijas valstspiederīgie atrodas kādā konkrētā krīzes skartajā reģionā. Ja ĀM konsulārais dienests ir informēts, mēs varam daudz operatīvāk reaģēt un sniegt palīdzību. Ja mums nav informācijas par ceļotājiem, tad šis process ir ilgāks un grūtāks. Latvijas ārlietu dienests dara visu, lai palīdzētu mūsu iedzīvotājiem, kuri ārvalstīs nokļūst sarežģītās situācijās, un, lai šis darbs būtu efektīvāks, ir nepieciešama arī līdzdarbošanās no pašu ceļotāju puses,” saka Rinkēvičs.

Reģistrēšanās Konsulārajā reģistrā nav sarežģīta, un to var veikt elektroniski. Papildu informācija un reģistrācija pieejama vietnē “http://www.mfa.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/celodrosi/registrs/”.

Kā jau LETA ziņoja, bruņoti islāmistu kaujinieki sestdienas vakarā iebruka viesnīcā pie Nanga Parbata bāzes nometnes, nogalinot deviņus ārvalstu alpīnistus un pakistāniešu gidu.

Pēc vietējo amatpersonu sniegtām ziņām, nogalināti trīs Ukrainas pilsoņi, divi Slovākijas pilsoņi, divi Ķīnas pilsoņi, viens cilvēks ar ASV un Ķīnas pilsonību, viens nepālietis un viens Lietuvas pilsonis.

Gleznainais Gilgitas-Baltistānas reģions ir izslavēts ar savu skaistumu un vietējo iedzīvotāju viesmīlību, un iepriekš ārvalstu tūristiem šeit nekad nav uzbrukts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+